Skip to main content

Topic: Turnigy 9x radio i uvoz (Read 14832 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Turnigy 9x radio i uvoz

Pozdrav svima...

Naime danas mi je dosao poziv od Hrvatske agencije za postu i elektronicke komunikacije za dostavu EC Declaration of Conformity za uvoz radio stanice. Naravno guglam cijeli dan i ne mogu naci nigdje. Znam da je to ista stanica kao i iMax i Eurgle i druge ali niti za jednu ne mogu pronaci trazenu dokumentaciju. Radi se o zagrebackoj carinarnici i do sada sa njima nisam imao problema, a sad me eto tlace za to i ako im to ne dostavim posiljka ce biti vracena i mogu se slikati nista od letenja sa copterx 450kom jos neko vrijeme.

Ako netko moze pomoci unaprijed zahvaljujem.

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #1
evo sto je wesp jednom napisao

CE "Declaration of Conformity" informacije

uzmes Narodne novine i   to isprintas
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/266979.html

članka   23. stavka (6) točke 4. Zakona o telekomunikacijama ("Narodne novine",   br. 53/94)
posebno zaokruzis 11. i 12. i to odneses.

Kazes da   maksimalna izrazena snaga ovih uredjaja prema CE certifikatu ne prelazi   100mW i da za to netreba niti suglasnost niti dozvola.

Ako to ne   prodje morati ces u Agenciju traziti certifikat. :)

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #2
Evo taj cas sam ih zvao i na zalost ovo sto si mi linkao ne prolazi. To je izvadak iz narodnih novina iz 1997. Godine 2008 se sve promjenilo i za svaki uredaj je potrebno dobiti dozvolu za uvoz.

Ovo sto si rekao da moram traziti certifikat isto nije bas tocno, ako deklaracije nema, jedino sto mi ostaje da je sam ishodim a takvo zadovoljstvo testiranja u labaratoiju me kosta par tisuca eura...

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #3
imas na kutiji CE certifikat, sta su sljepi tamo, zovi HAKOM i pitaj ih sta jedu govna a burek po 7KN

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #4
Nije im to dovoljno, vec sam im rekao da ima na kutiji, kazu da to kinezi samo ovako i onako naljepe i da to nije referenca, oni hoce papir, dokaz i mene su nasli j***ti...

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #5
imas negdje na netu CE i ostale certifikate od FLYSKY stanica, isti k. nadji to, isprintaj i posalji im


Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #7
Ako mozes naci od flysky EC Declaration of conformity molio bih te. Naime, ja sam nasao Certificate of conformity i to ne prolazi!!!  ???

Zasto, zato sto da bi dobio certifikat moras napraviti testiranje samo na jednom proizvodu koje potvrduje labaratorij koji je radio to jerenje. E sad, da bi dobio bas deklaraciju to znaci da je proizvodac!!! iavrsio mjerenja i da garantira za cijelu seriju a ne samo za jedan uzorak. ma popizdit cu!!!

Ako mi mozes reci cemu mi sluzi ovo gore sto si mi stavio? Hvala.

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #8
to ti je opca dozvola za stanice takvog tipa, samo to isprintaj i posalji

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #9
Nista, sad sam ih opet zvao, to je opca dozvola za UPORABU, a ne za UVOZ stanice  :'(


Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #11
Nista ne prolazi. No zna li iko kako oni provjeravaju te deklaracije, to je samo nekakav papir, nasao sam na netu, dali ga samo pogledaju aha ima znaci valja, ili u detalje oni to sve provjeravaju, zovu vani institucije tijela organizacije i ko zna sto...

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #12
ma ne zovu oni nikog, samo im te deklaracije posalji i napomeni da su ti rekli tako u agenciji za telekomunikacije, a ako im nesto nije jasno neka procitaju pravilnik gdje lijepo stoji da se treba priloziti EC certifikat proizvodjaca opreme

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #13
Jel te mogu pitati usput gdje si kupio tu stanicu? Vidim da na hoby kingu je nema već dugo.

Odg: Turnigy 9x radio i uvoz

Reply #14
Ma ima nje jako cesto samo sto moras ili pratiti stranicu svaki dan ili si staviti mail notification da te obavijeste kada dode jer plane unutar par sati.

Ja sam taman bio online kod nih kada je dosla na skladiste i odmah sam je narucio. Dakle kupio sam na HK stranici. Kazem jos jednom, cesto dode ali nestane za cas pa treba biti malo strpljiv i cekati dok ne dode i onda kupiti odmah.

Ako rijesim ove probleme sa deklaracijom vama koji cete kupovati nakon mene ce biti vrlo jednostavno doci do te stanice...