Skip to main content

Topic: Opasni modelari! (Read 38567 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Opasni modelari!

Reply #30
Tako je poštovani prijatelju.. ma znam ja da mnogima to izgleda komplicirano i bezpotrebno al ebi ga zakoni su takvi i kad se počneš po njima ponašat  sve ti postaje dio rutine  a zadovoljava sigurnost što je najvažnije od svega... i zato još jednom apeliram na sve da bace pogled i pročitaju sve ono što su zakonodavci namjenili nama koji letimo sa nogama na zemlji....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opasni modelari!

Reply #31
pa dobo decki ali to je sve bilo pod nadzorom gazde iz RCM pilota.

Odg: Opasni modelari!

Reply #32
pa dobo decki ali to je sve bilo pod nadzorom gazde iz RCM pilota.

kolega.... prekidaš jako dobru i pocnu raspravu ...
 
znam ja da ti su ti  gazda i njegov (...) miljenici i da bi sve napravil da ih obraniš ali tema je jako dobra i poucna
 
 
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Opasni modelari!

Reply #33
Evo za mene kao pocetnika je bila jako poucna, pogotovo nakon sto sam procitao i ove clanke u zakonu...


Odg: Opasni modelari!

Reply #34
Nesreće se u pravilu dešavaju tamo gdje ih ne očekuješ i upravo u vrijeme kada ima se ne nadaš. Da je suprotno, mogli bi ih sve izbjeći.


@Fly: nitko ne sumnja da ti dečki znaju RC letjeti, ali zamka je u tome što ti može doči do greške na opremi bilo kada i tada ti je svaki metar udaljenosti od publike ili materijalnih dobara koristan da izbjegneš posljedice.


Meni je jednom pao skalpel iz ruke dok sam nešto rezuckao selotejp i pogodio neku žilu na nozi: otpelala me hitna u bolnicu, a moji su morali prati sobu i kupiti novi tepih. Tko bi to očekivao u mirno subotnje popodne poslije ručka ...


Damir

Odg: Opasni modelari!

Reply #35
Diogen šta bi tek napravio da su ti u ruke dali motornu pilu  ??? ??? ???
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: Opasni modelari!

Reply #36
ja stvarno ne vidim kaj je tu rizično pa vidi se da ekipa zna sleteti i u čem je onda problem neznam...

ja sam dozivio da je model na krovu auta napravio rupu 2cm promjera,
da je udario 10-godisnje dijete knap izna OKA
na Aeromitingu u Madjarskoj od jednoga modela DVA poginula,bracni par,
nikada nezna nitko kada moze da nastupi iznenadna smetnja i blokira komande,

u svakom slucaju je neodgovorno ponasanje ali SVE DO JEDNOM !
ja sam jednom zabil nitro trenera s 7,5cc motorom u auto od mojeg starog jer mi je pukla elisa u zraku i otpala elisa i spinner pa sam išel na slijetanje na asvaltiranu pistu na kraju koje je bil auto i pošto nisam bil naviknut slijetat s ugašenim motorom malo sam s prevelikom brzinom sletel i osovina motora je napravila rupu u prednjem braniku na peugeotu 206. model se doslovno zapiknul u auto..a videl sam i ja ove mađare na youtubeu onaj pitts il kaj več


Odg: Opasni modelari!

Reply #38
Evo i (primjereni) copy/paste iz jednog posta kolega jedrilicara sa starog FF, vezan uz ovu temu:

"Naš najveći jedrilišarski uzor Zvonimir Rain jednom prilikom je rekao:
Nije opasno letjeti, opasno je biti bedast.
Nemojte biti bedasti, letite sigurno i nastavite učiti!"  

Odg: Opasni modelari!

Reply #39
osobno nisam nikad imao neku nezgodu jer sam vrlo discipliniran.pridrzavam se pravila i protokola ali ni to nije garancija 100%
sigurnosti,tako kad vidim sta ovi rade dodje mi da se zapitam zbog cega.
iz neznanja ili osobne promocije?
mozda bi ta snimka trebala zavrsiti u smecu da nedaju primjer ljudima koji neznaju letit.nebi me cudilo da na nekoj drugoj snimci gazda iskace iz auta i lovi model u zraku.......
pa poslije iz toga napravi slikovnicu sa puno onih svojih: :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'( :-* :-* :-\ :-X :-[ :P ::) ??? 8) :o :( :o 8) ??? >:( ;D :D ;) :) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odg: Opasni modelari!

Reply #40
Hvala svima koji su korektno prihvatili moje obracanje. Naglasavam da kolege modelare sa snimka nemam namjeru "razapinjati na kriz", stovise - cestitam na umijecu letenja...

Moja poanta je u tomu da svim mladima koji s velikim zarom pristupaju izradi i letenju modelima ukazemo na moguce posljedice neopreza/bedastoce, te da je pred svima nama jos puno ucenja, jer iskustva i opreza nikad previse!


Odg: Opasni modelari!

Reply #41
Hrvije kako prsti??????


osobno nisam nikad imao neku nezgodu jer sam vrlo discipliniran.pridrzavam se pravila i protokola ali ni to nije garancija 100%
sigurnosti,tako kad vidim sta ovi rade dodje mi da se zapitam zbog cega.
iz neznanja ili osobne promocije?
mozda bi ta snimka trebala zavrsiti u smecu da nedaju primjer ljudima koji neznaju letit.nebi me cudilo da na nekoj drugoj snimci gazda iskace iz auta i lovi model u zraku.......
pa poslije iz toga napravi slikovnicu sa puno onih svojih: :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-\ :-* :'( :-* :-* :-\ :-X :-[ :P ::) ??? 8) :o :( :o 8) ??? >:( ;D :D ;) :) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Opasni modelari!

Reply #42
Evo i (primjereni) copy/paste iz jednog posta kolega jedrilicara sa starog FF, vezan uz ovu temu:

"Naš najveći jedrilišarski uzor Zvonimir Rain jednom prilikom je rekao:
Nije opasno letjeti, opasno je biti bedast.
Nemojte biti bedasti, letite sigurno i nastavite učiti!"
Zorane pa ti si zivi Almanah !
nekada davno sam svakodnevno slusao imena, Zvonimir Rain,Bozidar Kobac,Maks Arbaiter,to su bili nasi jedrilicari u samom vrhu svjetskoga jedrilicarstva.
kasnije Aleksandar Saradic
nitko vec dugi niz godina nije spomenuo njihova imena.
ljepo je sjetiti se,nekada !
pozdrav

Odg: Opasni modelari!

Reply #43
Zorane pa ti si zivi Almanah !
nitko vec dugi niz godina nije spomenuo njihova imena.
ljepo je sjetiti se,nekada !
pozdrav

Joj, hvala na komplimentu  8) ali ne smatram se takvim  :( Samo volim i jedrilicarstvo, a i povijest! Pa i ovdje je pokrenuta tema iz povijesti hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva.... Stari FF zivi samo na jedrilicarstvu i samogradnji, pa navratim. Neka mladi malo istrazuju pa ce saznati kako je AK Zagreb u posjedu jedinog kompletnog/obnovljenog Meteora u letnom stanju, a tek po cemu je taj Meteor cuven i kako je nastao!!


Odg: Opasni modelari!

Reply #44
to nisam znao a inace malo znam o jedrilicarstvu u Kroatiji i ako imam "C"
nemam vremena da trazim po starom FF i ako sam par puta zavirio tamo,
o Meteoru znam mnogo
pa ORAO
ORAO 2c
KOSAVA
METEOR je dosao poslije ORLA ali mislim da su mu performanse u praksi ispod Orlovih,
Orao je po obliku famozna jedrilica i krajem 2008 u modelarskom forumu njemacke je prikazan RC Orao ali original i u tadasnjim bojama i oznakama,
zacudilo me i pokusat cu da nadjem taj prikaz,raspon je bio veliki ali tocno koliki ne sjecam se,
pogurat ce mo tu stranu.