Skip to main content

Topic: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke (Read 16947 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #30
Sve je ok kolko vidim,nabaci vece propove i moras imat 20 min bez pol muke jer ako ciljas na autonomiju imas premale propove za 600kV.

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #31
Ma ne, ne prepiremo se, samo malo iznosimo svaki svoje misljenje na nacin koji bi mogao biti prepirka, ali nadam se da nece.
Moj imenjak i ja u biti isto razmisljamo, samo eto ... na razliciti nacin to pricamo.

Slazemo se da gotova rjesenja imaju vec sve podeseno za let i snimanje. Sami bi radje svoje slagali, ali prihvacamo da je nekada bolje gotovo rjesenje, iako ja vise tezim tome da za mene i kolegu je draze slagati sam, jer nije primarno komercijalna upotreba, iako bi voljeli do toga doci, jer smatram da imamo dovoljno znanja i volje.

No postoje limiti P3P, ne moze recimo nositi Micro, ne moze DSLR, ili nije pozeljno ako ga uopce i digne, jer vidio sam da dize ekipa 550D.
Isto tako ne mozes iz prve snimiti sto bi recimo sa dual sustavom mogao ...
I jedino oko cega se ne slazemo, da i DIY moze biti super slozen, ...

Ovaj setup koji sam napisao je u Hoveru 22 minute. Mixed flight time je oko 18 minuta. Mala je razlika jer nam je brzina leta ogranicena, tj. nagib je na 20 stupnja. I u loiter modu (phantom mode, u kojem kada pustis daljinac on stane, max brzina je 20km/h)

Dogovorili smo 4012XF-400 KV motore, uskoro ce doci, po mojim Excel tablicama bi trebalo biti oko 28 minuta, no vjerujem da ce biti manje, ne samo radi teorije/prakse, vec i radi toga sto ESC od KDE Direkta imaju active break, koji vraca visak struje u baterije, i optimiziran je za njihove motore.

mibo:
Nas ima 2.6 kg bez Gimbala.
Imamo poprilicno jake i debele noge, koje su mozda i overkill, ... no ipak posto je gimbal + kamera najvaznije, i da imamo neku "sigurnost" uzeli smo jace, vece noge.


Mi imamo reciever L9R (long range).
Za FPV imamo 3S 1500mah (120 grama)


Kupili smo i Feiyu 3D Mini Pro, no na prvo spajanje se zdimio, pa sada poslali nazad i treba nam doci. Kako si zadovoljan s njim, kakva ti je kvaliteta snimke? Mogu li vidjeti? S obzirom na male propse i veci RPM, bash me zanima.


Nas Jura je gotovo bescujan na 20-30 metara. Oko 100 ga vise ne cujemo.

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #32
Za sada sam zadovoljan s mini3dpro, radi odlično za tu lovu..
Sad su na tarotu i manji propovi 11x45 jer samna većima ima dosta jelloa i trešnje iako samih balansira.
Sa većim propovima 14x47 je puno mekanije i ugodnije letit..odlipi ko od šale.. :D ali je slika lošija...
Evo jedan video
[url=http://www.youtube.com/watch?v=3AmOTHM7jNchttp://]http://www.youtube.com/watch?v=3AmOTHM7jNchttp://[/url]

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #33
Za sada sam zadovoljan s mini3dpro, radi odlično za tu lovu..
Sad su na tarotu i manji propovi 11x45 jer samna većima ima dosta jelloa i trešnje iako samih balansira.
Sa većim propovima 14x47 je puno mekanije i ugodnije letit..odlipi ko od šale.. :D ali je slika lošija...
Evo jedan video
http://www.youtube.com/watch?v=3AmOTHM7jNc


Jello rijesis sa filterom. Mi smo dobili na test Polar Pro, i trebao snakeriver poslati, ali zapelo negdje.

A sto se tice koje propse, ako ne gledamo za pocetak vibraciju, treba spojiti na instrument, i na stol, i izracunati, koliko struje vuce i koliki je potisak u kg. Mi smo napravili tablicu za 15 i 17, i vidjeli koje nam vise odgovaraju, ali eto, ispalo je da 17 imaju jace vibracije, dok 15 imaju vise jello (koji je lakse rijesiti), no hover point nam je pre visoko na 15, a skoro idealan na 17...

Jedva cekam da dodje Feiyu. Cisto mali savjet, malo sporije radi kretnje na gimbalu :) Ok je ako usporis video, ali pokreti su pre nagli.

Ja se ne bi usudio letiti po snjegu jos :)

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #34
Ovo je bila zajebancija...sklepano i odrađeno nabrzaka...a snig je pada pa i meni nije bilo ugodno letit...pola quada umotanou strech foliju.... :D


Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #36
Bio sam prije dosta na nekim snimanjima i kad se nešto snimalo sa dronom obično su bila 2-3 drona u zraku kaj su snimali isti kadar po nekoliko puta udaljeni jedan od drugoga na nekoliko metara.(režiser tako htio) Mahom dronovi homemade, po nekoliko punih baterija sa strane.

Sad mi nije jasno, ako imate fixnu batt kako ju stignete napuniti ako neki kadar morate snimati više puta?
Tema jako zanimljiva i ne mislim ništa loše ovim postom nego čisto me interesira.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #37
pozz gogy,


pa trenutno je "fixna", no planiramo vecu, bolju bateriju, koja bi bila nesto slicno kao DJI, na klik, dakle gurnes u slot, zakopca se i sjedne tocno na mjesto, kada gotov let isteka se van, s vecom baterijom, ako me matematika sluzi i ako su podaci proizvodjaca tocni, trebali bi moci letjeti oko 40tak minuta, sto je sasvim dovoljno da se snimi podosta toga, a pod pauzama se baterija moze ili zamjeniti ili puniti.


Nije nam cilj stati gdje smo dosli, vec ici dalje, slijedeci korak bi bio Hexa ili Octo ili X4 koji bi nosio DSLR, ... sve ovisi o razvoju situacije.
Da budem iskren GoPro mi nikada nije bio u planu, frend ga je ubacio u igru, da pocnemo "jeftinije", da ipak mozemo nesto napraviti, vidjeti, testirati.


Ako uzmemo nove baterije, imamo dovoljno dijelova za 2 Quada, ... manji (Stef) veci (Jura). Znam da vam je glupo sto sam im dao imena, ali glupo mi je pisati Talon i Tarot, oba su Quadcopteri..


Ne stajemo sada dok ne rijesimo vibracije na minimum. Naime vec su puno bolje, no ima jos posla, ...






Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #38
Dečki svaka čast na vremenu i ulaganju te dobroj volji. Samo tako naprijed u nove pobjede i vrhunske perfomanse.
Novac je da se troši, a ako ne potrošiš nema rezultata.  :)

Možda je nekima to neshvatljivo ali bez muke nema nauke!!!

A čari raćunanja, naručivanja, čekanje poštara, razvijanje mozga, itd neprocijenjivo. A za sve ostalo tu je mastercard!!!
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #39
Vibracije na Pixhawku, uzeo sam 22 min, nakon ovoga jos malo stabilno pa slijecemo, kod sljetanja ima peakova koji su normalni, ali kvare prosjek, tj. min i max koji se mjeri u hoveru.
Baterija je postavljena (iako nije usao u pravi failsafe, stavili smo upozorenje da imamo dosta vremena da se vratimo, tako da smo slobodno mogli blizu jos letjeti, nedostaje jos cca 1 minuta leta).





Ovo je po APM stranici odlicno:
Check the scale on the left and ensure that your vibration levels for the AccX and AccY are between -3 and +3.  For AccZ the acceptable range is -15 to -5.


Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #40
Pozdrav Kova, meni ono izgleda superiska. Inace nisam u gimbal vodama, ali bio sklepao mini quad sa gimbalom , nazalost samo dvoosni i ovo je sto sam uspio izvuci sa njim, ali cijeli quad me kosta cca 1500kn tako da i nije bas tolko lose  ;D , kad nekad trebas snimke gdje bas nemozes sa velikim quadom uletit


http://www.youtube.com/watch?v=4jbrtpDco0U

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #41
Bravo, zakon snimka. Malo mi distracting vinjeting, i fisheye, inace wow, top :)
To cemo mozda i mi, neki racing, jeftini za $200 i gore kamera i bok :) ... Bash za gustanje, ...

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #42
Ma ja sam seljo da editing ali fora kak mi je tu popi... roll na gimbalu pa je ispao fora efekt. Ali moram ga dovrsit kako treba i onda snimit takve scene da se ljudi pitaju PAKAK  :D . Sori na offtopicu , nemrem spavat pa malo tipkam

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #43
Ma nemas frke, ali nije te strah, s obzirom na zakon, pravilnik, letiti po parku :) cesta, ljudi, park, kuce i to?

Odg: Štef i Jura Quad Copteri i priča o vibracijama video snimke

Reply #44
To je mini quad , 300 size, letim ga u ful manualu tako da nema pobjego mi . Jos ga letim u leru. A gle dodjes i vidis, ako ima ljudi ne vozis , ako je prazno nabacim krug.