Skip to main content

Topic: Radiolink R9D - otkinuo antenu- trebam help (Read 2290 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Radiolink R9D - otkinuo antenu- trebam help

pozdrav ekipa, uspio sam na 2 mjesta otkinuti antenu sa r9d prijemnika (odjednom na 2 mjesta  8)  ).


Vjerujem da staroj nema pomoći, no svaki savjet je dobrodošao jer mi je to najjači reciever.


Hvala, pozz
keep rippin'
peace

Odg: Radiolink R9D - otkinuo antenu- trebam help

Reply #1
Kako je antena spojena na prijemnik?

Ako je s konektorom kupi antenu za FrSky prijemnik, ima ih na HK, ebay, banggood...

Ako je zalemljena skrati žicu i zalemi za prijemnik.
Ako je žica prekratka kupi antenu za FrSky prijemnik, odreži konektor i opet zalemi za prijemnik.

Kad lemiš vodi računa da je to koaksijalni kabel, ima sredinu i oplet.

Odg: Radiolink R9D - otkinuo antenu- trebam help

Reply #2
antena je zalemljena.


da ju skratim i zalemim? šta ne mora sami koaksijalni biti točno određene duljine?
da, nema brige naručio sam 2 sa alija koje identično izgledaju no sad kad sam malo pregledao tu originalnu, ima "piksu" aluminijsku na jednom dijelu, a ove što sam naručio su kako piše od bakra... sad me to opet živcira i brine...


Nema mi niiiišta gore na ovom planetu nego ludo beep-anje stanice -.-"
keep rippin'
peace

Odg: Radiolink R9D - otkinuo antenu- trebam help

Reply #3
Quote
da ju skratim i zalemim? šta ne mora sami koaksijalni biti točno određene duljine?

Kabel ne mora biti određene duljine, ali antena mora.

Quote
da, nema brige naručio sam 2 sa alija koje identično izgledaju no sad kad sam malo pregledao tu originalnu, ima "piksu" aluminijsku na jednom dijelu, a ove što sam naručio su kako piše od bakra... sad me to opet živcira i brine...

Nevažno

Odg: Radiolink R9D - otkinuo antenu- trebam help

Reply #4
Aha, vidis zivim u zabludi zadnjih sto god...

Oodlicno, hvala ti puno na pomoci :)

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

keep rippin'
peace