Skip to main content

Topic: Problem s mobiusom (Read 3559 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem s mobiusom

Pozdrav svima!Evo prije koji tjedan sam nabavio svoj drugi mobius jer sam prvog sprzio kad mi je skocio napon na quadu,sve super,odradio sam par letova,jako sam zadovoljan sa kvalitetom videa.Tako je to trajalo do prve nezgode prije koji dan,nista strasno,samo lagani pad i lagani udarac mobiusa s lecom u tlo,leca je iskocila lagano iz lezista i nista,drugi dan idem ja isprobat mobius kad ono upalim a samo plavo svjetlo,citam pise da je moguce da se otkacio onaj vrpcasti kabel,otvorim mobius i popravim kabel i opet nista,onda pretpostavim neka je puko taj kabel i uzmem ja lecu od prvog mobiusa i opet nista,opet prckam i primjetim da kad lagano podignem gornji dio tiskane plocice,onaj gdje se kopca baterija,prihvati lecu i eto cuda radi,daje video out i sve i ostavim ju malo neka snima al vidi vraga nakog 2 min snimanja vidim smrznuta,ne reagira na gumbe,samo ako drzim gumb za gasenje ugasi se,na memory kartici nema videa ako ju ostavim da snima jer se smrzne ali ako ja rucno zaustavim snimanje video ostane na kartici.Zatim su slijedili razni pokusaji popravka po onom sto sam procitao na internetu izmedu ostalog sam i reinstalirao firmware.Ustanovio sam da memory kartica nije kriva jer je radila prije a probao sam i s drugom,leca nije jer daje video out i snima ako ja rucno zaustavim prije tih cca 2 min,baterija nije kriva jer sam napajao direktno s punjacem bez baterije isto se dogada.Znaci problem je samo da ako ju ostavim da snima negdje oko 2 min ona se smrzne,cak se i slika na video out smrzne,ne spremi video i ne reagira,a najbolja stvar je to da uopce nije bio jaki pad i na plocici se ne vide nikakva ostecenja niti da je negdje lem popustio.Ako je netko mozda imao slicnu situaciju molim nek pristigne upomoc da napokon uhvatim neki posteni video :D.

Odg: Problem s mobiusom

Reply #1
Identična stvar se i meni dogodila, ali s wingcam II. znala je padati žestoko i radila uvijek nakon toga.
Kad sam imao jedan od blažih padova s njom jednostavno se smrznula, nešto je kao svjetlilo i davala je dojam da radi, ali ono najbitnije - nije snimala.


Negdje je na smetlištu sada.  8)

Odg: Problem s mobiusom

Reply #2
Pa zao mi bacat kameru kad radi i snima samo nece preko 2 min,a mozda je nesto jednostavno pa se da popravit :D

Odg: Problem s mobiusom

Reply #3
Pa zao mi bacat kameru kad radi i snima samo nece preko 2 min,a mozda je nesto jednostavno pa se da popravit :D

Ovo mi zvuči na adresni registar procesora. Moguće je da je jedna od nožica od jednog čipa do drugog u prekidu. To provjeri, ako je moguće. Ne znam napamet kako izgleda unutra, ali znam da ima više čipova. Sumnjam na ovaj koji je pod hladnjakom, ali može biti nešto drugo. Jako povečalo, probaj nešto spasiti. Javi rezultat - sve nas koji imamo Mobius zanima, jer... prije ili kasnije, nešto slično se svima može dogoditi.

LP,
milan

EDIT: Moguće je da neki drugi čip, možda onaj za snimanje... kad dođe do adrese za tu drugu minutu (neki manji broj) ma kad pokuša taj bajt, možda je ili u prekidu ili u kratkom spoju. Ili se zato procesor smrzne - brojač mu ostane na istom broju, ili nekom od tih pomočnih čipova.
---

 

Odg: Problem s mobiusom

Reply #4
Evo detaljnu sam ju pregledao pod povecalom i da se bi negdje vidla bilokakva pikica ili nesto,nista,ko nova je,a zajebava -.-


[attach=1]


[attach=2]

Odg: Problem s mobiusom

Reply #5
Ako netko ima jos neku ideju nek se izjasni jer mi se cini da mobius inace ide u pecnicu da se malo "reflowa" pa da vidimo sta ce biti :D.