Skip to main content

Topic: DeX Quad (Read 22992 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DeX Quad

vidim da je došlo vrijeme multirotora  :D :D :D :D

e sad pošto ste svi zapeli za njih, pogotovo quad......

pitanje......

mota mi se već dugo po glavi izrada trupa iz kalupa

pod izradom iz kalupa ne mislim neko šalabajzanje, nego proizvod "za dučan"....

cijeli model bi rasčlanil na lako izmjenjive dijelove

1. trup (verzija za 4kopter i verzija za 6 kopter.... možda i 3kopter, ali malo je pilota trikija) oblika letečeg tanjura recimo iz kojeg strše mali krakovi(nosači za krakove)
2 krakovi ( cjevi koje se umeću u trup, a na vrhu imaju proširenje tj. polu-kuglu koja je ujedino i nosač motora)
    veličinu krakova bi "izglasal" a ako bi bilo interesa, lako se naprave dvije različite duljine

po   meni bi takav način izvedbe bil najisplativiji za održavanje, pucali bi   krakovi, jer bi trup sa mini cijevima imal jedan sloj tkanine više....
krakovi   bi se samo nabili sa vanjske strane na komadiće cijevi koje su u   kompletu sa trupom i kod udarca bi se raskolil krak a ne središnji dio

trup   bi bil dovoljno komotan za elektroniku i baterije, a u nosače za kameru   i ostalo nebi ulazil jer to se naknadno lako prišrafa od ispod   trupa....
sve žice bi išle kroz cijevi tak da bi model bil ko jedan mali leteči tanjur sa krakovima i motorima

model bi radil od stakla, karbona, kevlara.....

cijena bi naravno ovisila o materijalu izrade, ali recimo da bi stakleni mogel biti već od 50€ za kompletan quad


pitanje......

bi bilo zainteresiranih za takvu verziju modela, da znam dal da ulazim u to......

znam   da kod nas nema neki broj modelara zbog kojeg bi se isplatil takav   projekt, ali ako domači dobro prihvate ideju, znači da bu i ostatak   svijeta  ;)

pa evo, hvalite ili serite po ideji, svaki komentar je dobrodošel  :)


 

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #1
Lajkam!
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.


Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #3
hmmm zvuči primamljivo....
 :P
samo pitanje, kaj je s težinom nebi li takav model bio teži ....

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #4
hmmm zvuči primamljivo....
 :P
samo pitanje, kaj je s težinom nebi li takav model bio teži ....


nebi bil teži, bil bi lakši od aluminijskog sigurno, a otprilike bi bil u rangu drvenog po masi..... možda čak i manje ako se uračuna "kutija za CD" na modelu.....

jer bi ovaj imal trup u koji bi stalo sve a odmah bi bil i kutija... znači nema posebno spoja letvi i kutije za zaštitu na tome, nego sve u jednom.....

tak da kaj se tiče mase to je najmanji problem


Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #5
3 kolege lajkaju  :)

to je to, dovoljno  ;)

počela je izrada, trup za quad dobiva oblik....

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #6
jupi jea! trebaš ruku oko dizajna, ili bar da ti smetam i idem na živce?
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #7
.... i ja sam za!
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #8
jupi jea! trebaš ruku oko dizajna, ili bar da ti smetam i idem na živce?

"dizajniranje je gotovo" na žalost.... znam da bi tvoj dizajn bil jebački

moje dizajniranje ovog trupa je počelo jako praktično, otišel sam u dučan di prodaju posude, suđe i ostale zdjele....
išel sam sa curom da mi nebu neugodno  :) i pola sata tragal za pravim oblikom.....

našel sam savršen, ali savršen oblik i veličinu za trup.... kupil sam 2 posude i jučer navečer ih tretiral ko kalup i napravil odljev....

odljev je pun, ima 3,5kg i ispala je savršena čvrsta podloga za obradu i doradu, a izbjegel sam mučenje sa simetrijom

sad bude trebalo malo muke sa poklopcem, tj. stepenicom poklopca na koju bude poklopac sjedal i sa nosačima krakova.....

oblik bude stvarno fora, mislim da ničeg sličnog nema za kupiti, a u nutra ima mjesta za sve vrste kontrolera od mikrokoptera, quadroufo-a pa do najmanjeg KK-a
ima mjesta tak da se može komotno staviti 2 pakunga baterija 3S 3000mAh, a vrlo vjerojatno i više od tog

meni bude nutra stala sva elektronika, kompletna sa telemetrijom, tak da ga ja budem koristil za quad FPV

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #9
ali nisi rekel najbitnije :D , da nece trebati šiljit drvene štapiće  :P

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #10
nema šiljenja, svaki krak bude iz kalupa....

nosač motora (polukugla) bude u kompletu iz kalupa sa štapom......

svaki krak bude imal šminku i funkcionalnost, iz vana šminka, a u nutra bude umetnut na mokro štap od kompozita za čvrstoču i točan promjer tak da paše na trup i samo se natakne.....



Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #11
me like it  :)

samo skemijaj prvoga pa da vidimo kak to sve izgleda, ona cijena od 50€ je ok.

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #12
ako bude ok i ja sam in  ;)
 
lp
 
Toni

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #13
nebum sad još kačil nikakve slike, bar još tjedan dana.....

hoću napraviti dosta na trupu, da bude spreman za kalup, pa onda stavim izgled.....

pa za sad dok projekt malo ne zaživi i dok ne počnem slike stavljat evo neke grube "slike" modela.....
jedino kaj sam na netu našel "slično" je ovo

http://www.gizmag.com/flying-lift-camcorder-system/16477/picture/121268/


samo moj trup ne bude tak debilno kvadratno izdužen, jer mi je cilj napraviti simetriju trupa tak da može biti za   x  i +  konfiguraciju quada, krakovi se budu na mojem skidali i na vrhu krkova bude nosač za motor u kompletu...... za razliku ovog na slikama.....
i ono najbitnije model mora izgledal sexy, trup se bude stapal sa krakovima...... trup mora prelazit u krak a ne  da se nabe 4 bote u njega ko na slici

ovu ideju s krakovima sam već dosta razradil, jako bitno mi je da bude lako i jednostavno mjenjati krakove kod lomova, hoću da se krak samo natakne na trup bez potrebe ljepljenja, samo se stavi jedan krug izolir trake u boji modela na spoj krakova i trupa i gotovo.... leti dalje



 

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #14
 :'( :'( daj bar zakači neku skicu ili neki  ;) kak bu zgledal