Skip to main content

Topic: K: stanicu  (Read 5060 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: K: stanicu

Reply #15
Aham a onda dobro. Sa cime ces letit avioni, dronovi, heli, autici. Sta te zanima ?
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Re: K: stanicu

Reply #16
S auticem ne namjeravam letit hehe..salim se
Radim svoj prvi rc avion, zavrsio sam s izradom trupa i krila pa sad slažem elektroniku i raspitujem se okolo koju konfiguraciju napraviti jer sam totalno novi u ovome. Svaka pomoć je dobrodošla :)
Živjeli!

Re: K: stanicu

Reply #17
Za pocetak napravi nesto lagano i tu smo ak zapne, samo javi. Kasnije predi na vece i slozenije.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Re: K: stanicu

Reply #18
Odlučio sam se ovaj raditi http://www.youtube.com/watch?v=9d32JU6YzMs&t=650s . 3 channel, ojačana kontrukcija, dihedral krila...Dizajniran da kolko-tolko izdrži početničke crashove haha. Kako sad tražim koju elektroniku staviti koja serva mi preporučaš? Trebam 2 od 9g. Ne znam koliko su dobra ona koja se prodaju po 1,50$ na ebayu i isplati li se to uopće kupovati ili bolje platiti malo više pa kupiti pravu stvar.
Živjeli!

 

Re: K: stanicu

Reply #19
Odlučio sam se ovaj raditi http://www.youtube.com/watch?v=9d32JU6YzMs&t=650s . 3 channel, ojačana kontrukcija, dihedral krila...Dizajniran da kolko-tolko izdrži početničke crashove haha. Kako sad tražim koju elektroniku staviti koja serva mi preporučaš? Trebam 2 od 9g. Ne znam koliko su dobra ona koja se prodaju po 1,50$ na ebayu i isplati li se to uopće kupovati ili bolje platiti malo više pa kupiti pravu stvar.

Kupi si radije mrvicu bolja serva, možda neka sa metalnom getribom. Jer ove najjeftinije ces polomiti nakon par crasheva, a ako uzmes malo bolja serva možda prežive i za novi model :D
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Re: K: stanicu

Reply #20
Tako sam i planirao 😁 Pošto trebam samo dva uzet ću onda malo skuplje.
Živjeli!

Re: K: stanicu

Reply #21
Nekako mi se cini katastrofalno za letit bez ailerona no dobro. Bez repa mogu shvatit al bez krila mi nejde nikako. Bolje ti je imati kompletan avion i vjezbat odmah sve komande a ne dio po dio. Bitno da je spor dakle napravi veca krila i nemoras se bojati. Za pocetnike su najbolji avioni sa vecim krilima.  Prije poljecu nego sa kratkim krilima.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Re: K: stanicu

Reply #22
A znam da izgleda čudno bez ailerona ali nisam ga ja dizajnirao haha. Vidit ću kako će to sve letit pa ako ne bude dobro radit ću drugi model.
Živjeli!


Re: K: stanicu

Reply #24
Odlučio sam se ovaj raditi http://www.youtube.com/watch?v=9d32JU6YzMs&t=650s . 3 channel, ojačana kontrukcija, dihedral krila...Dizajniran da kolko-tolko izdrži početničke crashove haha. Kako sad tražim koju elektroniku staviti koja serva mi preporučaš? Trebam 2 od 9g. Ne znam koliko su dobra ona koja se prodaju po 1,50$ na ebayu i isplati li se to uopće kupovati ili bolje platiti malo više pa kupiti pravu stvar.
 
 

Ne znam kako da ovo kažem, a da ne ispadne da se preseravam:
model sa linka je točno ono što ne treba raditi za početak!
Model nema nikakva ozbiljna strukturalna ojačanja ( ima tzv "koljeno" mjesto gdje se garant lomi kada mu daš "G-force" na krila), pusher pogon na motor je velika poluga prema težištu i to je jako nemirno dok se fino ne podesi, polijetanje sa tla traži iskustvo, a u slućaju jednostavnijeg polijetanja bacanjem iz ruke - pusher motor nije preporuka jer može posjeći podlakticu.
Modeli za početnike (npr. EasyStar ili Bixler sa HK) imaju ugrađenu mogućnost kompenzacije udaraca, to je najčešće materijal expandirani polyolefin kojega nema u prodaji pa se služimo manje kvalitetnim EPS i XPS uz neka ojačanja i spužvaste kompenzatore udaraca.
Ukratko - NE !

Predlažem jednu drugu konstrukciju za početak: jednostavna, brza za izradu, jeftina, spora u zraku i mirno leti, a kada se skrši, popravak je opet brz i jeftin .....ili izrada novog, možda već slijedećeg većeg modela:
https://www.flyfreak.net/index.php/topic,17879.0.html

Re: K: stanicu

Reply #25
Ne znam što da kažem. Vidim da čovjek dosta radi s avionima pa sam vjerovao da zna što priča i radi, a i komentari su pozitivni. Imam još materijala pa ću probat složit i ovaj što ste u linku postali.
Živjeli!

Re: K: stanicu

Reply #26
Dobro je Diogen rekao tak da se ne razocaras na prvom modelu koji nije za pocetak, no tu smo da pomognemo.
Jos nije kasno i mozes napraviti preinake na tom istom modelu koji si zapoceo... tako da motor stavis naprijed i napravis nesto sira krila nego sto su u originalu. Tipa 10cm sa svake strane.
Izvuko sam ti servace i trenutno su UK znaci kroz 7 dana ti dodu.
Nemoj gledat te stranice vec ove na kojima mi kupujemo a to su hobbyking(skuplji) ili bangood(jeftinij)
Obavezno prije pretrage kliknes na uk(cz-ceska), mislim na bangood  ;) jer ti brzo dode, a ako nema kod nas u EU onda narucujes CN ili kina pa cekas dva tjedna.
Ja kupujem sa bangooda i zadovoljan sam ! Ujedno skupljas bodove za iduce kupnje i popuste

-evo servaca i jako su dobri metalni i bagatela pa ce koristit i u buducnosti ;D

https://www.banggood.com/search/servo.html?direct=11&from=nav
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Re: K: stanicu

Reply #27
Dobro je Diogen rekao tak da se ne razocaras na prvom modelu koji nije za pocetak, no tu smo da pomognemo.
Jos nije kasno i mozes napraviti preinake na tom istom modelu koji si zapoceo... tako da motor stavis naprijed i napravis nesto sira krila nego sto su u originalu. Tipa 10cm sa svake strane.
Izvuko sam ti servace i trenutno su UK znaci kroz 7 dana ti dodu.
Nemoj gledat te stranice vec ove na kojima mi kupujemo a to su hobbyking(skuplji) ili bangood(jeftinij)
Obavezno prije pretrage kliknes na uk(cz-ceska), mislim na bangood  ;) jer ti brzo dode, a ako nema kod nas u EU onda narucujes CN ili kina pa cekas dva tjedna.
Ja kupujem sa bangooda i zadovoljan sam ! Ujedno skupljas bodove za iduce kupnje i popuste

-evo servaca i jako su dobri metalni i bagatela pa ce koristit i u buducnosti ;D

https://www.banggood.com/search/servo.html?direct=11&from=nav

Mislio sam da će biti bolje da je motor iza jer će sigurno biti crashova na nos pa da ne ode odmah motor, zato i jesu valjda tu dihedral krila koja će dignuti model s poda bez koristenja elevatora? Hvala ti puno na linku za serva, ebay je dosta skuplji ako hocu neka bolja serva, na hobbykingu nema puno proizvoda na zaliha pa mi onda ostaje jos bangood! 
Živjeli!

Re: K: stanicu

Reply #28
Ako je motor naprijed a baterija malo iza. Kad popustis sa gasom skuzit ces da prvo guzica pada. Kod obrnutog je suprotno. Ak je baterija naprijed a motor iza kad popustis sa gasom ides na nos sto znaci da moras puno brze letit. Kod prvog slucaja letis sporije.
Imas krekanih rc simulatora. Nisu kao stvarni al su dosta slicni stvarnosti. Isprobas par modela i vidjet ces da su modeli u obliku jedrilice sa prednjim motorom najlakse vozikat i sletit. Onda probas zagi, pa neki sa zadnjim pogonom itd. Ono sto ti najbolje leti tog se uhvatis u izradi. Ja mislim da ima i na mobitelima tih rc aviona.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Re: K: stanicu

Reply #29
Stanica kupljena!! Pozz😃
Živjeli!