Skip to main content

Topic: Multiplex Blizzard (Read 5843 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Multiplex Blizzard

Evo jos jedan MPX model u kolekciji, trenutno je u procesu sastavljanja, slike i snimka uskoro;
Moram napomenut da mi vise pun k... sastavljanja jer u njega ide stakla i karbona ko u prici, nekih 7-8m stakla se ugradjuje u trup
i krila + dvije šipketine od karbona dimenzija 4×6mm skoro kroz cijelo krilo kao remenjače. Elapor je abnormalno izprešan, tvrdo za poludit
tanki profil krila, trup krut da možeš na njega nasadit kramp i sumnjam da ce puknut samo tako.

Dimenzije modela:
-raspon krila: 1,38m
-dužina trupa: 0,91m
površina krila: 19,4dm2
-opterečenje: oko 50g/dm2
-težina RTF: oko 900g

Setup:
-motor: RAY 3542/05 1250KV 550W
-ESC: Turnigy Sentry 60A
-baterija: Zippy 2200mAh 3s 30C
-elisa: Aeronaut CAM-Carbon 12×8 naravno sklopiva
-serva krila: Hitec HS-65MG
-serva rep: Hitec HS-55

Bit ce ovo jako zanimljiva jedrilica...mozda bolje receno pylon jedrilica
Ostali detalji ovih dana.....

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #1
A, jesi ga se dokopao, oće li 180+ ? 8)
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #2
A, jesi ga se dokopao, oće li 180+ ? 8)
oće prijatelju, oće
za to smo ga i namjenili, vidiš da je setup nenormalan, trebao bi sa ovim penjat oko 30-35m/s naravno pod 90 stupnjeva

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #3
da ne otvaram novu temu uvalit cu se davoru na topic,,, i tako se radi o istom modelu,,, stavio bi ovaj motor na blizarda ali mi rupe ne odgovaraju,,, imam spiner i prop ali neznam kako da to spojim na motor,,,evo i par slikica[/URL]







[/img]
i sad ,,, sta mi treba da spojim motor na blizarda ako te rupe ne odgofvaraju ,,, i sta mi treba da spojim spiner na motor ,,, i dali netko mozda ima to sta mi treba

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #4
rupe izbusi nove na nosacu koji ide u nos, treba ti redukcija za 4mm osovinu, odnosno mali spiner koji ide na tu osovinu tako da mozes i taj plasticni uhvatit gore;

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #5
imas li mozda tu redukciju ,, ili bilo ko drugi ,,, DAJTE MI REDUKCIJU :'( :'( :'(

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #6
Na pogonima oko 400w što je oko pola konjske snage improvizacije ne dolaze u obzir. Onu okruglu pločicu s osam rupa FireWall treba napraviti novu, najbolje od vitroplasta materijal za izradu štampanih pločica. Rupe treba vrlo pažljivo izbušiti, rupe za hlađenje izbušiti da se poklapaju s rupama na motoru to će osigurati bolje hlađenje motora. Spineri se kupuju prema motoru, svaka improvizacija dovodi do vibracija što uzrokuje pucanje modela ili propele. Vjeruj nebi htio da ti pukne propela pri punoj snazi motora.
 
P,K
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #7
sto se tice propelera ,,, on je po sp[ecifikaciji motora  i to je ok,,, za plocicu se vec mogu snaci ,, to i nije toliki problem ,,, ali spiner nemogu montirati na osovinu  bez nekakvog adaptera za 4mm osovinu,, usput spiner je original od blizarda

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #8
dobro ti napisao Kobac, mora biti dobro sve pricvrsceno da nebi pozobao elisu;
ja cu pogledat za taj nastavak pa ti javim na PM

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #9
sto se tice propelera ,,, on je po sp[ecifikaciji motora  i to je ok,,, za plocicu se vec mogu snaci ,, to i nije toliki problem ,,, ali spiner nemogu montirati na osovinu  bez nekakvog adaptera za 4mm osovinu,, usput spiner je original od blizarda

O tome sam pisao onaj šaraf s konusom mora biti za 4mm tu nema improvizacija. Sa sličnim motorom zbog vibravija pukao mi je jedan krak elise i to u zraku. Prednji dio trupa stakloplastike totalno uništen, rastresen, od vibracija otpali servači u krilima, naravno model je poslije toga pao. Od pada je bilo manje štete jer visina nije bila velika.
P,K
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #10
slozio sam pilu ,stavio navedeni setup i gas,,, blizard ide ko metak ,,penje se u vertikalu bez problema i strasno je brz i odazivan,,, za sad najbolji model koji sam  letio,,,i definitivno best buy  sve skupa me ispao nekih 300e i definitivno vrijedi tih para ,,, imao sam par grubih sletanja ali bez posljedica,model je vrlo otporan i moze podnesti batinanje,,,,,letim vec cirka 15 dana s njim  ,,snimit cu koji video sutra i probati cu mu montirati kameru...... :P :P :P

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #11
ajde snimi nesto ali nemoj kameru montirat na njega, uzasan otpor mu radi i postaje lose upravljiv

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #12
Jel' probao tko Blizzarda u Slope Soaring varijanti tj. za padinsko letenje? Izgleda mi malo pretezak pa vjerovatno trazi dobru buru da bi se mogao letiti (padaju mi na pamet Sabunike kad zapuse jaca bura).
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

 

Odg: Multiplex Blizzard

Reply #13
ja sebi možda naručim blizzarda a možda multiplex fox  ;)