Skip to main content

Topic: FW190A + DLE20 (Read 7096 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FW190A + DLE20

Ovaj jadnik već godinu dana čami na polici i čeka svoj prvi let, mislim da je sada već vrijeme da okusi vjetar. Originalno složen sa Saitom FA150, sada je prebačen na benzin, DLE20, mislim da je to puno bolja kombinacija. Nažalost, prilikom radova je stradala kabina, ali ako maiden prođe OK, stiže nova.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A + DLE20

Reply #1
krasno!

koji je to raspon i koliko grama ima rtf?

imam dvokrilca od oko 1500 raspona i 3800 grama pa bi rado nekog benzinca na njega, a 20 ccm mi se cini ok. ovi veci metanol motori locu gorivo da je to strasno pa ga ne letim cesto jer skuri 4,5 dcl za manje od 10 minuta.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: FW190A + DLE20

Reply #2
Raspon je 178cm, težina je ispala 5kg (tvornička predviđena 4,8kg sa 20ccm 4-taktnim metanolcem). Pogledajna TowerHobbies stranicama dimenzije motora pa vidi ako ti paše u avion. Motor je jako dobar, a elektronika mu troši minimalno struje.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A + DLE20

Reply #3
Nadam se da ce ti 20 ccm bit dosta, imam spita 1.80 , cca 5.5kg i sa mvvs-om od 26ccm nije bas neka formula. Inace model je strava po izgleda, a kod fw mi se posebno svidja sto stane veliki motor zbog velikog kaputaza, a prakticki skoro nista ne viri van,  koji je uglavnom kod drugih modela iz te klase uski ( spit, mustang, me... ) Nisi rekao kakve retrakte imas , mehanika , zrak , struja ? Ja stalno ratujem na tom polju,  zrak je skup i glomazan, elektro nikako da nadjem neke pouzdane , a mehanika mi uvijek stvara probleme na drugim poljima.

Odg: FW190A + DLE20

Reply #4
Mislim da će motor biti OK, ali to ću sigurno znati tek poslije prvog leta. Vidio sam par videa sa istim motorom i leti sasvim OK.
Retrakti su električni E-Flite, full metal, za model do 7kg.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A + DLE20

Reply #5
Ja sam bas sa tim eflite imao par otkaza. Super oni rade i kvalitetno je sve osim elektronike, ona je zalivena u epoksi i sa vremenom jednostavno od vibracija dodje do raspadanja epoksija i komponenti sa plocice. Nisam mogao vjerovat kada sam to vidio. Trebali su to zalit sa necim elasticnijim, moze se kupit samo jedna strana ali to nazalost ne rjesava puno. Kako god nadam se da ce tvoje izdrzat puno vise nego moje i da ces imat puno lijepih letova. Btw tko je proizvodjac modela?

Odg: FW190A + DLE20

Reply #6
Black Horse.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A + DLE20

Reply #7
Model popravljen od manjih oštećenja nakon neuspješnog prvog leta, i ide ponovo u akciju, ali ovaj put sa DLE30 motorom.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A + DLE20

Reply #8
FW190 danas poletio i odradio prvi let - leti savršeno. Pogon je novi DLE20 koji ima i više snage nego što treba. Slijetanje je bilo u 3 točke, model je samo liznuo travu i zaustavio se nakon 10 metara. Let je odrađen na vrlo dobroj pisti u Krškom. Evo par fotki manje rezolucije.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A + DLE20

Reply #9
Odlično Robert , ajd' reci je su li flapsovi perfektna stvar  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FW190A + DLE20

Reply #10
Na warbirdu svakako. Ovo mi je već peti warbird (i dosada najveći, ali i prvi sa benzincem) i bez flapsova bi slijetanje bilo puno teže.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A + DLE20

Reply #11
čujte fliger a kaj ste samo jedan let učinili, i jedno malo indiskr.,ima kaj krajnica tam ??? ??? ??
ja neznam gospon fliger kak je kod vas no meni pimpek svetli po noči, to sam primetil tek nakon letenja u krškom i sad sam zabrinut možda vi znate kaj o tom. sad čitam da im je neka goriva šipka puknula i pala na dno bazena i da sa nekom podmornicom sad to loviju, da nisam ja kaj tam pobral?, molim vaše mišljenje.
pozdrav
ko leti visoko , nisko padne

Odg: FW190A + DLE20

Reply #12
Evo i jedan video, taman za kraj sezone  :)

FW190A & DLE20
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A + DLE20

Reply #13
Lijep model, meni najdrazi WWII warbird ali u verziji D, ja pikiram na onog od Top Flighta.....ali je malo previse zelenih....reci mi koliko je istina ono da su svi  warbirdi notorni po torque rollu, ja imam H9 bf109-ku, nisan je jos iz kutije izvadio ceka da skupim volju ;)

pozz
mos mislit

Odg: FW190A + DLE20

Reply #14
Ma to te ja pitam Robi  8)...potpuno si ga pripitomio... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes