Skip to main content

Topic: X550 + Crius V2.0 AIO PRO (Read 7787 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X550 + Crius V2.0 AIO PRO

Reply #30
OK, super, proucit cu to, hvala na informaciji.

Odg: X550 + Crius V2.0 AIO PRO

Reply #31
Problem riješen  ;D

Danas mi je stigo FTDI programator kojeg sam narucila preko Ebaya. Fleshala sam firmware of resivera tako da sam ga pretvorila u D8R-XP resiver koji podrđava CPPM. Zatim sam postavila u CPPM mode i CPPM pin (pin 1 na resiveru) prikopcala na pin 8 na FCBu i sada radio normalono radi!

A sada sam uprvo pronašla i u cemu je zapravo bio problem: piše na stranici od MegaPirata:
http://docs.megapirateng.com/documentation/general_configuration#rc_input_type_configuration

Dakle treba otvoriti file \libraries\AP_HAL_MPNG\RCInput_MPNG.cpp i tamo definirati RC imput. Po defaultu je postavljen na CPPM na pinu 8.  >:(


Odg: X550 + Crius V2.0 AIO PRO

Reply #33
Tako treba, samo gas!

Odg: X550 + Crius V2.0 AIO PRO

Reply #34
Bravo!!!!

Odg: X550 + Crius V2.0 AIO PRO

Reply #35
Ma naravno. Ali nisam se usudila dodavat previše gasa da mi ne završi u zidu. Ili na glavi  ;)
Poslje sam se još malo zafrkavala pa je u jednom trenutku krenul na mene i opalil s propelerom po radiju koj mi je bil u ruci i strgal jedan i drugi vrh tog propelera, ali srećom i s tako potrganim propelerom se uspio normalno prizemljit. Srečom narućila sam i rezerne propelere. Al više se ne kanim zebavat s tim po stanu.

Odg: X550 + Crius V2.0 AIO PRO

Reply #36
Danas sam konađno otišla isptobati kako leti na otvorenom.
Moram priznati da je bilo baš stresno. Čim bi mi odletio malo dalje više nebi poima imala kamo je okrenut niti u kojem smijeru ide. Par puta sam ga uspijela povratiti a 2 puta mi je otišo jedno 500m i više nisam imala druge nego ga prizemljit i otići pješke po njega. RTL mi je pomalo cudno radio pa nisam baš imala povjerenja u to. A kad sam ga postavila u Circle mode poćeo je kružiti u puno većoj putanji nego što sam oćekivala pa je za dlaku fulo nekakvu banderu :) Sve u svemu jedva sam ćekala da baterije crknu prije nego ga zdrobim. Kad smo kod baterija iznenadilo me koliko su dugo držale. Nisam mjerila, ali tamo sam se igrala s njim preko sat vremena s dvije baterije od kojih ovu drugu ni nisam ispraznila, završila je negdije na 3.68V po čeliji. Ovako odokativno bi rekla da traju preko 20 minuta, koliko god to ludo zvućalo. Doduše trebalo bi baš izmjeriti.
Data log mi se nekak pobrko pa mi nije baš od previše koristi.
Zaboravila sam napuniti bateriju od kamere pa baš i nemam sad snimku leta, ali kolega je snimo to mobitelom pa cu sutra dobiti dulju snimku.
Uglavnom, mislim da ću morati podhitno ugraditi FPV, jer ovako nema smisla, čim ode 100m od mene više poima nemam kamo ide.

http://www.youtube.com/watch?v=teHtVRpgQjo

Odg: X550 + Crius V2.0 AIO PRO

Reply #37
eto gospodo sumnjicava... video jasno pokazuje da je doticna stvarno zensko...

btw i ja slazem prvi quad... drago mi je da je tvoj poletio... ja se jos borim sa financijama =)

Odg: X550 + Crius V2.0 AIO PRO

Reply #38
Bravo. :-)
Lp,
Alex

Odg: X550 + Crius V2.0 AIO PRO

Reply #39
eto gospodo sumnjicava... video jasno pokazuje da je doticna stvarno zensko...

btw i ja slazem prvi quad... drago mi je da je tvoj poletio... ja se jos borim sa financijama =)

Pusti pusti, dani su fašnika možda je samo maskirana u žensko  :D :D.
@Natalia, bravo Nano i veselimo se tvojem prvom polasku u visine, naravno i tvojem RC znanju, tim više jer si počela sa quad kontrolerom
koji treba znat isprogramirat i podesit, mene je tolko multiwii pro iznerviral da sam uz njega uzel Nazu dok ovoga učim programirat i podešavat.
Sretno!