Skip to main content

Topic: QAV500 TOTAL CLONE (Read 6563 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: QAV500 TOTAL CLONE

Reply #30
trenutno imam Pixhawk(najnovija 32 bitna verzija arducoptera) koji podržava redundantno napajanje iz dva izvore jer ima u sebi regulator pa izabere bolji izvor..iako ni to nije redundantno jer kad se iuzgubi jedan izvor Pixhawk se resetira I ugasi na trenutak pa ima jedno 1-2 sekunde da ne radi...imam I APM2. koji nikada nisam napajao iz dva izvora nego samo iz jednog,....ako je Jumper postavljen ,cijeli krug je spojen ,može se napajanje postaviti I na inputs I na outputs ali kada je spojeno na imputs nema nikakve zaštite ako neš zezneš...ja nebih spajao dva napajanja...

odgovor je dakle:
1. idealno je napajati preko priloženog Power Modula koji ima na sebi ubec I istovremeno može očitati napon I struju...jedina mana mu je ne može mjeriti preko 90A I radi do 4S pa nije dobar za neke setupe..za takve slučajeve upotrebljava se Attopilot sensor 180A koji radi I na 6s(ovo je bitno smo za mjerenje)

2. ako prethodna metoda nije u igri,drugo najbolje rješenje je napajati sa posebnog ubeca koji daje 5V KOJI SE MOŽE SPOJITI BILO GDJE U OUTPUTS..ODNOSNO ONI KOJI OSTANU SLOBODNI NAKON ŠTO PRIKLJUČIŠ escOVE...neki ljudi to napajanje tretiraju maltene pobožno pa rađe napajaju sa ubeca od 6V I imaju neki regulator il kako s to već zove koji ga spušta na 5v te su na taj način sigurni da napon neće past ispod minimalne vrijednosti a što se zna dogodit NAVODNO....

3. Najzadnje je rješenje je napajanje preko ESC koje je totalno neravnomjerno...ako se to radi onda SAMO SA JEDNOG esc UZMEŠ + - I SIGNAL A SA OSTALIH UZMEŠ SAMO SIGNAL I GND,savjetujem koristiti taj način samo u nuždi(ili u silnoj želji da što prije oprobaš novu igračku a ubeca nema)

Kako sam prije negdje napisao,APM je osjetljiv na taj napon pa ne treba spajati dodatna trošila knpr serva,ledice I slično nego I njih treba napajat putem UBECa a spojit signal I ground...podnjet će telemetriju receiver osd gps I magnetometer niš vise

Napajanje treba shvatit krajnje ozbiljno,50% padova koliko vidim dogodilo se zbog neke greške u tom dijelu..

Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.