Skip to main content

Topic: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu (Read 39100 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #31
stroj i po.......želiiim......

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #32
DJI, take all my money!  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #33
Ne znam Šta bi još mogli dodati u Phantom 5 .let od 1h.ovo je mrak .za 6 mjeseci bude cijena cca 1000eura.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #34
Nadajmo se padu cijene ali ipak nesto sto sam sastavim meni je bolje.Da mije samo znati tajnu kako su postigli toliku ucinkovitost u tako malom paketu,28 minuta je stvarno nesto na sto mozemo biti ljubomorni,kako su to uspjeli i dal bi se to dalo replicirati?


Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #36
Hahaha :D ,nisam bas mislio iskopirati identicnog phantoma nego kad ciljamo na autonomiju oslanjamo se na velike propelere i mali kV,oni su to uspjeli s dosta visokim kVom i manjim propovima.

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #37
[/bhttp://www.aviteh.hr/web-trgovina/sportske-kamere-i-oprema/dronovi-dji/dji-phantom-4-detail

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #38
Autonomija je najmanji problem, moj x8 ima 930kv motore i propove graupner 10x5 s nazomv2 na 4s 16000mah rtf ima oko 3800grama i 26 minuta aktivnoga leta a pri vjetru od 38km/h imam 25min leta(probano).
Ali kod novoga fantača impozantne su hrpe senzora, jačina procesora, hd link, napredne opcije, i to sve spakirano u malu bijelu kutiju....mene oduševljava što sve može.....


Jedva čekam algoritam koji osigurava kontrolu nad quadom s 3 ili čak 2 propa u pogonu.....uz to padobran i dupli kontroler se čine bespotrebnim...... ;)


Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #40
Malo su pomrsili planove Yuneec-u, ajde pitam vas tko bi kupio npr. Yuneec Typhoon H radije nego Phantom 4?  8)
Integrirati toliko senzora i tehnologije na tako malo mjesta nije izvedivo u kučnoj radinosti sve i da su vam zasebne komponente (sklopovlje) dostupni i da je soft opensouce.

A sad čekamo prvi crash test  :)
Kako je krenilo načekat ćemo ga se.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #41
pitam se dali su odustali od inspire ili sljedi nesto u rukavu ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #42
Preskacem definitivno, u biti trojka sa par kul fora koje nisu uvijek upotrebljive. Tko snima ne treba nesto ekstra let od pola sata, a niti ostale gluposti. Dual IMU i dual kompas su dobra stvar.
Na tested kanalu ima test trackinga, nemre pratit samog covjeka na praznoj livadi, odmah izgubi tracking. Avoidance ne sljaka bas sa tankim objektima i kome uopce treba avoidance kad leti naprijed? Bitniji mi je u smjerovima u kojima ne vidim kamo letim.


Odg: PHANTOM 4 - jos jedan u nizu

Reply #44
Vjerojatno, ali obzirom da i trenutni napucani Inspire kosta preko 50k kn, kolicina tehnologije za tu cijenu je ocekivana i u korak s vremenom.