Skip to main content

Topic: X8 projekt pitanje - motori (Read 3334 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

X8 projekt pitanje - motori

Skupljam na hrpu sve dijelove koje imam otkad sam usao u ovaj sport.

Naslo se tu i ponesto motora iz prijasnjih konstrukcija pa mi palo napamet kako bi tokom zime mogao pokusati slozit neki x8.

Imam 2 seta razlicitih motora, 4x DJI 920kv i 4xTiger MT-2216-11 (900kv).

Vjerujem da je moguce od toga sloziti X8 no zanimaju me moguci problemi koji mogu nastati u toj konstrukciji.

Igor

ko pita više zna

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #1
Kontroler (predpostavljam naza) preuzima drive-anje svakog motora zasebno nebi li platformu držao stabilnom pa makar to značilo da će neki motori dobivat recimo 45% gasa a neki 50%, uglavnom ni kad su svi motori isti neće svi dobivati isto %, ovdje govorim o nekom relativnom % jer trenutni je 1/400 sekunde trajanja. Kontroler dakle "ne zna" kakve ti motore koristiš on je tu da im dozira gas ma kakvi oni bili, ali pazi za sve ima tolerancija pa tako i za ovo  :) 900kv vs 920kv na nekom manjem propeleru neće činiti veliku razliku i stvar bi mogla funkionirati, tj, vrlo vjerovatno će funkcionirati  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #2
ove jače stavi dole di je ionak potreban veči propeler sa večim pitchom pa probaj nema ti druge....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #3
Mozes i gore i dole staviti iste propove

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #4
pretpostavka je da onda nije bitno ni koji su regleri po svakom setu od 4 motora?

naravno s vremenom bi se motori i regleri ujednacili, no prvi build mislim radit s onim sto imam.
ko pita više zna

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #5
ja nisam stručan dovoljno ali ta kombinacija sa drugim reglerima već bi mogao biti problem,ajd barem da znaš da imaju iste čipove unutra,al ovako ko zna kako koji regler reagira na komandu...ne bih to radio na tvom mjestu,fino složi quad i leti sa njim dok ti ne dođu isti motori i regleri...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #6
ja nisam stručan dovoljno ali ta kombinacija sa drugim reglerima već bi mogao biti problem,ajd barem da znaš da imaju iste čipove unutra,al ovako ko zna kako koji regler reagira na komandu...ne bih to radio na tvom mjestu,fino složi quad i leti sa njim dok ti ne dođu isti motori i regleri...

tako sam i mislio.
a tvoj prijedlog je i plan :)

hvala dečki na informacijama!

puno ste pomogli :)
ko pita više zna

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #7
Oš one propove il ne?imaš poruku...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #8
ne vidjeh. sad vidim :) tapatalk ima problema sa refreshom. imas i ti poruku


-------------------------------------
Ko pita bude pametniji.
ko pita više zna

Odg: X8 projekt pitanje -smjernice i savjeti (edit)

Reply #9
hvala na dosadašnjim savjetima.

sada trebam savjet i smjernice pri izgradnji X8.
odustao sam od kombinacije s TBS i DJI motorima.
želit napraviti sam projekt prije neke ozbiljnije kupovine.

na koju struju da idem 3-6s?
preporuke za motore i propove.
ESCove (razmišljao sam o hobbykingovim AFRO)

htio bi što bolji efficiency naravno. a i ne preveliki budget.

hvala!
ko pita više zna

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #10
eh,kada bi napisao za što ti treba x8 bilo bi ti lakše dat savjet....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #11
eh da :)
trenutno dizanje goproa, duzi FT i veća redundancija, ali u dogledno vrijeme isao bi na veci gimbal, npr za Panasoniv GH3....
ko pita više zna

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #12
evo prouči si ovu temu o dugom letu
http://www.flyfreak.net/multirotor/quad-ltf-(long-time-flight)/
...može i sa normalnom batkom i go pro jedno pol sata.....a za veći gimbal i gh3 buš skupljo fino nofce,jer kad kreneš u profi stroj troškovima nikad kraja..motori sa esc po sto eura,batke 6s po 200eura,gimbali od 1000eura na više...uglavnom ja računam da pristojan stroj za gh3 košta min 2000eura a kad sve pokupuješ bit će to i 5000eur
il odma naruči ovo
http://www.back-bone.ca/shop/
 pa bu i gopro3 odlična sa BILO KOJIM objektivom j
Kamere se smanjuju i postaju sve bolje a ne obrnuto pogledaj si rađe Black magic Pocket cinema camera ili sony R1
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #13
Ako netko bude htio uzet taj Back-Bone Ribcage a ne želi se sam upuštati u ugradnju, evo ja se nudim da mu to napravim besplatno (full profi i po psu), moja jedina korist je da bi isprobao kako radi prije nego se i sam odlučim za kupnju.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: X8 projekt pitanje - motori

Reply #14
jasno mi je da za GH3 i slično treba doobra masina i skupa.
al to je nesto prema čemu se ide, sada želim nesto što će nositi gopro i imati kako rekoh dobar FT i redundanciju, a dovoljno proširiv setup ...

smanjuju se kamere istina ali nije da time dobivaju na kvaliteti. samo na praktičnosti.
i dalje je footage iz dobrog fotića/kamere neusporedivo bolji i laksi za obradu od goproa i slicnog

hvala. pregledam temu ;)

evo prouči si ovu temu o dugom letu
http://www.flyfreak.net/multirotor/quad-ltf-(long-time-flight)/
...može i sa normalnom batkom i go pro jedno pol sata.....a za veći gimbal i gh3 buš skupljo fino nofce,jer kad kreneš u profi stroj troškovima nikad kraja..motori sa esc po sto eura,batke 6s po 200eura,gimbali od 1000eura na više...uglavnom ja računam da pristojan stroj za gh3 košta min 2000eura a kad sve pokupuješ bit će to i 5000eur
il odma naruči ovo
http://www.back-bone.ca/shop/
 pa bu i gopro3 odlična sa BILO KOJIM objektivom j
Kamere se smanjuju i postaju sve bolje a ne obrnuto pogledaj si rađe Black magic Pocket cinema camera ili sony R1
ko pita više zna