Skip to main content

Topic: STIRO BALZA ZAGI + KATAPULT+VIDEO (Read 21135 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #30
Toni je naš dežurni drvosječa, za razliku od nekih ON to radi bežično  :P :P :P

BTW, došli step motori iz USA  ;) ;) ;) znaći CNC može ići dalje......................... a biti će i vitoperenja HI

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #31
kaj bus sad stepal.
imam ti ona zeljeza kaj se stavljaju na cipele za step. ;D

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #32
Vidim da ste se dobro zabavili tako da je vrijeme za neki update....stavit ću uskoro koju fotku napretka. Staklo je stiglo a napravio sam i pripremu za ugradnju serva. Još malo pa gotovo.
 
lp
 
Toni  
 

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #33
krilo se polako stakli  ;)  ajmo ekipa s čime će to na kraju biti najbolje obojati...znam da su akrilne dobrodošle na stiru, no sada je stiro - balza - 50 g. staklo...mogu li na to i neke agresivnije boje...da i svaki prijedlog tipa treba staviti još keramičke pločice, mahagoni parkete, armirati žicom, i sl. je naravno dobrodošao...
 
lp
 
Toni

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #34
krila su ostakljena i ugrađena serva..ovdje sam samo primaknuo krila da se vidi kak to sada izgleda...
 
i dvije fotke ostakljene površine...

kada se osuši druga strana spojit ću krilo i još pojačati sa staklom u sredini...onda slijedi ugradnja pogona i svega ostaloga  
 
 
 
 
 

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #35
preporucam ti boju mahagonija. ;D

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #36
pozdrav,
pošto si već napravio završni sloj od stakla za boju možeš koristiti bilo koji lak za aute, 2K i slično, kakvbu perlu ili multicolor, to možeš čak i u spreju nabavit da se ne mučiš,bilo je u mollydonu flip-flop roza-zeleni, crveno-plavi. A ako jako voliš to krilo baci neki airbrush gore :)

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #37
Denis hvala ti...krilo će morati prvo dokazati da leti, a onda ću nabaciti boju na njega...nemam doma airbrush tako da će mi biti jednostavnije pošpricati nekim sprejem...premda airbrushom bi se dalo na njemu napraviti puno lipih stvari, površina je velika i zahvalna za kreativce....
 
lp
 
Toni

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #38
za airbrush ti je elektro hrvoje ekspert. ;)

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #39
a i ti se prijatelju zakačio na udicu ko som jura  :D
 
lp
 
Toni

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #40
hm, razliciti lakovi razlicite debljine tj tezine. akril je lagan i cvrst ... ali ne znam jel to ima u spreju... ili lupetam

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #41
O.T.:
istina da je boja u pravilu teška i treba pazit, pogotovo 2K (baza+lak), ali nemora potrošit kilu nego jedan lagani sloj, nije limeno krilo nebu hrđalo. A i kantica akrilne boje nije puno lakša, imao sam ju nedavno u ruci.

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #42
za boju ćemo još vidjeti....prvo da vidimo jel to leti...motor je montiran ali ne onako kao inače kod zagija..nisam ga uvlačio unutra jer bi onda morao odrezati dobar dio površine koju želim sačuvati jer i dalje se premišljam oko impelera kao konačnog pogona...slike ću stavit kasnije...CG je određen uz pomoć Plavoga i probno sam isprobao sve komponente...za sada je sve ok....nastojat ću da sve bude što više ukopano tako da otpor svedem na neki minimum...
 
inače motor je http://mystery.en.alibaba.com/product/249979357-200299675/Mystery_1700KV_Outrunner_Brushless_Motor_for_RC_helicopter_2836_1700.html
 
ide do pet ćelija...ja ću ići s Hyperion G3 2650 mAh 4S 35C..samo sam ga zavrtio da vidim jel radi a uskoro ću ga ful opteretiti da vidim koje brojčice daje...prop je neki crni apc 7x6 ili tako nešto
 
lp
 
Toni

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #43
evo malo i brojčica...koristio sam batku Rhino 3700 mAh 4S 20C ..peak je bio 620W
 
to se onda smirilo na nekih 520W bit će zanimljivo na G3 35C..
 
lp
 
Toni