Skip to main content

Topic: hexacopter banga (Read 10956 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: hexacopter banga

Reply #30
Motori rctimer hp plavi 710 kv stigli cijevi izbusene kompolet dizajn renoviran poslozeno i skoro prikraju i to u kasnim vecernjim satima. jos ostaje sitnice i programiranje. I ono najbitnije koje elise uzeti za hexu i 4s batke. Moze preporuka? Nesta se lomim izmedju graupnerovi ili xoar 11x5 ili 12x5 xoar koje bas i nisu jeftine a vidim da kazu ljudi da nisu lose s hk 12x4 drvene. Ajmo ljudi preporucite sta je best buy za hexu i 4s batku za ove motore da dobijem sto duze vrijeme leta tj iskoristivost vrijeme/stabilnost


Sent from my iPhone
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #31
Ja ti koristim ove 11x5 graupnere na quadu i vrhunski si, malo skuplji , ali vrijede svake kune

Odg: hexacopter banga

Reply #32
A jesi li probao 12x5?


Sent from my iPhone
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #33
Ne stanu mi ti na quada, ali I s ovima imam previse potiska

Odg: hexacopter banga

Reply #34
evo prvi test let samo moram asd uzeti elise vjerovatno cu 11x5 na preporuku drugih, ovo je bio test s 9x5 jer sam jedino te imao :S uglavnom leti

hexacopter SKY BaBa

s gimbalom te gopro2 i batkom 4s 8000 je 3,7kg jos ostaje fpv tako da mislim dance preci 4kg ipak dosta vise nego sam ocekivao ja sam racunao oko 3,5kg gimbal je tezi nego sto sam mislio tj racunao tako da je on prebacio ocekivanu tezinu :D
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #35
od cega ti je ona zastitna kupola ?

Odg: hexacopter banga

Reply #36
ma neka gumirana/plasticna posuda od sudja samo preradjena malo mi izgleda bolje s poklopcem nego golo ovako je kao NLO
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #37
izgleda super!

Odg: hexacopter banga

Reply #38
Mašina je močna, pogotovo sa ovim motorima, vjeruj mi ja ih koristim neko vrijeme i vrhunski su. Pogledao sam ti za elise , imam samo 12" one mislim APC i to 4 komada, komplet za quada, ako te to spasava, ali kad tebi treba 6 komada.

Odg: hexacopter banga

Reply #39
Izgleda da si BACU dobro prošetao u uvodu  ;)
Aj sad je natovari kamerom i praši po brdima i dolinama lijepog kraja..
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: hexacopter banga

Reply #40
nisam ja to je on sam jos vice vidi me ko gimbal snimam :) ma prvo paljenje i prvi let pa se malo moralo pricekati dok odradi sve :) sad jos elise fale i onda ce biti videa bar se nadam dugo nisam ni letio :S oduzilo se ovo s motorima

Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #41
evo i prvi test let s privremenim elisam, leti super mirno prezadovoljan
hexacopter SKY BaBa

evo i slike s novim elisama


model leti odlicno, iako sam u ponedeljak svojm greskom imao mali incindent zakacio sam granu od sljive pa shebao elisu tako da kupujem par elise xoar 11x5  hitno ponude na PM

evo tog zujanja na 6:02 sam zakacio granu posto sam bio daleko, a nisam vidio posto nema lisca na tim zadnjim vockama. uglavnom nastavio sam letit i nakon sletanja vidio sam da je dobro dobila po repu pa sam odustao od daljneg zujanja i vratio se s dvije pune batke kuci :(

6:02min zakacita grancica
baraka zujanje

a kod sletanja docekalo me ovo
http://img545.imageshack.us/img545/2740/l775.jpg

btw promjenom fw i gainova vidim da dosta hexa zna imati pomake lijevo desno sto iritira kod snimanja, citao sam da je dragan sa susjednog foruma imao istu stvar bit ce red vratit stari fw i gainove posto mi se to nije dogadjalotj toliko dolazilo do izrazaja ili jos bolje stavit 3 os

Uglavno opci dojam odusevljen sam modelom mirnocom i stabilnoscu, a to je ipak ono najbitnije u hobiju, jer je sve slagano i frame pravljen i to nema cijene
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #42
Evo skybaba team posto idu zimski dani baca se u novi projekt izrada x8 octocoptera by skybaba. vec se imaju neke idje ali vidjet cemo kako ce sve ispasti za pocetak se baziramo na frame. Evo dio frejma. biti ce v1 i v2 verzija
full karbon te karbonske sipke okrugle 20mm i nama draza verzija full aluminij
Uglavnom bit ce slika izrade i sastavljanja, a vjerovatno i pitanja te dobrodosli savjeta :D





Inati se slavonijo
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexacopter banga

Reply #43
Izgleda da si BACU dobro prošetao u uvodu  ;)
Aj sad je natovari kamerom i praši po brdima i dolinama lijepog kraja..
Prijatelju moj...sta prosetao ma jos sam trebao i poletiti pa iz zraka snimit...samo da su mi krila...malo truda nije na odmet jer se cekao taj trenutak prvog polijetanja i stvarno smo zadovoljni...ipak su to nase rucice slozile i u tome i je veci gust...
Letim suncu pravo

Odg: hexacopter banga

Reply #44
evo frejm za x8(DIY) je izrezan krenulo se lagano u slaganje i pripremu za ljeto. dio dielova se narucilo ici ce gore za sad naza v2(wookong mozda u buducnosti)  mytech 40A regleri(naruceno 8kom) te tiger mn 3110-26 470kv(jos nisam uzeo) motori i 15inch propeleri
Plan je staviti neki 3 osni gimbal. Projek napreduje polako kako bude love u medjuvremenu je narucen i monitor te 5,8 Cloverleaf/Plannar Kit SMA i Kopterworx Helical 12dbi SMA light posto imam na hexi imerssion predajnik tako da ce ici i 600w na x8 jer imam fatshark predator v2 pa da i na njima mogu gledat kad zatreba.
Evo i slika frejma kako to izgleda (sam crtao, polako se ucim crtat u cobaltu posto mi se cini jednostaviniji od drugi te zadovoljava moje potrebe) - za sad zadovoljan kako je to ispalo



Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju