Skip to main content

Topic: FW190A + DLE20 (Read 7162 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FW190A + DLE20

Reply #15
Romano:

Imao sam prije i D verziju od Graupnera, slične veličine, ali je pogon bio Saito FA150 - moram priznati da su po letnim osobinama bili vrlo slični. Video D modela:
Focke Wulf 190D9 & Pitts S2
Torque roll nije problem, da se lijepo kompenzirati sa repom, a i nakon 5 warbirda sam naučio kretati sa postepenim dodavanjem gasa, pa onda to nije kritično.

Remote:
Hvala, nažalost nema snimke prvog leta gdje je slijetanje bilo još bolje - nikad nisam imao takvo idealno slijetanje na prvom letu. Sada već ima 4 leta pa ga sve bolje upoznajem, ali model se ponaša jako dobro i bit će prava makina za aeromitinge.

Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A + DLE20

Reply #16
Robi , pa ovo slijetanje Ti je bilo  ''pred noge'' , potpisao bi da, svako moje, bude takvo.... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FW190A + DLE20

Reply #17
Flieger hvala na odgovoru,

lijep je i taj graupnerov, kod top flighta mi se svida sto ima za njega uzest cockpit koja je napravljena u najsitnije detalje i oni metalni ventilator sto dode na osovinu propa to mu daje izgled kao da je pravi...naravno sve to kosta pod zlato :D

to sto si rekao za postupno dodavanje gasa sam i ja citao da se dodaje  postupno dok se ne podigne rep i dobije malo autoriteta na rudderu i tek onda se moze razmisljati o punom gasu ako uopce i treba dodati do kraja....kako si bio zadovoljan Saitom?? Ja sam za 109-ku uzeo saito fa-125 i na stolu je to prava zvijer, al sto me najvise iznenadilo je da radi ko sat na niskim okretajima skoro da ga cujes tak-tak :D, njega sam nasao jeftino na ebayu, tek je bio razraden, ali me gad zaj...bo, skratio debil crankshaft za cm...tako da sam mu promjenio crank i lezajeve(za svaki slucaj) , al tip je imao najjaci odgovor-ne znam ,ali je skracena, nisam znao ,ja sam ga kupi novog u ducanu i takav je bio.... :D  , imas po meni najljepse modele u hr.  ;)

pozdrav

romano
mos mislit

 

Odg: FW190A + DLE20

Reply #18
Hvala na pohvalama.  :) Ali ima još lijepih modela kod mojih kolega, npr. jedan lijepi WorldModels 72" P47 kod Rukle sa Saitom 150 i krasan novi H9 P51 Blue Nose kod Fritza sa DLE20. Ima nas dosta za dogfight.

Saito je radio jako dobro, malo je bio težak za paljenje ako si ga presaugao, ali je potrošnja bila dosta žestoka, pogotovo kod malo žešćih okretaja.  ;)
Prije toga sam imao Saito 100 na P47 i nakon toga isti motor na P51, i taj motor je bio fantastičan. Imam i video snimke tih modela, moram samo prebaciti na komp pa da pustim na jubito.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: FW190A + DLE20

Reply #19
Hvala na pohvalama.  :) Ali ima još lijepih modela kod mojih kolega, npr. jedan lijepi WorldModels 72" P47 kod Rukle sa Saitom 150 i krasan novi H9 P51 Blue Nose kod Fritza sa DLE20. Ima nas dosta za dogfight.

Saito je radio jako dobro, malo je bio težak za paljenje ako si ga presaugao, ali je potrošnja bila dosta žestoka, pogotovo kod malo žešćih okretaja.  ;)
Prije toga sam imao Saito 100 na P47 i nakon toga isti motor na P51, i taj motor je bio fantastičan. Imam i video snimke tih modela, moram samo prebaciti na komp pa da pustim na jubito.
a imam i ja konja za trku p 51 1500 mm, 15 kubasa super tigre :)

Odg: FW190A + DLE20

Reply #20
hm, to mi je poznato. Jel možda srebrni sa žutim nosom?  ;D
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG


Odg: FW190A + DLE20

Reply #22
Jutro' Mirt , molim Te koji motor je na njemu ?  hvala...LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: FW190A + DLE20

Reply #23
a imam i ja konja za trku p 51 1500 mm, 15 kubasa super tigre :)

napisao ti je gore

strong, light and cheap - choose two

Odg: FW190A + DLE20

Reply #24
Hvala Gregore , nisam bio siguran je li ''kubasa'' znači ccm...ali sada je jasno.... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes