Skip to main content

Topic: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away  (Read 5094 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #15
Ovo s punim gasom kada ukljucis RTH ti je normalno, meni se desilo, stroj da puni gas i ode na nekih 10-12 metara visine pa se vraca na home poziciju, upalio sam RTH dok je bio na podu i onda si je sam dao pun gas i odletio, kompas sam na pocetku kalibrirao pa je samo kruzio cca 4-5 metara oko mjesta gdje je poletio. Iskljucio sam RTH, a posto u GPS modu je podeseno da trebas dati vise od pola gasa, pao je ko kamen jer sam gas drzao ispod pola :)
uglavnom nogice popucale, sve drugo bilo ok, nakon toga smo jos letali par minuta :)

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #16
Vidim da se unazad več neko vrijeme nitko ne požali da je imao flyaway sa Nazom/Phantom/Lite (osim korisnika DJI Inspire-a večinom na stranim forumima i facebook grupi). Ili su zadnji firmware-i porješavali i sredili da to sve radi ok, ili su piloti postali dovoljno disciplinirani da provjere sve kalibracije i opčenito pravilno pripreme letjelicu za let, a s druge pak strane koriste se setupi koji su se dokazali da su dobri i pouzdani pa je možda i to pridonijelo smanjenju flyaway-a. Jer ni svaki flyaway možda nije isti i ne počima sa istim uzročnikom.

Bilo kako bilo, ovdje imate "uhvačenu" anatomiju DJI flyaway-a za koju bi se usudio reči da počima na problematičnom primjerku Naze:
http://www.phantompilots.com/threads/anatomy-of-a-dji-flyaway.42997/
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #17
Jedno pitanje, kad nazu lite( upgr. na V2) pomoću 3position svitcha ubacim u failsafe blinka mi brzo narančasta lampica, testirao na terenu naza odradi posao, vrati se odakle je poletjela, međutim zanima me ( a to još nisam testirao) hoće li isto odraditi kad izgasim transmiter? Provano samo na stolu, kad ugasim stanicu naza ulazi u mod (blinka brzo narančasta lampica--valjda failsafe)  jel se podrazumjeva kad je negdje visoko da će odradii isti posao..sletjeti odakle je poletjela ? Inače transmiter je 9XR+FrskyDJT--reciver V8FR-II. Trebali se šta posebno namjestiti na stanici ili je to to?

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #18
Spoji Nazu sa kompom i vidi dali ti ulazi u filesafe kad ugasiš stanicu. Ako ti blinka brzo narančasto to bi trebalo biti to ali bolje biti siguran. Ja koristim Taranis i x8r, u stanici mi filesafe nije podešen, probao sam gasiti stanicu u letu i uredno se vrati i sleti.

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #19
Prova sam ulazi u failsafe  :) . Još test na terenu...

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #20
da ne otvaram novu temu


ako odem predaleko i izgubim signal
naza ode u failsafe i i krene se vracat
ponovo imam signal s letjelicom  naza ce i dalje biti u failsafu i vratit se na poziciju s koje sam poletio?

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #21
da ne otvaram novu temu


ako odem predaleko i izgubim signal
naza ode u failsafe i i krene se vracat
ponovo imam signal s letjelicom  naza ce i dalje biti u failsafu i vratit se na poziciju s koje sam poletio?


Meni wookong kada ode izvan dometa uleti u FS krene nazad i čim uhvati signal vraća se u mod u kojem sam letio. Do sad sam to samo jednom radio i to na testiranju dometa. Pretpostavljam da i naza isto tako radi.


lp

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #22
Meni naza kad ode u FS (također na testiranju) krene se vračati i bez obzira što uđe u zonu gdje ponovo ima signal nastavi se vračati i ne reagira na komande sve dok ne prebacim iz ATT u GPS ili obratno, znači bitno da napravim bilo kakvu promjenu u selekcii moda letenja (Manual,Att,GPS).
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #23
Meni isto kao što francky kaže. Moram prebaciti mod da bi ponoštio fs.

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #24
I meni.
Piše u uputama točno tako.

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #25
Ista stvar i sa apm-om. Kad mu padne pwm na gasu ispod zadane vrijednosti automatski odlazi u FS i radi što mu je zadano, obično to bude RTL.
Čim se vrati signal i napravi promjena moda leta na stanici, kontrola je opet u rukama pilota.

Odg: Tarot 650 + Naza V2 gps fly away

Reply #26
znaci isto ko i kad namjestis na prekidac fail safe i kliknes ne reagira dok ne prebacis na atti ili normal mod


Sent from my iPhone using Tapatalk