Skip to main content

Topic: pitajnjce... (Read 3954 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pitajnjce...

kada vozim model i malo hocu prema dolje, skroz slabo pomaknem palcu a model odmah se strmoglavi prema zemlji... samo malo dodirnem komandu.... dal je mozda prevelika pokretna povrsina  na repu? ili nest drugo ? pokretna povrsina je 2.5 cm siroka a 28 cm dugacka.... sta bi to moglo bit?  ??? ??? ??? ??? ???
lp Nikola

Odg: pitajnjce...

Reply #1
moguce da je velika povrsina, ali slozi si exponencije na palicama pa nece biti jako osjetljive
o kojem je modelu rijec?

Odg: pitajnjce...

Reply #2
..probat cu samsmanjit osjetljivost palica.....
evo slike modela.... homemade avion...



lp Nikola

Odg: pitajnjce...

Reply #3
jel teziste dobro postavljeno? koliko ti elevator ima pomak?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: pitajnjce...

Reply #4
teziste je dobro... jer dok ga bacim leti ravno i dobro cim malo pomaknem komandu prema dolje naglo reagira....ima pomak 60 stupnjeva gore i dolje....
lp Nikola

Odg: pitajnjce...

Reply #5
onda je mozda to. smanji pomake elevatora i podigni malo oba elerona, ako su ti jako spusteni kada je palica u neutralnom polozaju.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: pitajnjce...

Reply #6
uredu... evo danas cu to probat pa javim !
hvala svima!  ;D
lp Nikola

Odg: pitajnjce...

Reply #7
evo isporbao sam to sve ... podigao sam elerone... i bolje leti.... Hvala!  ;D
lp Nikola

Odg: pitajnjce...

Reply #8
Ako smijem primjetiti malo ti je mala površina odnosno veličina horizontalca u odnosu na krilo... pogledaj u prilogu negdje ako se nevaram u rubrici početnici  već smo stavili neke osnove kod samogradnji što se tiče odnosa veličina površina aviona ..Vjerovatno će ti pomoći u budučim projektima...Sretno..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pitajnjce...

Reply #9
dosta je velika.... a nikad ne skodi da bude veca... sad sve stima pa mi se cini da je dosta velika... ali svejedno hvala uvijek cu pripazit na to..... hvala... 8)
lp Nikola

Odg: pitajnjce...

Reply #10
i koji je problem bio?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: pitajnjce...

Reply #11
cim sam mlao dotaknuo komandu prema dolje odmah se je avion obrusavao prema zemlji... a problem je bio u eleronima bili su previse prema dolje... nisu bili u ravnini sa krilima...
lp Nikola

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.