Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1030699 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #5101
Novi sim


http://hotprops-fpv-race.com/


iako je još u alfa fazi isplati ga se isprobati, samo je dl dug (cca 1 Gb)


kako je samo za FPV trke nisam postao pod simove


Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #5102
Šta ovaj Ranko kopa :D


HotPropsi su mi grozni, sad cu dignut update da vidim jesu popravili fiziku jer je bila smijesna

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #5103
Zed, pa pre-alfa je, nije jos niti alfa verzija, popraviti ce



Sustav natjecanja

Reply #5105
Malo sam razbijao glavu kako organizirati natjecanje, a da:
  • Umjesto ispadanja, svi imaju priliku što više letjeti.
  • Ne traje predugo, tako da ga odradimo u par sati.
  • Ljudi se natječu sa sličnim suparnicima.
  • Na kraju ipak dobijemo realan poredak.
I evo što sam smislio:

Natjecanje se odvija u više krugova koji se sastoje od više utrka. Više krugova daje točniji rezultat.

1. Početna lista natjecatelja je po slučajnom rasporedu. Svatko ima po jedan bod.
2. Natjecatelji se redom dijele u grupe (npr. 1-2-3, 4-5-6,...) za utrke
3. Zbroj bodova koju natjecatelj dobija za nakon utrke je zbroj bodova natjecatelja koje je pobijedio. Primjer:
    ako su sudjelovali
        Pero (3 boda),
        Jozo (2 boda),
        Marko (4 boda) i
        Mata (2 boda)
    a konačni poredake je bio Jozo, Marko, Mata, Pero,
    onda im se pribraja ovoliko bodova:
        Jozo (4 + 2 + 3 = 7),
        Marko (2 + 3 = 5),
        Mata (3) i
        Pero (0)
4. Natjecatelji se na kraju kruga slažu po broju bodova i na osnovi toga se određuju grupe za novi krug -> nazad na 2

Kako krugovi odmiču, jači natjecatelji idu prema vrhu, slabiji prema dnu, i igra se sa sve sličnijim protivnicima.

Napravio sam računalnu simulaciju. Nakon otprilike 12 (3 po utrci) do 18 utrka (4 po utrci) lista se stabilizira, a svatko je otprilike na svom mjestu (prvih nekoliko je uvijek točno). Primjeri su u privitku.

Ako utke kreću svakih 15 minuta (je li to realno?), onda cijelo natjecanje traje 3 - 4,5 sata. Između utrka imate prosječno pola sata razmaka.
ZMR250 - DYS BE1806 - Blueseries 12A - CC3D

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #5106
yoda ovaj openpilot mi se svidja  ;D mislim da ce jedan mini ici na tjuniranje kod tebe jer mi je ovo locked in do jajceka  ;D

 

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #5107
Napokon sam rijesio problem VTX, nabavio sam Eachine 600mw 32CH sa Banggooda i radi super, slika krcka standarno, ali za 20$ VTX meni je to super. Super je jer ima jednu tipku i na njoj saltam bandove i kanale, nema onih glupih DIP switcheva i  najveci plus su zalemljenji servo konektori, a ne oni glupi molexi koji gube spojeve nakon par padove. Eventualni nedostatak je sto nema audio, neki to koriste, ja ne pa mi ne smeta

http://www.youtube.com/watch?v=B-gK92J98A0

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #5108
Jel se leti danas ili kaj??

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #5109
leti se letiiiiiiiiiiiii  ;D neam pojma zed, imam neke poslove za zbavit pa javim ak ne rokne kisa prije

posto je mini 5inch kwod na transformaciji bodyworka, morao sam upogonit veci kwod pa sam malo fligao sa Yoda masterom ;D

http://www.youtube.com/watch?v=Y_-tEr3nnLI


Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #5111
Hahaha nice music touch :D cigosi su ponosni :)

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #5112
Odlicno Klic  ;D  jesi ga zvrtio, a mjuza  :D

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #5113
 :D :D :D :D :D :D :D