Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 58164 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #240
Evo je hexa koju sam slagao, puno svakakvih letova i testiranja je odradila:
Consumption test on hexa

I onda si je jednog dana odlučila dat oduška (wookong pobatalio):
Wookong crash

Pogledajte kako je i mali zen isto poblesavio, kao da je dobivao lažne informacije o nagibu iz wookonga, da je dobro radio bilo bi više propelera u kadru i horizont bi bio ravan, ali ovo... zanima me što DJI misli o ovome, budu vjerovatno opet krivili loš GPS signal, ovdje je generalno meni se čini došlo do zaglavljenja acc a moguče da se uopće nisu dobro inicijalizirali, a u manualu se izgleda nije uspio baš najbolje snači jer mu je otišla u kratkom vremenu jako daleko.

Ovo je primjer kako nikad u potpunosti ne treba vjerovati elektronici pogotovo ako je ima puno, ipak ja mislim da je bolje "keep it simple" - iako ni to nije garancija.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #241
Kako mi je ovo teško gledati...srce me boli :(
Ti si je barem našao...a ja svoju nisam :/
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: pad letjelice

Reply #242
Aaaaa jbt. koja drama, vrat sam si iskrivil ispred monitora dok sam ti ga pokušo ispravit i vratit na RTH poziciju. Ajd u cijeloj tragediji barem se dočepo kopna., najviše me štrecalo ono vrludanje iznad kuća.

Odg: pad letjelice

Reply #243
Ovo je bila uvjerljivo najduža borba od svih koje sam vidio, obično kad nešto otkaže par sekundi i to je to  :) Ali ovo je horor u zraku bio.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #244
Ovaj video mi je skratio život godinu dana  :D . Marjan je najbolje opisao događanje ispred monitora...
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: pad letjelice

Reply #245
A jesi li je mogao spustati odmah ili je ona sama dodavala gas citavo vrijeme ?
Strasno, kao u ribolovu kada uhvatite vecu ribu pa je umarate prije nego je krenete izvlaciti.
Sto je  najgore mnogo nas ima wookong i vec gledamo sebe u ovoj situaciji.

Odg: pad letjelice

Reply #246
Nisam ja pilotirao, nije moja letjelica, ja sam je samo složio i radio testiranja i podešavanja zatim je predana u ruke gospodinu čiji su ovi videi, zanimljivo prije ovoga je odradio more letova, svaki dan i to po više, jedina stvar koju ističe da mi je jako čudna a prethodila je ovome je da kada nekoj večoj brzini vrati elevator u centar, dakle stane i on se sam počme vračat unazad jedno 10m (u GPS modu), ali samo pri malo večim brzinama. Wookong je bio stavljen potpuno novi, flešan na zadnji firmware da se omoguči 50 waypointova, nikakve karafeke i modovi nisu bili rađeni na njemu, sve propisno poštelovano, sve lemljeno što se moglo, da bude što manje konektora u igri.

Naginjala se u stranu, bez da se da iskontrirat i onda budući da mu je bilo žao odma je obrušit i srušit tu gdje je blizu (a možda je trebao u ovo raslinje), da je održi u zraku morao je dodati gas i tako ju je uspjevao dobit na trenutke, generalno komande su bile u banani, čim bi se maknula iz levela divljanje bi počelo i onda opet gas da ne završi na zemlji, neki nagibi su bili skoro pod 90, a bila je večinom u att, svaki pokušaj da se približi nazad rezultirao je još večim udaljavanjem.

Evo još jedan primjer na youtube-u koji nema veze s ovim, jedan signal prema motoru se otpojio točnije nije niti bio zalemljen (u wookongu) nego je privremeno dobivao spoj kroz metalizirani provrt na PCB-u, normalno ovo bi wookong trebao prepoznat kao gubitak motora te kompenzirat s ostalima da ostane u levelu i pri tom se rotirat, pilot bi tada trebao prebacit u course lock i moči je vratit nazad i spustit bez večih problema, ovi nisu bili te sreče, nakon gubitka signala prema jednom od motora očito je sve ošlo u...
Zašto?
Wookong su testirali na gubitak motora, to da i to kada motor samo iznenadno stane i više se ne pokreče, ali što se dogodi u ovakvoj situaciji?
Vibracije su uvijek prisutne, negdje više negdje manje, ovdje su one u suštini isprekidale u svojem ritmu ovaj signal prema motoru, tako da je taj ESC dobivao neku isprekidanu "kaosnu" verziju signala i vjerovatno je nešto proslijeđivao na motor, e to je ono s čime se wookong vjerovatno nije mogao nosit.  8)

http://www.youtube.com/watch?v=sRk6OLbNZ2s
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #247
Nemres vjerovat, covjece toliko naplate to sranje i onda dobijes poluproizvod, taj dan se nekom kinezu bas nije nesto dalo lemiti kako spada, uzas ...

Odg: pad letjelice

Reply #248
franky ovo na snimci je punat jel tako ?
Ako se ne varam, mislim da znam i vlasnika... zajebano je to, nekoliko ih je na krku imalo flyaway... nikad nadjeni. Par puta je i oglas na radiu bio al nula bodova....
Iako poblesave i u manual modu, svakako je moja preporuka da svi nauce letjet prvo u manualu a kasnije se lako s automatikom igrat. Plocice tipa kk2 su dusu dale za takve stvari. Fuckas to kad odleti u sumu, al kad par kg padne na nekog s te visine to ce bit gadno. Piloti zrakoplova imaju svako malo emergency vjezbe u slucaju otkazivanja elektronike, fakat preporuka svima da se bar s vremena na vrijeme igraju s manual mode-om. Makar 5min.
Ono sto me fascinira je da vidim brdo skupih strojeva s kojima ekipa leti, a nemaju apsolutno nikakvu oznaku na njima, sto je naprijed, sto iza. Pitam "pa kak znas kak ti je okrenut gore, kak ces ga vratit ak ces se morat s manualom igrat?" i skoro redovito odgovor "sto je to manual?"
Pamet u glavu ;))
Zao mi je za sve flyaway-ane...  :-/

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Odg: pad letjelice

Reply #249
Zao mi je vlasnika, bas se borio da ispravi situaciju.  :(

 Samo mi je jedno nejasno, da li reaguje dobro na komande u manual modu ?

Ako reaguje na manual mode, onda je iskustvo pilota na testu, i samo on moze spasiti masinu.

Odg: pad letjelice

Reply #250
Za ovo nije kriva letjelica nego još jedan "GPS pilot".
Bio sam jedne godine u školici letenja kao instruktor u zadnjem segmentu gdje se uparuju dvije stanice kako bi budući modelar mogao probaiti kao je to zapravo.
Poašanje letejlice izgelda identično kao gore prikazan video.
Pilot koji ne zna letiti, nema ni malo osječaja  za pitch hover odnos održavati gasom visunu u manualu to se jako ljepo vidi na videu nema nikakvu orjentaiju u prostoru  i stalno faliva komande u odnosu na mjesto na kojem je poletio.
Malo se vrati pa opet ode pa se vrati pa ode.
To vi zovete flyaway?
 
Zenmse ne radi, pa normalno da ne radi kada kada ga frajer toliko gazi ljevo desno i ima tolika ubrzanja u svim smijerovima da acc na gimbalu dobiva krivu informaciju ista stavar se događa kod alexmosa.
Da si ijedno probao staviti gimbal na avijon, i profurati malo žešče sa par jaćih okreta i nagiba pa bi znao da se to zna dogodit i kada se dogodi onda imaš ponašanje gimbala isto kako na videu gore.
Meni a avionnu se dogodilo 2 ili 3 puta kada sam malo pretjerao sa manevrima.
Samo jedno katko pitanje koliko sati leta u manuala ima tj čovjek koji je kupio letjelicu?
Letejlica je savršeno ispravna i čovjek je vjerovatno krenuo letiti bez gpsa jer mu se ili nije dalo čekat ili nezan kako dji signalizira gps signal bez kojeg ne može letit.
 
Nemojte se uopče zamarati sa ovim tko god da je napravio i sastavio model sve je u najboljem redu radilo.
Najlakše je okrivit letjelicu koja padne i razbije se ili odleti.
Sve te pilote bi ja na livadu doveo sa kk2 pa bi jako brzo se ustanovilo da i kk2 ima probelma i sam odleti samo što kod kk2 acc ne radi toliko dobro, pa on bi puno prije pao nego naza ili wookong koji u accu ode dok ima baterje i gdje ga vjetar nosi.
Točno znam što se tu dogodilo jer kao instruktor sam to gledao svaki dan .
Čovjek stoji pored mene, model ide (helkopter ) 100 na sat prema nama a frajer nema reakcije ništa ruke mu se trsu i znoje  i onda ga smiriš i opet ode od nas ode 200 metar jedva ga ja vidim frajr ne reagira jer nezna i nema osječaja ista stvar je tu.
frankycro nemoj se zamarati vidio sam kako slažeš multirotore i to je iznimno pedantno složeno a vijerujem da su i spojevi na modelu napravljeni u skaldu sa ostatkom letjelice.
Ovo nije flyaway jer model ode a ne da se vrača pa opet odlazi i tako sve dalje i dalje jer return to home ne radi a pilot ga zna vrati samo kad mu je ispred nosa sa gps-om.
Može pričati tko god što god hočete ali video govori sve.
A iz iskusttva znam svi "gps piloti" nakon godinu ili dvije leta prestanu imati flyaway.
A to je meni jako zanimljivo
Što misliš zašto?
Zato što su naučili koliko toliko letit.
9 godina letim helikopter i znam kako mi je kada ne letim mjesec dana pa me neku put neugondno iznenadi pa skoro da ne razbijem model.
A letenje sa gps-om nije letenje  i čovjek zakržlja i koji zna letit pa se ne snađe kada treba odreagirati a di neče početnik.
Zato jazavac prakticra manalno letenje čak ni acc ne koristim (jer ni to nije letenje zapravo to je pomagalo bez kojeg Acc letači neznaju dobro ili uopče letiti bez toga) nikad niti kada letim fpv niti kada baljam po zraku bezveze u manual sam uvjek a to znaju svi s kojima letim.
Sve što sam gore napisao su činjenice svidilo se to nekom ili ne.
 
Ako ideš na letenj ideš leti a ne da model sam leti.
Ako ideš na snianje ideš snimit i koristiš gps za lakše pozicioniranje u zraku a ne kako glavno sredstvo za letenje.
 
Ako imaš problem s modelom sigurno to ne rijeavaš 15 minuta u zraku nego ga u krajnjem slučaju rušiš kad ti je blizu i i ne na 100 m.
 
 
 
 

 

Odg: pad letjelice

Reply #251
haha Majk sjecam se kad si meni dao quad prvi put kod sebe na livadi... "ajde probaj malo"
Krene quad od nas... "jel ga vidis, jer ja ne vidim bas?"
A ja onak sigurno "Ma daaaa!"
-"vidis ti k*rac, daj stanicu!"
:))))


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Odg: pad letjelice

Reply #252
Tako je Profesore  ;) , kao jedan od onih koji je sudjelovao u ispitivanjima sa Jazavcem mogu samo potvrditi njegove rijeći.
I prof Jazavac prije svakog ozbiljnijeg FPVa detaljno sa ekipom provjeri i na zemlji testira letjelicu i ponašanje elektronike ( ne samo na prvom letu ).
Namjerno sam napisao sa ekipom jer u ekipi ima raznih struka i znanja a i više očiju više vide.
Dakako uvijek može doći do otkaza komandi ali to se svodi na 10% svih crasheva.
I na kraju, čovjek može biti sretan što model nije pao i zapalio se u raslinju jer u tom slučaju nebi još dugo letio, zato Subic neka je letjelica postala podmornica  ;) .

Odg: pad letjelice

Reply #253
Pa mislim,u prvom videu,ja neznam koliko god sam iskusnih pilota video,nitko nije bio toliko bahat da 15-20 minuta pusti letjelicu da sama leti,ODLOŽI STANICU??!!mota cigaru itd...kajgot....druga stvar kako može ta kamera biti na nosačima toliko naprijed a da sve bude u ravnoteži?možda I jest na tlu ali u letu ona na principu poluge razvija veću težinu...
u drugom videu,oblačan je dan,gps sigurno slabije radi,a na koliko radi taj Quantum,jel na 2.4Ghz ko I sve ostalo na DJI?hm,pa onda wifi signali iz svih tih kuća koji se super hvata na brežuljku,a možda je na njemu I odašiljač neki....ali mislim da je tu problem žiroskop koji drži letjelicu u levelu,on sigurno kupi neke smetnje od svih tih kablova nagruvanih u sredinu..pa onda pošto letjelica nije u ravnoteži ništa je ne ispravlja...pitam se također što se dešava sa signalom od ESC kada je žica od krakova di stoje do FC tako duga I prolazi pored koječega..ja osobno rušim letjelicu nakon 30 sekundi što ne hvata komande bolje nego da nekom bude grom iz vedra neba...franky nemoj ovo shvatit ko kritiku,samo pokušavam dokučiti što je moglo biti
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: pad letjelice

Reply #254
Za ovo nije kriva letjelica nego još jedan "GPS pilot".
Bio sam jedne godine u školici letenja kao instruktor u zadnjem segmentu gdje se uparuju dvije stanice kako bi budući modelar mogao probaiti kao je to zapravo.
Poašanje letejlice izgelda identično kao gore prikazan video.
Pilot koji ne zna letiti, nema ni malo osječaja  za pitch hover odnos održavati gasom visunu u manualu to se jako ljepo vidi na videu nema nikakvu orjentaiju u prostoru  i stalno faliva komande u odnosu na mjesto na kojem je poletio.
Malo se vrati pa opet ode pa se vrati pa ode.
To vi zovete flyaway?
 
Zenmse ne radi, pa normalno da ne radi kada kada ga frajer toliko gazi ljevo desno i ima tolika ubrzanja u svim smijerovima da acc na gimbalu dobiva krivu informaciju ista stavar se događa kod alexmosa.
Da si ijedno probao staviti gimbal na avijon, i profurati malo žešče sa par jaćih okreta i nagiba pa bi znao da se to zna dogodit i kada se dogodi onda imaš ponašanje gimbala isto kako na videu gore.
Meni a avionnu se dogodilo 2 ili 3 puta kada sam malo pretjerao sa manevrima.
Samo jedno katko pitanje koliko sati leta u manuala ima tj čovjek koji je kupio letjelicu?
Letejlica je savršeno ispravna i čovjek je vjerovatno krenuo letiti bez gpsa jer mu se ili nije dalo čekat ili nezan kako dji signalizira gps signal bez kojeg ne može letit.
 
Nemojte se uopče zamarati sa ovim tko god da je napravio i sastavio model sve je u najboljem redu radilo.
Najlakše je okrivit letjelicu koja padne i razbije se ili odleti.
Sve te pilote bi ja na livadu doveo sa kk2 pa bi jako brzo se ustanovilo da i kk2 ima probelma i sam odleti samo što kod kk2 acc ne radi toliko dobro, pa on bi puno prije pao nego naza ili wookong koji u accu ode dok ima baterje i gdje ga vjetar nosi.
Točno znam što se tu dogodilo jer kao instruktor sam to gledao svaki dan .
Čovjek stoji pored mene, model ide (helkopter ) 100 na sat prema nama a frajer nema reakcije ništa ruke mu se trsu i znoje  i onda ga smiriš i opet ode od nas ode 200 metar jedva ga ja vidim frajr ne reagira jer nezna i nema osječaja ista stvar je tu.
frankycro nemoj se zamarati vidio sam kako slažeš multirotore i to je iznimno pedantno složeno a vijerujem da su i spojevi na modelu napravljeni u skaldu sa ostatkom letjelice.
Ovo nije flyaway jer model ode a ne da se vrača pa opet odlazi i tako sve dalje i dalje jer return to home ne radi a pilot ga zna vrati samo kad mu je ispred nosa sa gps-om.
Može pričati tko god što god hočete ali video govori sve.
A iz iskusttva znam svi "gps piloti" nakon godinu ili dvije leta prestanu imati flyaway.
A to je meni jako zanimljivo
Što misliš zašto?
Zato što su naučili koliko toliko letit.
9 godina letim helikopter i znam kako mi je kada ne letim mjesec dana pa me neku put neugondno iznenadi pa skoro da ne razbijem model.
A letenje sa gps-om nije letenje  i čovjek zakržlja i koji zna letit pa se ne snađe kada treba odreagirati a di neče početnik.
Zato jazavac prakticra manalno letenje čak ni acc ne koristim (jer ni to nije letenje zapravo to je pomagalo bez kojeg Acc letači neznaju dobro ili uopče letiti bez toga) nikad niti kada letim fpv niti kada baljam po zraku bezveze u manual sam uvjek a to znaju svi s kojima letim.
Sve što sam gore napisao su činjenice svidilo se to nekom ili ne.
 
Ako ideš na letenj ideš leti a ne da model sam leti.
Ako ideš na snianje ideš snimit i koristiš gps za lakše pozicioniranje u zraku a ne kako glavno sredstvo za letenje.
 
Ako imaš problem s modelom sigurno to ne rijeavaš 15 minuta u zraku nego ga u krajnjem slučaju rušiš kad ti je blizu i i ne na 100 m.

Sve si im reko. Potpisujem!