Skip to main content

Topic: Početnik-prvi multirotor (Read 11344 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #45
Nisu prosle slike.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #46
Dobra je pozicija za tx a antenu po mogucnosti okreni prema dole tako ce u vecini slucajeva biti bez prepreka naspram receivera

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #47
ne znam zašto nisu prošle slike, vjerojatno su prevelike. Budem kasnije postao u drugoj kvaliteti

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #48
Sori ak ti malo uskačem u temu,al tu je bar neko primijetio i zeli pomoc.Opet je bilo onako laganog vjetra na mahove i uspio sam ga snimiti kaj mi radi i kak se njise.Prvo sam stelao gainove i kak god sam stavio nije bilo stabilno i na kraju je opet skoro doslo do crasha,bacio sam mobitel i jedva ga ustabilio,onda je vjetar stao i cinio se ok stabilnim al opet nije bilo dobro,na kraju sam ga malo agresivnije trzao s palicom da se vidi kaj radi kad se zeli izravnat.Zanimljivo sad sam pozorno pratio i primijetio da ga njise vecinom na dijagonali prvi desni-zadnji lijevi motor.Stvarno vise neznam kaj mu je i kak da rijesim da imam stabilan stroj,a ne da se bojim da ce past -.-


http://www.youtube.com/watch?v=mPC-Lvb-53c&feature=youtu.be


Ispao je video na kraju loše kvalitete,al nemam neki upload da bude bolji.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #49
Pogledao sam video, iskreno u mene se quad ovako ponasao kada sam imao problema sa gainovima, ali kako si to vec pokusavao i ne ide. Pogledaj sve spojeve ako vec nisi, i pogledaj pogotovo spojeve sa ESC-a na motor, jer meni je tu radi vibracije znalo gubit kontakt, i motor je kasnio i naravno imao sam veliku nestabilnost... Koja ti je verzija naze? Jesi radio update ili?

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #50
čini se kao problem sa gainovima. u nazi se to može riješiti u letu, pogledaj ovaj video ako neć nisi..
http://www.youtube.com/watch?v=ITJhJ34BiMc
FY680, E600, Naza M-V2, miniquads

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #51
Spojevi su svi provjereni,naza je lite update na v2 4.02 verziju,stelam ja njih u letu,ali nikako da dobijem zadovoljavajuci rezultat,sad kad sam uocio da se njise ovako po dijagonali sumnjam da mi tu nesto ne stima.Neznam kaj da radim vise,reglere sam nove stavio,sve kalibrirano provjereno i opet ga njise -.-

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #52
Spojevi su svi provjereni,naza je lite update na v2 4.02 verziju,stelam ja njih u letu,ali nikako da dobijem zadovoljavajuci rezultat,sad kad sam uocio da se njise ovako po dijagonali sumnjam da mi tu nesto ne stima.Neznam kaj da radim vise,reglere sam nove stavio,sve kalibrirano provjereno i opet ga njise -.-
Na cemu stoji naza? Da nisu mozda vibracije.. Ako imas volje napravi hard reset naze, pa probaj sa lite verzijom 1.0 i pogledaj hoce li biti pomaka na bolje ili na gore. I ako mozes objavi koju sliku quada, da malo vizualiziram stvari pa da mogu razmisljat kako dalje rjesavat problem.. :D

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


 

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #53
Nazu sam montirao s obostranom ljepljivom trakom,onom koja ima spuzve između tak da bi ona trebala upiti neke vibracije,probat cu i to nekako eliminirat ako su stvarno vibracije,imam neki mount na onim gumicama.Sto se tice reseta to cu isprobat kad sve drugo propadne jer mislim da tesko da je to krivac.Nise se po dijagonali tak da razmisljam kad su regleri novi da nisu mozda motori,ali ne griju se ni nista tak da bi trebali biti ok,sve na kraju se vraca do naze -.-,nikako mi to sad nije jasno zasto ga njise po dijagonali.Evo slike su tu,trenutno je UHF gore,FPV je iskopcan jer imam tu opet nekih problema s padom napona na kameri,to jos moram zasebno rijesiti,al prvo mi je cilj rijesiti quad.Bio je gore i 2.4 i isti problem sam imao tak da sam to iskljucio.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #54
Ako ces ici rjesavat vibracije, najbolje da ih rijesis na izvoru, balansiranjem motora i propelera.

Motore mozes izbalansirati ko ovaj lik u videu:
https://www.youtube.com/watch?v=RItntpZZH4g

Mada on lijepi na motor trakice, koje ce ti kad tad otpasti. Ja znam izeti raspicu i malo izbrusiti motor na suprotnoj strani. Otkines malo boje ili metala. Tako je balansiran za vijeke vjekova. :-)

A sto se tice propelera, nabavis neki jeftini balanser s ebaya:
http://m.ebay.com/itm/Carbon-Fiber-Maglev-Propeller-Balancer-For-RC-Quadcopter-FPV-Prop-Essential-Part-/261993329074?nav=SEARCH

Ak se dobro napravi sve skupa, uz malo strpljena, mozes dosta smanjiti vibracije.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #55
Vibracije su rijesene,mada ih skoro pa nije ni bilo,ali to nije rijesilo problem.Uspio sam ga suzit na ili prvi desni motor ili zadnji lijevi,tocno primjecujem kako mijenjam gainove,vide se promjene na prvi lijeve i zadnji desni motor i vide se da su oni stabilni,ali naza se gubi s prvim desnim i zadnjim lijevim i negdje tu je uzrok svih problema,zbog njih se njise,ima li netko ideju sto bi mogao biti problem da ga muce samo ta dva motora?

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #56
meni je isto tako treslo na početku, nikako ga dobit, probao sve zive kombinacije gainova...na kraju sam naprijed stavio dva veća propelera a iza dva manja. Sad stoji ko nacrtan u zraku. I od kad sam ga presložio i balansirao, i stavio dva veća propelera naprijed, čak mi više ne trese pri spuštanju s većih visina, a s tim sam imao najvećih problema.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #57
Kako to mislis dva veca,dva manja?

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #58
pa na prednjoj strani sam stavio dva duža propelera. Mislim 10x5.5 a iza su 8x5.5


Možda sam pogriješio i to se ne radi, ali za mene funkcionira odlično.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #59
Bome zanimljivo rjesenje, to jos nosam sprobao.
Mora da i cool izgleda s tim. :-)

Sent from my HTC One using Tapatalk