Skip to main content

Topic: Prerada PC napajanja za punjač za baterije (Read 3339 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Iman pitanje;
Umrlo mi je napajanje od kompa,cooler master rp 600, 600w
Tj nije skroz umrlo nego jedna žica ne daje urednu voltažu,ostale su voltaže sve u dozvoljenin tolerancijama.
Radi se o plavoj žici koja mora davat -12v a meni daje -10.9v
ostale voltaže su uredne +3.3v +5v +12v a samo ova plava umisto -12v daje -10.9v
Sad moje pitanje je da li je ovaj psu za smeće ili bi ga ipak moga iskoristit i preradit za napajanje punjača baterija?
Neman skupi ispitivač koji bi mi moga izmirit amperažu,moj ide samo do 10A pa ne želin testirat da ga ne spalin.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #1
-12 V je napon koji ti za preradu ionako ne treba.

Bolje obrati pažnju na ljubičastu (violet) žicu, ona je 5 V stby, tj. na njoj trebaš imati 5 V i kada je napajanje spojenu u mrežu 220, ali nije pokrenuto (ventilator stoji), tj. nisu spojene zelena i crna.
Damir

Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #2
Iman 5v  :) :)


Sad mi preostaje da se uhvatin tvog tutorijala
http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/napajanje-punjaca-prerada-pc-napajanja-(moj-nacin)/


I jedna mala digresija,već duži period listan stare teme na forumu i toliko dobrih i kvalitetnih tema ima da se svaki put sve više i više iznenadin :)



I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #3
Kolko ampera daju PC napajanja?
Lp,
Alex

Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #4
Kolko ampera daju PC napajanja?
Sama po sebi 0, ali kada ih opteretiš onda ovisi o kakvom se napajanju radi, broj 12 V rail-ova, starosti i općenito fkvaliteti
Od 3-4 za ona prastara XT, 10-12 za ATX,ATX2,BTX i na kraju serverska mogu nekoliko desetaka A.
Pišem za 12 V railove.
Damir

Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #5
Evo naprimjer moje novo koje sam ugradio u komp sad ovaj vikend je deklarirano na 62,4 A na +12V railu (Evga Supernova G2 750W), a imaš sad novih napajanja i preko 1500W (naravno da to i po toj cijeni, a niti ovo moje nećeš koristiti za ovakve prerade 8)  







Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #6
Mislin da je cijena super povoljna sa obziron na performanse i certifikat
Samo neznan dali ce mi ikad trebat nesto ovakvo,bilo za punjenje baterija ili napajanje kompa :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #7
Hvala na objašnjenju, to sam i mislio jer sam pisao iz vozila pa nisam dovršio recenicu.
Lp,
Alex

Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #8
Jedna napomena za one koji bi prerađivali PC napajanje: iako takva stvar uspjeva slikovito rečeno  u 99% slućajeva, nije dugog vijeka i dobra je ako se koristi samo za jednu namjenu, recimo za punjač.

Kondenzatori u impulsnim napajanjima nisu dugog vijeka, a ova prerada ne daje velike mogućnosti.  Ako se želi veći izbor napona i/ili  struja onda je potrebna ili složenija prerada PC napajanja ili što je najbolje nabaviti/napraviti linearno napajanje, može i labolatorijsko. Trošak je za osnovno od oko 5-10A / 3,5-24 V bio negdje oko 500 kn.,- ako se jeftino mogu dobiti transformatori za halogenu. Ako ne, počinje sa oko 700 pa na više. Ovakve spravice mogu svašta, od napajanja za testiranje modelarske elektronike, pogon žice za rezanje stiro, lemilice, LED rasvjete i životni vijek im je višestruk u odnosu na PC napajanja.

Stvar je samo u tome, želimo li brzo ili trajno rješenje.
Damir

Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #9
Nemojte me sad obeshrabrivat  :D
 
image upload no registration
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #10
Hm, planirao sam spojiti radiostanicu koja vuče oko 12A.u predaji.
Lp,
Alex

Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #11
Hm, planirao sam spojiti radiostanicu koja vuče oko 12A.u predaji.
A na što si je do sada spajao  ??? ?
Radio uređaji ne vole (loša) impulsna napajanja. Za ovo bi ipak potražio serversko napajanje!
Damir

Odg: Prerada PC napajanja za punjač za baterije

Reply #12
Dosad je bila spojena na ispravljač   al imam viska napajanja pa sam mislio za viksu.
Lp,
Alex