Skip to main content

Topic: domovinski most - 13.11. (Read 4645 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

domovinski most - 13.11.

bilo je fora, neki su danas prvi puta letili, pa je bilo i nama i njima zanimljivo,
neki su slikali više, a ja imam samo jednu sliku, koja mi vrijedi više od 100 drugih  ;D

zapričalo se nas par jedriličara, nešto smo objašnjavali novom letaču oko podešenja na stanici... i kako smo svi opisivali iste krugove po nebu,
(negdje 4 jedrilice bijele boje), a moja istrimana da radi krugove sama... 'malo' je otplivala a ja tu i tamo kako pogledam gore mislio da je to moja iznad nas i sve OK,
tek sam skužio da nešto ne štima kad je ta 'neka' krenula dole da sleti...
jao, easy glider od skoro 2 metra se pokazao kao sitna sitna točkica na nebu daleko iza mosta, odnio ga vjetar....
pa je odluka pala da ga se spusti i krene u potragu.


veliko hvala Joži kojeg je tata Diogen izučio tokom godina za savršeno traganje za modelima.
našao ga je na oko 1.5 km od mjesta di je poletio :)
Model je neoštećen! Na tlu 50ak metara od Save, treba nekad imati i sreće :)  ;D

evo slika stručnjaka u trenu kada je našao model :)
prvo smo nas troje išli pješke do onog jezera na cca 1km,
a onda smo se vratili po auto pa smo išli još dalje, i našli model u roku 10 minuta, predobro!



prije idućeg leta ju farbam u neku boju, bilo koju, samo da nije bijela kao ostale  :P
Hvala još jednom,
otišli smo svi na cugu kasnije proslaviti, a drugi puta donesem i nekaj sa roštilja za počastiti ekipu, barem toliko

Odg: domovinski most - 13.11.

Reply #1
veliko hvala Joži kojeg je tata Diogen izučio tokom godina za savršeno traganje za modelima.

Rekli bi, to je direktna posljedica bavljenja sa free flight-om..... :D

Dakle, skupila se danas lijepa družina letača na Domovinskom, trošile se baterije, a Jazavac i benzin, letilo se , padalo ,bježalo, a Raščupanamuha je uspio poletiti pa možemo reči 'koliko nas ima' !
Lagana kavica , uz dnevne traćeve i modelarske teme poslije kod Plavog...ostalo vidite na slikama.
Damir

Odg: domovinski most - 13.11.

Reply #2
oo vidim da je bilo veselo na domovinskom ali ništa manje atraktivno nije bilo ni u Dugom Selu okupila se lijepa družina(švabska) :D

Tomislave imaš srećeeee ja znam kako je to kad izgubiš model moj je bio cca 1km.daleko a Denis i ja smo tražili 2 sata.


lp lija

Odg: domovinski most - 13.11.

Reply #3
mogao si lijo i slike ubacit,
2 tomi ZG, trebao si ga pustit nama do sela, vratili bi ga :)
 
doći ćemo do mosta čim stignemo, ovo danas je bilo na brzinu

Odg: domovinski most - 13.11.

Reply #4
 :'(
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: domovinski most - 13.11.

Reply #5
predobro je bilo jucer !
prvo sam se bojao da nece biti nista od mog prvog leta jos sutra, al kad sam doso na domovinski ipak sam odlucio ma idemo to sad probat
tomislav mi je pomogo sve ljepo nastimat i podesit avion za let (nisam imao jednu onu sipkicu koja povezuje zakrilce sa servom pa je i to napravio) i onda smo poceli :)
on je poletio s njim visoko i onda prepusio kontrolu meni da se pomalo ucim :)
jako ljepo leti i dok ga se digne visoko moze jako dugo letit (tj jedrit) i to jako ljepo. mali mi je problem bio sto je vjetar puhao pa ako sam htio ici od mosta bez motora, avion je prakticki stajao na mjestu. i diogen mi je isto pomogao i ucio me i svi ste bas super !
a onda nakon tog veselja je tomislav iso malo poletit sa svojim easygliderom. i tad su se svi odlucili poletit pa je bilo par aviona, jedrilica na nebu :D ja sam gledao kak tomo upravlja, pratio sve kak to ide, malo smo se svi zapricali i onda posto je bilo puno aviona u zraku a svi bjeli bilo je tesko znat koji je tvoj samo ako malo pustis pogled :S
i to sam shvatio da je stvarno opasno i lako se izgubis i nazalost to se i desilo i vise nismo mogli vratit easyglidera. prva potraga je neuspjesno zavrsila al eto na kraju je ipak naden i jako mi je drago !
na kraju je sve odlicno zavrsilo !

eto sad se valjda vidimo svaki vikend pa cu uz takve super ucitelje i ja postat pravi letac :)