Skip to main content

Topic: Vinkovci, prvi let RC uopće (Read 53149 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vinkovci, prvi let RC uopće

Reply #105
Evo, za sada drži ovaj potenciometar za rudder. Odletio par letova na simulatoru. Sasvim druga pjesma.

Nego, čini mi se da sam proteklih dana loše letio djelomično zbog tog nesretnog potenciometra. Ako uskoro bude kiša posustala, budem probao na aerodromu.

LP,
milan
---

Odg: Vinkovci, prvi let RC uopće

Reply #106
Nakon zamijenjena obadva potenciometra, za throttle i za rudder, danas napokon malo kiša popustila. Još samo da popusti vjetar, bilo bi idealno. No, bez obzira, visine me zovu - pa sam morao malo letjeti. Tri leta (drugi nisam dobro snimio, zaboravio uključiti na vrijeme kameru... a za to vrijeme avion otišao predaleko da bi se išta vidjelo na videu).

Prvi let:

http://www.youtube.com/watch?v=G8LcXPhvyBM

Ne baš najbolje slijetanje, ali mislim da imam nekog napretka. Barem sam se uspio nekako boriti s vjetrom.

Treći let:

https://www.youtube.com/watch?v=fdIdPv8j-JE

Nakon što mi je nakon drugog (nesnimljenog) leta avion otišao predaleko, trčao sam do mjesta slijetanja. A onda sam se sjetio da probam nešto; letjeti i trčati istovremeno (ujedno da se vratim bliže sredini aerodroma). Dušu sam ispljunuo - toliko sam atrofirao sjedeći uz kompjuter. Uopće nemam kondicije. Ovo mi je dobro došlo kao malo tjelovježbe  :D .

LP,
milan
---

EDIT: Linkovi su iz nepoznatog razloga bili promijenjeni. Sad bi trebalo funkcionirati.

Odg: Vinkovci, prvi let RC uopće

Reply #107
Što se to događa sa YouTube kanalom?!?!? ???

[attach=1]

Opet nešto mijenjaju. Da neće još početi naplaćivati gledanje?

LP,
milan
---

EDIT: Iz nekog nepoznatog razloga, zapravo na FF forumu su se promijenili linkovi. Ovo mi nije jasno. Isto tako, nakon klika na "uredi" - uvijek me vraća na istu grešku. Rješeno tako da sam morao dobar dio teksta obrisati, pa ponovo napisati.





Odg: Vinkovci, prvi let RC uopće

Reply #112
Svaka čast,vidi se napredak
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form


Odg: Vinkovci, prvi let RC uopće

Reply #114
Super ti ide, sam vježbaj sljetanja pa bude i niskokrilac u zrak uskoro :D :)
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Vinkovci, prvi let RC uopće

Reply #115
Svaka čast,vidi se napredak

Hvala Ante. Jučer su mi puno pomogli 'pravi' piloti. Prov pitanje je bilo tipa "zašto radišt to na pogrešan način?". Rekao sam da je to onako kako sam vidio na youtube, kako sam vidio da drugi rade (barem sam ja tako doživo)... Onda su mi rekli da su oni mislili da ja znam kako treba slijetati, pošto letim tamo već neko vrijeme. Kad sam im rekao da ne znam baš najbolje slijetati, umjesto kritike - dobio sam podršku i savjete. Najbolji savjet je bio oko brzine leta i načina prilaska mjestu za slijetanje; mora biti sporije nego sam ja to radio, niže i avion mora biti 'nosom gore' (ok, to mi je već ionako počelo biti jasnije), ali najbitnija stvar koju su mi rekli je da u ovom slučaju, avion mora dodirnuti tlo "u tri točke" (prednja dva kotača i repni kotač, odnosno skija na mom avionu). Na taj način sam uspio sletjeti, a da se avion ne prevrne preko nosa. Iako je relativno visoka trava jedan od faktora, brzina je najbitnija - ako avion ide sporo, jednostavno nema dovoljno kinetičke energije da ju prenese u prevrtanje aviona. Dakle, sva energija koja je uložena u postizanje visine i brzine, MORA bit potrošena na otpor zraka - prije negoli avion dotakne tlo (bilo da je asfalt, bilo da je trava). Ovo mi je otvorilo oči.

Još jednom hvala svima na podršci.

LP
milan
---

Odg: Vinkovci, prvi let RC uopće

Reply #116
Super ti ide, sam vježbaj sljetanja pa bude i niskokrilac u zrak uskoro :D :)

Da, i to mi je 'boljka' koju moram preboljeti. Niskokrilac od balze, koji sam dobio na ovom forumu u nagradnoj igri - njega se ne usudim letjeti na ovom aerodromu. Ovo malo asfalta mi je pre kratko (za sada) i pre rizično da bi pokušao slijetati. Na simulatoru letenja sam vidio osnovne razlike između visokorilaca i niskokrilaca. Osječaj je malo drugačiji. Na moje pitanje oko toga kako da naučim na simulatoru sletjeti i koji model aviona da koristim (ovo je ručni rad od balze, nema imena), Varadero (Gorazd Čok) iz Osijeka mi je toplo preporučio mali niskokrilac, mislim da je najmanji koji PhoenixRC ima (trenutno se ne mogu sjetiti imena). Tek onda sam vidio što je 'nemoguća misija' kod upravljanja. Pa to malo čudo uglavnom želi letjeti po svom. O vjetru da i ne govorim. Isti model aviona, samo malo veća verzija - druga priča; valjda zbog veće inercije - nekako uspijem upravljati da to izgleda kao 'normalan let'. Ali ovo majušno čudo, pa to se prevrće na sve strane. Još imam dosta posla oko vježbe na niskokrilcima.

Još jednom hvala svima. Iako nije vezano za ovu temu oko problema i problemčića sa slijetanjem... jučer mi je stigao Cheerson, CX10, majušni quad. I to čudo je teško za upravljanje, a pošto mi je prvi quad uopće... i to moram savladati (ide to brzo, samo je iskustvo letenja s njim totalno drugačije od aviona). A prije nego sam i pokušao učiti, malo sam se zabavio s njim.:

https://www.youtube.com/watch?v=zNRlbZt6n8g

Odlična igračka za učenje i zabavu.

LP,
milan
---

Odg: Vinkovci, prvi let RC uopće

Reply #117
 :)


Odg: Vinkovci, prvi let RC uopće

Reply #119
Dobar si !!!....baš si mi razvedrio dan...hvala  :D ;D ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes