Skip to main content

Topic: CARINA (Read 3705 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CARINA

Koja su davanja kad se naruči preko 500 eura preko pošte ?


Odg: CARINA

Reply #2
Mislio sam uzet ono što ti misliš  ;) ali ću odustat .Strah me je još i da mi ne okače i špediciju.Imao sam jako loših iskustva na carini sa računom od 520 eura  :'(Skupljat ću dio po dio .

Odg: CARINA

Reply #3
preko 500€ , tj. negdje se spominje 3000kn, a negdje 5000kn kao limit naručivanja preko pošte koji prolazi bez špedicije......

iznad tog limita postupak uvoza ide preko špedicije.......

sve normalno samo placaš troškove špedicije

Odg: CARINA

Reply #4
preko 500€ , tj. negdje se spominje 3000kn, a negdje 5000kn kao limit naručivanja preko pošte koji prolazi bez špedicije......

iznad tog limita postupak uvoza ide preko špedicije.......

sve normalno samo placaš troškove špedicije
Ne streljaj Denis jer to ide preko Rijecke carine, ja znam kak oni carine, i mami ti se podrigne po luku  :P

Odg: CARINA

Reply #5
ne znam prek koje carine ide.... nije ni bitno......

pitanje je bilo kaj se događa sa robom vrijednosti 500€......


znam da ima limit do kojeg ide roba bez špedicije, i znam da ga neki carinici uzimaju iznad 3000kn, a neki pak 5000kn.....

uglavnom limit postoji, i super da postoji..... jer znam da sam ja išel prije par godina za svaku sitnicu na špediciju, paket od 150kn sam moral prek špedicije uvesti.....
tak da je ispadalo bolesno skupo

onda su se ljudi kolektivno žalili i problem je riješen, jer u zakonu postoji određen limit vrijednosti paketa ispod kojeg nema špedicije

Odg: CARINA

Reply #6
Ovako je bilo .Imam maketu želježnice .Bio sam uzeo u Sloveniji neke pruge i vlak za mene i prijatelje koji to isto rade .Prešao limit od 500 bez špedicije za 20 eura.Bio sam na carini 3 sata  >:(.Uzeli mi robu .Zvali me posle 10 dana na carinarnicu Rijeka i onda platio carinu ,špediciju i kaznu  >:( :'( .Od onda pušem na hladno .

Odg: CARINA

Reply #7
Zaboravio sam napisat da sam "slučajno "zaboravio prijavit carinu  ::)

Odg: CARINA

Reply #8
Moje iskustvo sa ri postanskom carinom je da preko 5000kn placam i spediciju koja iznosi oko 300ak kn ovisi koju firmu uzmes ... I to je to , jedino jos malo dodatne papirologije i tih 300kn .