Skip to main content

Topic: HobbyWing Platinum  (Read 3733 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HobbyWing Platinum

Pozdrav svima!
Ima li netko iskustvo sa ovim HobbyWing ESC-ima i kakvi su što se tiče governor moda u odnosu na recimo CC ESC-e?
http://www.rc711.com/shop/hobbywing-platinum-70ahvpro-programmable-brushless-esc-high-voltagerpm-sensor-p-3395.html?cPath=282_42
ili
http://www.rc711.com/shop/hobbywing-platinum-80apro-programmable-brushless-esc-connectors-p-3397.html?cPath=282_42
Je li bolje naštimavanje preko USB-a ili je potrebno kupiti karticu (nisam daleko od livade za testiranje pa mi nije problem uzeti laptop   ;D
Hvala

Odg: HobbyWing Platinum

Reply #1
Moraš uzeti programator jer na esc-u nema usb konektor.

Programator ti služi i za on-site programiranje i za spajanje na pc.

što se tiče governora, dobar je ali ima samo jedan headspeed koji možeš isprogramirati, nema 3 poput cc-a.

Također, very-soft start mu je prilično brz, pogotovo u usporedbi sa cc esc-om tako da vjerojatno ima dugoročno loši efekt na najlonske zupčanike.

Odg: HobbyWing Platinum

Reply #2
HobbyWing mama, ja imao nekoliko komada na 450kama, Marac ima jednog HV na 600ki i samo ih mogu pohvalit
Ak misliš koristit governor, uzmi HW RPM senzor i onda radi ziher bolje od CC governora bez RPM senzora. Poznato je da radi izvrsno s V-Barovim gov.-om.
Soft-start radi izvrsno.
Vidim da gledaš CC - bježi od tog smeća, HobbyWing>>>>>>>>Castle Cremations
MAK Zapad

Odg: HobbyWing Platinum

Reply #3
Ak misliš koristit governor, uzmi HW RPM senzor i onda radi ziher bolje od CC governora bez RPM senzora.

Sam broj sample-a je daleko veći ako radi bez senzora nego sa senzorom. Samim time je brža reakcija tj smanjeno je vrijeme reakcije. To potvrđuju i mnogi vani koji ga koriste.

Jedino sa čime radi bolje od internog governora je v-bar zato što v-bar ima proaktivni governor pa radi bolje od bilo kojeg drugog governora općenito a hobbywing senzor je direktno kompatibilan sa v-barom.

Quote
Soft-start radi izvrsno.

CC soft start radi daleko bolje. Iskreno ja bi da hobbywing ima još jednu "softer" stepenicu. Ili poput cc-a da ima 100 stepenica pa si sam mogu birati koliko "soft" želim da mi bude, u detalje. Također ne zna da li je spool-up iz autorotacije ili iz nule, pa mu jednako dugo treba da zaspoola u letu i sa tla. Dosta nezgodno ako se vježba autorotacija ili slični manevri koji uključuju autorotaciju.

Iskreno, ja ga koristim i dobar mi je, ali bih si poželio još poneku funkciju.

Odg: HobbyWing Platinum

Reply #4

Sam broj sample-a je daleko veći ako radi bez senzora nego sa senzorom. Samim time je brža reakcija tj smanjeno je vrijeme reakcije. To potvrđuju i mnogi vani koji ga koriste.

Jedino sa čime radi bolje od internog governora je v-bar zato što v-bar ima proaktivni governor pa radi bolje od bilo kojeg drugog governora općenito a hobbywing senzor je direktno kompatibilan sa v-barom.


OK, ali na kraju krajeva, governor je apsolutno nebitna stavka na elektru, korisnije je naučit dobar collective management.

Može fino CC radit kaj god želi dalje, al to govno više nebu ušlo u moju štalu :) Sve te perverzije su fora, ali funkcionalnost, tj. pouzdanost je najbitnija.

CC košta više, a dugoročno daje manje.
Uzmi HW i sretan buš :)
MAK Zapad


Odg: HobbyWing Platinum

Reply #6
Ispravak;

Senzor se spaja na 2 od 3 žice koje vode prema motoru, dakle senzor osjeti isto što i esc, jednako brzo. Sada isto čitam i da pored v-bara skookum 540/720 i brain imaju isto proaktivni governor pa je u biti najbolje sa senzorom i pustit fbl kontroleru da governa ako se leti na nekom od njih.

Odg: HobbyWing Platinum

Reply #7
Shimpa koji programator si uzeo? Onu LED karticu za 9.90 dolara ili onu za $24?

Odg: HobbyWing Platinum

Reply #8
Ak ti se ne daje bezveze više love, kartica je dosta, onaj station je bolji, ali nije potreban (po meni)
Ak ti nije problem dati više love, uzmi programming station :)
MAK Zapad


Odg: HobbyWing Platinum

Reply #10
Imam vam ja programtor pa si dodjite i firmware updejtat :)

A imam vam i HV rpm senzor viska ako hocete probati.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24