Skip to main content

Topic: Printanje planova... (Read 3706 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Printanje planova...

Imam nekoliko planova modela koje bi htio raditi ali NIKAKO da isprintam na pravi format, uvjek ili nešt fali ili je sve umanjeno...nešto zahvaljujući blesavim formatima koji nisu A4, a drugo očito do nekih opcija koje neznam di da promjenim, pa ako netko može, nek napiše riječ, dvije, Do sad sam uglavnom tražio A4 tiled formate, al sada toga nema, konkretno me interesira ovo:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=437706&page=3 (post 32)
i
http://www.parkjets.com/ef200-alan/ (tiled planovi u zipu).

imam adobe readera, adobe acrobata i foxit readera ali očito mi je nešt "promaknulo" u opcijama jer nije ni dobro ako stavim fit to printable, shrink, none sa choose paper source from pdf ...pomoć  8)

Odg: Printanje planova...

Reply #1
To je neki ludak radio. Koje su to dimenzije?
Možeš ih sve otvoriti u Photoshopu, uključi snap on, stavi neku ogromnu pozadinu od recimo 150 s 150cm.
Otvori ih sve posebno i poslaži u taj novostvoreni fajl. Spoji layere (flaten image) te exportiraj kao pdf.

Otvori u adobe proffesional te isprinat s opcijom da ti razdijeli slike , tipa stavi mali preklop, i stavi crop marks kvačicu.

Isprintaš izrežeš s ravnalom i skalpelom sve papire i spojiš s papirnom trakom s stražnje strane. Selotejp će ti naborati papir.

imaš sat vremena posla, no nećeš ništa platiti.

Druga opcija ti je da spojiš u photoshopu, flatten image, te onda izvučeš guide lines tak da napraviš mrežu preko cijelog kompleta ali tako da bude svaki manji od A4 formata ili koji god printer imaš, te uzmeš napraviš "make slices from guidelines" ili ručno.

Onda isprintaš svaki s crop markama i izrežeš s ravnalom i skalpelom te spojiš. Na ovaj drugi način može biti preciznije jer režeš baš točno po crtama gdje trebaju biti.

Onaj prvi sistem ovisi o tome koje su margine kako je printer uvukao papir itd.

na ovaj način sam napravio nacrte za neke avione 1,80 metara promjera, na 120 gramskom papiru i slijepio precizno. I super je ravno i provjereno u mjerilu.
Da sam printao na ploteru okinuli bi me za 150-200 kuna.

Odg: Printanje planova...

Reply #2
Imam nekoliko planova modela koje bi htio raditi ali NIKAKO da isprintam na pravi format, uvjek ili nešt fali ili je sve umanjeno...nešto zahvaljujući blesavim formatima koji nisu A4, a drugo očito do nekih opcija koje neznam di da promjenim, pa ako netko može, nek napiše riječ, dvije, Do sad sam uglavnom tražio A4 tiled formate, al sada toga nema, konkretno me interesira ovo:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=437706&page=3 (post 32)
i
http://www.parkjets.com/ef200-alan/ (tiled planovi u zipu).

imam adobe readera, adobe acrobata i foxit readera ali očito mi je nešt "promaknulo" u opcijama jer nije ni dobro ako stavim fit to printable, shrink, none sa choose paper source from pdf ...pomoć  8)

Mislim da sam ti to već jednom objašnjavao, treba ti Adobe Acrobat Proffesional, ne reader, i uvijek uzmeš full planove , nikako tiled, sve ostalo ti napravi Adobe, evo u ovom postusu ti detalji, jedino ti si stavi odmah da printa na tvoj printer, a ne kao što je u postu u PDF printer, to je za one koji hoće napraviti tiled pdfove:

http://www.flyfreak.net/ostalo/pdf-nacrt/msg30505/#msg30505

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Printanje planova...

Reply #3
Prijatelju moj, probao sam tako al mi uvijek fali neki dio plana, kao da se izubi u marginama...

Odg: Printanje planova...

Reply #4
a da provjeriš komp???

Odg: Printanje planova...

Reply #5
Ovo kaj sam gore napisao je provjereno. Budem ti danas il sutra napravio to.

Odg: Printanje planova...

Reply #6
To je neki ludak radio. Koje su to dimenzije?
Možeš ih sve otvoriti u Photoshopu, uključi snap on, stavi neku ogromnu pozadinu od recimo 150 s 150cm.
Otvori ih sve posebno i poslaži u taj novostvoreni fajl. Spoji layere (flaten image) te exportiraj kao pdf.

Otvori u adobe proffesional te isprinat s opcijom da ti razdijeli slike , tipa stavi mali preklop, i stavi crop marks kvačicu.

Isprintaš izrežeš s ravnalom i skalpelom sve papire i spojiš s papirnom trakom s stražnje strane. Selotejp će ti naborati papir.

imaš sat vremena posla, no nećeš ništa platiti.

Da preskočim dio s photoshopom, tu je full page plane, zar ne? Čemu spajat već spojeno  :) Adobe pro mi sve to lijepo razdjeli, no na 100% page scale, planovi su 15cm manji od originala (meni raspon krila dođe 60cm, a u planu stoji da je 75cm...) a povećati scale i dobiti fajl od 50-tak stranica...hmm, ne hvala  :D

Odg: Printanje planova...

Reply #7
mene su mučili ti problemi.. na svu sreću pored hrpe komercijalnih i skupljih programa koji doduše nisu radili ono što želim.. iskopao sam ovaj..

http://www.noliturbare.com/pdf-tools/pdf-tiler  besplatno..

Učitate PDF bilo koje dimenzije, i napravite tile-ove u formatu koji želite. A4, A3 .. itd.


Odg: Printanje planova...

Reply #8
PDF je bio zaključan, tip kao da čuva nacrte pravog EuroFightera. Na svu sreću PDF password remover i Adobe professional su napravili svoje ;) Isprintano s Bullzip PDF printerom.
Posla 7 i pol minuta.

Odg: Printanje planova...

Reply #9
To je neki ludak radio. Koje su to dimenzije?
Možeš ih sve otvoriti u Photoshopu, uključi snap on, stavi neku ogromnu pozadinu od recimo 150 s 150cm.
Otvori ih sve posebno i poslaži u taj novostvoreni fajl. Spoji layere (flaten image) te exportiraj kao pdf.

Otvori u adobe proffesional te isprinat s opcijom da ti razdijeli slike , tipa stavi mali preklop, i stavi crop marks kvačicu.

Isprintaš izrežeš s ravnalom i skalpelom sve papire i spojiš s papirnom trakom s stražnje strane. Selotejp će ti naborati papir.

imaš sat vremena posla, no nećeš ništa platiti.

Da preskočim dio s photoshopom, tu je full page plane, zar ne? Čemu spajat već spojeno  :) Adobe pro mi sve to lijepo razdjeli, no na 100% page scale, planovi su 15cm manji od originala (meni raspon krila dođe 60cm, a u planu stoji da je 75cm...) a povećati scale i dobiti fajl od 50-tak stranica...hmm, ne hvala  :D

Ovi planovi FULL su ako su točni onda krivi. Ili ti je promjer krila stvarno 60cm kako je u planu ili je lik totalno nešto zeznuo.

[attachimg=1]