Skip to main content

Topic: Popis elektronike za multirotor letjelice (Read 15567 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Popis elektronike za multirotor letjelice

Evo da stavimo na hrpu popis djelova elektronike koje koriste članovi koji lete ovaj tip RC modela...
Poželjno je na motorima što manje okretaja pa veca elisa, dosta je stabilniji u toj kombinaciji, puno mirnije leti a i potrošnja je relativno u granicama normale;


Motori:
RCTimer 2830 750kv
Turnigy 2830 1050kv
Hextronik DT700
HK 2205C 1400kv


ESC:
RCTimer 18A ili 20A
Turnigy Plush 18A
Hobbyking SS 15-18A
HobbyKing Blue Serie 12A


Elise:
APC-E SF 10×4,7 CW/CCW
EPP 10×4,5 CW/CCW
GWS DD 9×5 CW/CCW -trokrake
GWS DD 8×4


Servo motori za tricopter verziju:
Turnigy 380MG Micro Servo, 3.6kg, 16g
HeXtronik D-MG16 Metal Gear 2.9kg/.08sec/18.8g
HobbyKing 939MG Metal Gear Servo 2.5kg/ 12.5g/ 0.14sec
MKS DS450 Digital Servo 3.1kg / .12sec / 9.5g

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #1
Hvala, dobro će doći.
 
lp
 
Toni

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #2
KKmulticopter kontroleri su dostupni na njihovoj stranici, cijene variraju ovisno o elektronickim komponentama koje su gore;
Druga opcija je kucna izrada, treba malo znati lemit, procitat pokoju shemu, nabavit djelove i malo dobre volje... ;D
Treca opcija je "Kupujmo Hrvatsko" - plocica revizije 6, opremljena sa svim komponentama osim žiro senzorima te isprogramiranim Atmel procesorom po želji, jedina stavka je narucit 3 komada HK401B žiroskopa, izvadit iz njih žiro senzore i zalemit ih na predviđeno mjesto...cca 10 minuta posla...pali i vozi  :D


Za opciju 3 info na PM ili mob 095-800-7798...cijena 250KN sa gratis poštarinom  ;)

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #3
Evo kako izgleda pločica...
-dvoslojna štampa
-izbušene rupe 0,8mm/1mm - 3mm za montažu
-lakirana zaštitnim lakom
-dimenzije 50×50mm
-debljina 1,5mm
-ako treba dajem i kopiju atesta  :P

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #4
ovdje takodjer mozete uzeti KKuk flying controller
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #5
Sto bi rekao davorvž: Za opciju 3 info na PM ili mob 095-800-7798...cijena 250KN sa gratis poštarinom

Ja sam uvijek za kupujmo hrvatsko. Jos da davor smisli i dizajnira neki combo frame pa da i mi imamo komplet frame-ove za one tko nema alata ili materijala za izradu istih.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #6
Sto bi rekao davorvž: Za opciju 3 info na PM ili mob 095-800-7798...cijena 250KN sa gratis poštarinom

Ja sam uvijek za kupujmo hrvatsko. Jos da davor smisli i dizajnira neki combo frame pa da i mi imamo komplet frame-ove za one tko nema alata ili materijala za izradu istih.


bit ce nesto, evo kemija se neka multi kombinacija za sitne pare  :P

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #7
E,pa kad se več spomenul FRAME,nebi se bunil da imam ovak nekaj,
no napravil bi i sam samo neznam ko bi to zrezal...
Robert

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #8
Evo ja se prijavljujem za kupujmo hrvatsko molim lijepo sa serijskim brojem 0001. 8) 8) 8)
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #9
@toto
ti to nacrtaj u autocadu ja cu izrezat  :D pa kad prvi put malo jace legne da mozeš plakati


@davor21
stavljen si na listu, isporuka drugi tjedan, negdje sredinom

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #10
Evo probni nacrt za sredisnji dio...odgovara za tricopter, quadrocopter i quadXcopter, pločica sa distribucijom struje i pripremom za montazu kontrolera sa zastitom sa gornje strane. Materijal je vitroplast 1,5mm, rupe i kutevi oznaceni za pojedinu letjelicu, napravljeni prorezi za čičak kojim se stegne baterija...u pripremi su i neke nogice pa cak i postolje za kameru ili fotic... ;)

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #11
@toto
ti to nacrtaj u autocadu ja cu izrezat  :D pa kad prvi put malo jace legne da mozeš plakati

Pa ja bi ti s tim letel ,a ne ležal!!

znam,znam,ali mi hebeno izgleda.....
Robert


Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #13
to da samo sto takav frame je od 50-60€ pa na dalje, za ove nase potrebe previse kikirikija

Odg: Popis elektronike za multirotor letjelice

Reply #14
Quote
to da samo sto takav frame je od 50-60€ pa na dalje, za ove nase potrebe previse kikirikija

istina, ali ne možeš to spomenuti kao neki minus pošto si ti i više od toga platio svoj frame , dakle to mu je bonus  :D :P

fiberglas - http://www.kkmulticopter.com/index.php/airframes/44-kkquadrocopter-airframes/115-jakubjs-fibreglass-quad-frame
55€ = 401 kn    + 45 kn shipping

aluminij - http://www.kkmulticopter.kr/index.html?modea=vieweng&mc_selected=MultiCopter&sc_selected=Set&sn=body_set_v02_q_290&id_no=44
100$ = 533 kn  ???   + 100 kn shipping

platio si 200$ (kontroler + frame) plus shipping 20$
a vrijednost framea se lako izračuna, jer 100$ dođe sam kontroler
http://www.kkmulticopter.kr/index.html?modea=vieweng&mc_selected=MultiCopter&sc_selected=KKMulticopter&sn=multicopter_v02_x&id_no=18


u kućnoj izradi se frame za quada napravi za 60kn, RTF s batkom je sve skupa 800g, dakle ništa preteško.  :)

samo ti zgotovi te HR kontrolere, pa da se pokrene nešto i kod nas malo :)
ja isto kupujem 1 odmah.  :)

planiraš tako raditi i one arduino sa autostabilizacijom kada prvo isprobaš kako šljaka u živo?

Tricopter - Flips and a little bit of gardening