Skip to main content

Topic: 4000 dronova leti nad Zagrebom (Read 6828 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #15
Damire tebe hvata nostalgija, a vrijeme nas sve polako gazi.... :)

Nego točnosti radi, lijepo pišu autori u članku ovako....

 "kaže naš sugovornik i procjenjuje da ih samo u Zagrebu trenutačno ima oko 4000 komada..."

To je tvrdnja sugovornika koju su prenijeli i tako i napisali.....uzeli su jedan anonimni amaterski i jedan profi izvor....e sada ima li ih toliko ili nema ...

inače članak govori puno toga pogotovo ako se čita između redaka.... ;)



Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #16
@Toni..
pročitao članak i znam kako se koriste izvori informacija.  Grad (dakle opet bez Županije) ima oko 700-750 tisuća stanovnika, a to znači da na svakih cca 190 dolazi jedan 'dron'.
Dakle ovisi samo o odrednicama što je to 'dron'.
Damir

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #17
Pa ako ih samo jedan samograditelj napravi 600, onda nije daleko ni do 4K....

Šalu na stranu. Nitko ne može reći koliko ih ima jer ne postoji baza, registar ili slično. Ali iznenadio bi se koliko ih u stvari leti van naše hobističke zajednice. Iznenadio bi se koliko gostiju na ovom forumu ustvari upija i koristi to znanje upravo na polju multija, dronova ili kako god to nazvali....To ti je danas gadget, nešto poput mobitela.....

lp




Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #18
@Toni, svaka čast tebi i zajednici frikova koji ovdje na Forumu predstavljaju svoje multije i letačke uspjehe !
Vidi se da lete Ok, znaju što rade i ne ugrožavaju ni ljude ni imovinu.

Ja sam uletio u ovu temu samo zbog onih, potencijalno čak i 3900 uspaljenih (  ;) ) koji delaju 3,14zadrije zbog kojih ćemo svi morati plaćati kojekakva osiguranja i biti proganjani kao da smo teororisti !

Pa pogledaj samo prve rečenice u tom članku, od ideje pa do prve 3,14, tko zna koliko će proći vremena, počeo sam kopati po ladicama da vidim gdje mi je sportska FAi dozvola, jer,

jer će sada svaka debilna baba koja šeće svoju histerićnu kujicu , kad me vidi na livadi odmah zvati policiju da 'netko napada opasnim dronom'.

Ne letim 'dronove' i nemam namjeru delati svinjarije, ugrožavati ljude ili njihove kućne ljubimce: već sam imao problema u tom smislu i radile su šake i cipele , pa znam što govorim !

Ovakav članak sa ishodom 'napaljivanja rulje' je štetan za sve nas, bez obzira da li letimo 'dronove' ili štajaznam kakve sve modelčiće !

Damir

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #19
@Toni, svaka čast tebi i zajednici frikova koji ovdje na Forumu predstavljaju svoje multije i letačke uspjehe !
Vidi se da lete Ok, znaju što rade i ne ugrožavaju ni ljude ni imovinu.

Ja sam uletio u ovu temu samo zbog onih, potencijalno čak i 3900 uspaljenih (  ;) ) koji delaju 3,14zadrije zbog kojih ćemo svi morati plaćati kojekakva osiguranja i biti proganjani kao da smo teororisti !

Pa pogledaj samo prve rečenice u tom članku, od ideje pa do prve 3,14, tko zna koliko će proći vremena, počeo sam kopati po ladicama da vidim gdje mi je sportska FAi dozvola, jer,

jer će sada svaka debilna baba koja šeće svoju histerićnu kujicu , kad me vidi na livadi odmah zvati policiju da 'netko napada opasnim dronom'.

Ne letim 'dronove' i nemam namjeru delati svinjarije, ugrožavati ljude ili njihove kućne ljubimce: već sam imao problema u tom smislu i radile su šake i cipele , pa znam što govorim !

Ovakav članak sa ishodom 'napaljivanja rulje' je štetan za sve nas, bez obzira da li letimo 'dronove' ili štajaznam kakve sve modelčiće !

Damir

E to je problem. Sto ovaj zakon nepravi razliku izmedzu standardni modela i multirotora

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #20
Pravi razliku između hobija i letačkih operacija. Letačke operacije se ne obavljaju isključivo multirotorima. 

Za sve nejasnoće, prijedloge 1. 7. na novu radionicu Agencije za civilno zrakoplovstvo. Na prošloj je bilo svega par modelara. Može se utjecati ako ima interesa. Da vidiš samo kako se bore ovi iz komercijalnog dijela. Krvavo!

lp


  

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #21
Nažalost ne stignem na radionicu, ali bih volio da netko pita zbog čega su dignuti uvjeti za letenje sa 6 na 8 propova i ostalo što su pooštrili u odnosu na prijedlog.
Multirotor FTW!

Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #22
Nisu, to je tipfeler :)



Odg: 4000 dronova leti nad Zagrebom

Reply #25
To je članak iz siječnja...
Multirotor FTW!