Skip to main content

Topic: sto se radi-radi se zagi (Read 14220 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: sto se radi-radi se zagi

Reply #30
a...znaci to bi trebalo podesit na stanici...mogao bi bas doci za vikend  :)

Odg: sto se radi-radi se zagi

Reply #31
Da ne otvaram novu temu počeo sam opet radit Zagija pošta ja volim eksperimentirat sa profilima zadnji se nije baš pokazao tako da sad ovog radim  u profilu Horten 13% pa ćemo vidit kako će se pokazat. :D :D :D :D :D 8)
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: sto se radi-radi se zagi

Reply #32
Plavi,
možeš malo o tome kako si uradio mix na stanici?
Koga sa čime i koliko?
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: sto se radi-radi se zagi

Reply #33
Evo, danas je zavrsen moj zagi.






AUW 460gr.


Odmah sam isjekao jos jednog. Nek se nadje :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: sto se radi-radi se zagi

Reply #35
Pa ne ide :)
Imam HK 2.4 stanicu a kabl za programiranje sam posudio pa ga cekam .. :)
Plavog sam zamolio da da primjer mixanja gasa u elevone da sprijeci propinjanje kod davanja gasa.
A za trimovanje cu da sacekam vikend i odlazak na aerodrom.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: sto se radi-radi se zagi

Reply #37
6 kanalna. 4 kanalna nema opciju za deltu a nema ni mix. samo 4 kanala sa trimovima i reversom.
Ali, avaj.... :-[
Ne pitajte me kako, jer mi nije ni samom jasno, uradio sam sledecu svinjariju:
Htio sam dremelom da malo prosirim rupe ne bi li dobio malo vise strujanja vazduha u motor radi hladjenja namotaja.
Rezultat su potrgani namotaji u motoru  :'( :'(
Sad mi jos sleduje premotavanje motora  ???
I opet pod upitnik pada polijetanje za vikend :'( :'(


Ima li neko predlog za novi namotaj ?


Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: sto se radi-radi se zagi

Reply #38
mtesa ,jesi sredio motor,trebalo bi uvjek imati rezervni ..

Odg: sto se radi-radi se zagi

Reply #39
ovaj vikend radim treceg zagija ak cu nac vremena,bas sam danas nasao skoro idealan materijal za elevone,uzorak laminata na slici,cvrst je i sirine samo 1 mm jedino sto je malo prekratak pa cu ga morat spajat..

Odg: sto se radi-radi se zagi

Reply #40
6 kanalna. 4 kanalna nema opciju za deltu a nema ni mix. samo 4 kanala sa trimovima i reversom.
Ali, avaj.... :-[
Ne pitajte me kako, jer mi nije ni samom jasno, uradio sam sledecu svinjariju:
Htio sam dremelom da malo prosirim rupe ne bi li dobio malo vise strujanja vazduha u motor radi hladjenja namotaja.
Rezultat su potrgani namotaji u motoru  :'( :'(
Sad mi jos sleduje premotavanje motora  ???
I opet pod upitnik pada polijetanje za vikend :'( :'(

Ima li neko predlog za novi namotaj ?


@mtesa

Već sam pisao u vezi podešavanja stanice ..... dečki iz   Martinskih krila ( rclija, denis13 ) sigurno imaju rješenje jer koriste   HK stanice. ;)
Neznam što si   radio sa motorom ali je očito da nisi to trebao raditi jer sad imaš novi   neispravan motor  :'( :'( :'(
Kad malo bolje   razmisliš .... koja je vjerojatnost da pogodiš balans rotora   proširivanjem rupa??? što je itekeko važno na visokim okretajima  8)

Ako misliš premotavati   motor osim osnova el. tehnike i osnovnog znanja trofaznih sinkronih   motora trebat će ti i ovo:





Mislim da je Drveni to postao na FF-u

Odg: sto se radi-radi se zagi

Reply #41
@robert32
motor sam ponovo namotao ("naviklov'o"), ali sad su me u firmi pritisli da odradim onu platu koju mi daju
pa nemam vremena da završim posao oko njega, a ni da se leti.


@plavi
moj motor je sa 12 magneta i 9 zubića. namotao sam ga po ABCABCABC šemi i ide u deltu.
Uspio sam natrpati 23 namotaja 0,5mm žice. Više nije moglo ;)

A što se tiče bušenja, e, nisam bušio rotor već nosač motora, pa mi je borer "malo previše"pobjegao
i uletio u motor i potrgao žice.
Ali za vikend i iza njega biće vremena da se i to završi.



Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: sto se radi-radi se zagi

Reply #42
Danas smo još jednog dovršili i poletjeli.
Što bi rekao jedan poznati sir , -nikada do sada nije jedan ovako mali model dugovao tako puno toliko velikom broju modelara- kao ovaj Zagi. :D
 Plavi i SDespot izrezali su jezgre, Joža napravio elevone, Andy i ja smo ga presvlačili trakama, ja sve spojio i ugradio setup,a test pilot je  kao i uvijek Joža, jer ja sam jubito-pilot i lajbek i nije me sram priznati tko mi lašira modele.

U jednom razgovoru sa Plavim došli smo na neke nove ideje, no to će još malo pričekati...

Zagimanija rulz !