Skip to main content

Topic: Fpv frame (Read 13439 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Fpv frame

Može li netko od domacih umjetnika dati okvirnu cijenu za koju bi napravio ovakav frame.

Čak bi se mogao i pojednostaviti tako da se noge naprave od aluminijskih cijevi .

Bitno je da je lagan,čvrst i otporan na padove i naravno da se mogu napraviti rezervni dijelovi.






'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Fpv frame

Reply #1
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Fpv frame

Reply #2
ako radiš za fpv, onda je veća šansa i za padove,
pa ako ti ispadne skupo rezanje na CNCu,

možd da razmisliš o šper+staklo kombinaciji,
a krakove od aluminija kako si i sam rekao?

uzmeš 50x50ploču 4-6mm špera u bauhausu, cca20kn
nacrtaš si središnje dijelove na nju, što bliže jedan drugome, onda sve presvučeš s jeftinim debelim lako dostupnim 160g staklom i epoxiem (cca20kn i puno sam rekao)
(dovoljno je jednu stranu ploče)

pa zatim izrežeš dijelove po nacrtanim linijama pilicom, probušiš rupe bušilicom,
okreneš da na donjoj ploči bude staklo izvana(dakle dole) a na gornjoj ploči da bude skroz gore, ušarafiš krakove između, i to je to.
imaš frame koji je JAKO lagan, a i otporan na padove u komb. s drvenim krakovima.
+crni sprey i izgleda još bolje  8)

radio sam trikija i par quadova prije njega već tako...

(na slici pogledaj kako su okrenute ploče, di je ostakljena strana)



p.s. koristio sam i drvene krakove za totalnu zaštitu kod pada,
jer onda ako je pad baš jak, ti pukne krak, a ne prenese se ta sila na frame.
pa kada pukne samo krak, zamjenu napraviš na livadi u par minuta i opet si RTF !  ;)
da ne kažem da letvica od metar dođe oko 10kn, a u njoj imaš 4 kraka za taj quad sa slike kako mi se čini  :)

Odg: Fpv frame

Reply #3
Ovo bi isto tako bilo jednostavno rješenje na tragu Tomislavove preporuke.Noge se daju nabaviti za 17$ i iz iskustva su super otpor ne na padove.tijelo napraviti kako je Tomislav napisao i to par komada za rezervu i stvar rješena.Za početak fpv avanture sam naručio par dji f450 framova a nakon uvježbavanja letenja budem probao ovo složiti.

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''



Odg: Fpv frame

Reply #6
kada pogledaš ovakav video, zapitaš se koliko vrijedi desni bubreg, kome bih ga mogao prodati i dali za tu cijenu može doći jedan ovakav quadić.... hvala za linkić....
Screw sky if you can't fly.....

Odg: Fpv frame

Reply #7
Impresivno :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Fpv frame

Reply #8
Raphael iz blacksheepa je vrlo susretljiv tako da bi jedan komad Tbs discovery frame-a trebao uskoro sletjeti u hrvatsku  ;)
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Fpv frame

Reply #9
 Moram napomenuti da dečki is TBSa su fantastični i jako respektiram njihov stav i rad, međutim ovdje se radi o jako dobrom modelu ali sa jako ozbiljnom manom.

 Problem nije u njihovom dizajnu "šasije" već upravo u dji rukama. Te krake te mogu koštati motora, možda čak i reglera. Ljudima su se znale kompletno iščupat žice motora i reglera u crashu gdje ruke pucaju kao staklo.

  Naravno ovo govorim iz razloga da vam uštedim živce i novace a ne zato šta imam neku fiks ideju u glavi ili kako god već. Na kraju krajeva, na vama je da odlučite sami za sebe.
InnovationMatters

Odg: Fpv frame

Reply #10
HM zanimljivo.ja sam koristio par komada framea dji 450 i bio sam iznimno zadovoljan.Imao sam tri cetri pada i samo jednom su pukle noge i to kada je ljosnuo sa dvadeset metara na beton.zamjenio sam noge i sve je radilo savrseno.kod padova na zemlju nije bilo apsolutno nikakvih oštećenja.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: Fpv frame

Reply #12
Ne kažem da je dji totalno loš ali kod ovog fpv frame govorimo o težini od 420-450grama težini samog "okvira"(šasija i krake). Sama težina govori da je preporučljivo koristiti 4s power system. Čak i da se koristi 3s, kada se sva elektronika instalira, gopro takodjer težina modela dolazi blizu 1,5kg težine a 4s i više, dovoljno je i 7-8 metara da "smrska" dji ruku ovisno o nagibu modela pri udaru u zemlju.

 Naravno to se ne mora dogoditi svaki put, ali je i više nego vjerojatno sa tim modelom.

 Ali ima lijeka i za to, neki lik je napravio pojednostavljenu alu verziju ruka za Discovery frame. Praktički iste koje se mogu vidjeti na QAV500 od fpvmanual.

 A kako bi mi to ovdje kod nas mudro preradili, prepiliš dji ruke, koristiš samo "nogare" u okviru kao "spacere/sidra" i instaliraš obične alu kockaste tube.(smanjiš i težinu i trošak održavanja), čisto ideja. :D

pronašao sam link na sličnu situaciju.
http://forums.openpilot.org/topic/12154-dji-arms-in-action/
InnovationMatters

Odg: Fpv frame

Reply #13
Neću biti pametniji dok se ne proba.nije neka basnoslovna cifra pa vrijedi probati ako ništa drugo onda za skopirati gornju i donju ploću.

Pregledao sam malo fpvlab forum i veći na korisnika ima pozitivna mišljena pogotovo nakon pada.

Najviše sam se bojao kakav je frame kod vibracija ali snimke mi izgledaju skroz prihvatljivo uz minimalan jello efekt.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Fpv frame

Reply #14
Ma Discovery frame je fantastičan, za te pare je nenadjebiv, ima i current sensor i rute za reciver i controller itd itd, samo pripazi na krake.
InnovationMatters