Skip to main content

Topic: asw 28 (Read 5556 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: asw 28

Reply #16
Poštovani kolega Mile,ako je igdje potreban privatni tehnički  profil ,onda je to na ovom forumu.Vi pitate za savjet,a ja bi želio odgovoriti ,ali ne znam ništa o Vašim afinitetima ,sportskom djelovanju,trenutnim modelarskim preokupacijama.Naravno da me ne zanima Vaša visina,težina,bračno stanje itd.
Ovako ću Vam reći da se radi o natjecateljskom modelu (klasaF5J) ,možda Vam to govori puno ali i ništa.Jedrilica ''sliči'' na klasu F-1-A,dobro leti, a o cijeni bi mogli raspravljati.Danas za te novce možete nabaviti i bolji ali i gori model.Recite što vama treba? ,što želite?,pa će svima biti lakše dati odgovor.Hvala na vremenu LP. 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: asw 28

Reply #17
Hvala kolega Remote na vašem odgovoru. :)
U ovih dvije godine uživanja u ovom hobiju mislim da sam solidno savladao letenje visokokrilcima sa kojima uglavnom i letim i uvijek će mi ostati
najdraži tip aviona.Imao sam jedrilicu Phoenix 2000 ali sam je zamjenio za sporiji i stariji Relax ( isto 2 m ).Zanimaju me jedrilice koje mogu koristiti
termiku i vjetar. Phoenix je jedrilica koja je uvijek morala imati brzinu i lako ulazi u stall. Zanima me jedrilica koja može gotovo stajati na mjestu pri slabijem
vjetru.Zato pitam za Astru. Natjecanja me ne zanimaju ,samo uživanje u rc avionima i jedrilicama.

Odg: asw 28

Reply #18
Što si stavio u Cularis -motor, regler, batka, prop. Možda neki 3548 ili?

lp
Toni


Imao sam 3548/900 ali sam na 4S sa elisom 13*nešto skurio namot. Trenutno je gore 3536/1400 sa 10*6 elisom i ganjam ga sa 4S Rhino 2600 ali su mi jako slabe i stare baterije, ali ipak dovoljno jake da ide u zrak skoro vertikalno i brzo. U budućnosti idem na 3S i 12*6 elisu ali kad kupim neke gens batke (čekam domačeg zastupnika). Regler je Turnigy Trust 55A SBEC.

Odg: asw 28

Reply #19
Hej Mile,nisam mogao odmah opdgovoriti jer mi je nevrijeme ''izbacilo'' PC,ovdje u Splitu je bila je jaka kiša sa jakim jugom i još je...nije za jedrenje ni sa kakvom jedrilicom... ;)O meni možeš pročitati na mom profilu,pa ti je jasno da se bavim motornim modelima IC I E pogonom.Osobno razmišljam o nabavi jedrilice od elapora kao Cularis (upravo kolege raspravljaju o njima),jer u mojim godinama teško da bi mogao trčati kao prije i podizati jedrilicu na 50 metarsko najlonsko uže(mi u Dalmaciji to zovemo ''krena'') sada, sva sreća, ima dosta dobrih modela,tako da vjerujem da će se kolega sa foruma,kojima su specijalnost motorne jedrilice,javiti i dati bolji savjet .U međuvremenu pogledaj Multiplex stranice ima zanimljivih ''igračaka''.Veliki pozdrav iz Splita... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: asw 28

Reply #20
to h.kreso

Hvala na odgovoru. Već dugo razmišljam o Cularisu. Zanimljiv mi je i kao fpv platforma, jer 2.6 m raspona daje dosta mogućnosti.

to Mile

Imao sam od istog proizvođača e jedralku sweet

http://www.modelarstvo-stopar.si/product.php?id_product=2304 

Odlična jedrelica koja nije htjela dole, mogla se lagano i lijeno vući po nebu...topla preporuka proizvođača bez obzira na koji se model odlučiš....

lp
Toni