Skip to main content

Topic: Gotivo za 2t i 4t (Read 13178 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: Gotivo za 2t i 4t

Reply #45
Samo da naglasim danje wiki uredjivan od strane korisnika. Tako da ima i tamo dosta netocnih ili polu tocnih informacija

Milos @ Galaxy S3

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #46
Evo šta mi kaže čovjek od kojeg sam kupio gorivo, iako ovo sa "pranjem" mi baš i nije jasno??? Znam da se biodiesel pri proizvodnji ispire, ali metanol ili ricinus ?? Nisam baš slušao na satovima kemije, elektrotehnika mi bolje leži  ;)



"Ispričavam se ako sa metanolom nešto nije u redu, ali to je friški metanol i ne bi trebao sadržavati vodu. Ja sam ga koristio za biodiesel i nije bilo problema.
Možda vam zbog lužnatog medija dolazi do saponifikacije, probajte dodati kiselinu (solna ili ocat) da soli prevedete u topljiv oblik te ih uklonite sa 2-3 ispiranja vodom"
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Re: Gotivo za 2t i 4t

Reply #47
On misli da koristis to za ciscenje bio diesela te da ga iz njega ispres. Jel to onaj s njuskala link ili ?

Milos @ Galaxy S3

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #48
Da sa njuškala, ne kupujte!!!!!
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Gotivo za 2t i 4t

Reply #49
Nije štos biti u pravu.....činjenice su da SDespot zna i da  sve što je nabrojeno stoji.Ima još detalja koje on nije želio nabrajati, a jedan od njih je i korištenje ''full'' sintetičkog ulja,koje podmazuje i na veoma visokim radnim temperaturama, glow motora.Danas ,u moderne izvedbe glow motora spadaju svi ispod 10 godina starosti.Jako žučne polemike se o gorivima vode i na jednom od najjačih modelarskih foruma na svijetu RCM&E(30 tisuća registriranih članova), a držim da mi nismo ništa slabiji,u znanju i pameti, od UK članstva.
napomena:Šteta(trgovcima se ne isplati) što u Hrvatskoj nemamo tzv ''local shop''-ove,tako da u kvartu ili ulici, možemo kupovati sve za modelarstvo,uključujući i gorivo.Svima na forumu želim Sretnu Novu 2013. :)

REMOTE,
koliko ja znam, minimum 15 godina je Sinteticko Ulje u modelarskim gorivima i jos uvijek su misljenja veoma podijeljena da li Ricinus ili sintetika,
Castrol, jedno od najpopularnijih ulja je Ricinus glavni sastojak,
ja vozim od uvijek na Ricinij i svi koje znam oko mene ali ne kazem da je ovo drugo losije,svatko ima svoje argumente.