Skip to main content

Topic: Problemi sa KK (Read 6715 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Problemi sa KK

Reply #15
Došle spužvice. Kako se montira KK na njih? Spužvice su dimenzija 25x25mm a KK je 50x50mm. Da li da stavim jednu po sredini ili da složim četiri jednu do druge da pokrije cijelu površinu pločice?


Odg: Problemi sa KK

Reply #17
Ništa drugačije nije ni sa spužvicama. Još uvijek ga vuče u jednu stranu. Jel mi tko može napisati postavke za self level pa da probam s drugačijim postavkama?


Odg: Problemi sa KK

Reply #19
Jesam sve ja to napravio ali kao što sam napisao, on krene vodoravno i onda se svakih nekoliko minuta postupno naginje da bi na kraju završio pod 45 stupnjeva. Sad razmišljam o flashanju pločice...

 

Odg: Problemi sa KK

Reply #20
reko bih da to nije do trimanja jer kolega veli da kad digne quada da je ok, i da se pocne s vremenom sve više naginjati. To nije ništa drugo nego problem s vibracijama, kako sam i naveo na prošloj strani.

Evo citiram kolegu u prvom postu "Recimo ja upalim self level i krenem sa zemlje i sve je dobro neko vrijeme ali onda kada krenem malo letit okolo nakon par minuta počne vuć lagano naprijed udesno. Nakon 5 minuta već stoji 45 stupnjeva naprijed "

Preselit kk2 tri kata niže, eliminirat vibracije na produživanim krakovima, i balansirat propove i motore, jedino rješenje. Takodjer, zadnji motori ti garant vibriraju na ovim nosacima koji vire van aluminija, a vidim da nisu nešto debeli i jaki.

Evo na slikama sam ti oznacio sva potencijalna mjesta od kojih potjecu vibracije.

Dok to ne riješiš, nema smisla trazit drugo rješenje.

Ljudi imaju pun kruće frejmove, pa im vibriraju, a di neće ovaj.

Odg: Problemi sa KK

Reply #21
KK je već preseljena niže dva kata, sad kad sam dobio spužvice pa sam ju mogao zaljepiti. Kako predlažeš da rješim problem sa produživanim krakovima? I kažeš da može bit problem sa ovim nosačima od fiberglasa (il kako se već zove taj materijal) - nije meni problem i ta dva maknut ali ako je stvarno problem u produživanju krakova onda će bit još gore kad još dva produžim. Evo idem sad ponovno provjeriti balans propelera ali već sam ih balansirao prije par mjeseci kad sam sklapao frame.

Odg: Problemi sa KK

Reply #22
na prednjem dijelu imaš ovaj produženi dio ušarafljen s jednim vijkom? Ako da, onda stavi jos jedan. Ako je jedan ispod esc-a, vjerojatno je tu ok.

A zadnji nosaći bi onda mogli biti kritični. Stavi produžetke i iza, ušarafi sa dva vijka svaki, da ne pleše.


Ja sam isti problem riješio tako da sam ukrutio frejm, i umjesto vitriplasta stavio nosace od alu profila.

Najpametnije bi bilo da uopce ne produžuješ ove krakove nego ih jednostavno kompletne zamijeniš za druge duže. To je barem jeftino.

Odg: Problemi sa KK

Reply #23
OK, balansirao sam propelere, stavit ću još jedan šaraf na produžetke pa ćemo vidit kako se onda ponaša. A flashanje pločice nije potrebno? Sve se mislim ako probam učitati stariju verziju da bi možda moglo bolje raditi.

Odg: Problemi sa KK

Reply #24
Nebude nesto pomoglo. Ja sam imao i kk2.0 i kk2.1 na tom frameu, i na obadva je bili isto, sa razlicitim softverima. Najprije rijesi krakove, lako za firmware.

Odg: Problemi sa KK

Reply #25
Samo još jedno pojašnjenje u vezi ovoga. Kad se napuni baterija isprobat ću da li ga počne vuć kad samo lebdim s njim. Jer kad razmislim, počne ga vuć u jednu stranu kad ja npr. naglo krenem prema naprijed i kad ga vratim k sebi čini se da self level nije vratio za isti iznos natrag nego npr. ako ga ja nakrenem 45 stupnjeva naprijed, on ga vrati 40 stupnjeva natrag, znači koda se gubi ravnoteža u žiroskopima.

Odg: Problemi sa KK

Reply #26
Pocet ce vuci lagano

Odg: Problemi sa KK

Reply #27
Ne valja ni sa dodatna dva šarafa. Neznam stvarno koji mu je.

Odg: Problemi sa KK

Reply #28
ja mislim da nisu svi motori potpuno jednaki i kako pada voltaža tako jedan motor slabije vrti.


ja sam imao mikrokvad koji je otpol baterije padao nazad desno,  promjenio sam escove i opet isto, onda sam stavio taj motor lijevo i padao je ulijevo, onda sam ga vratio nazad jer sam već otprije navikao da pada udesno, slično kako vi opisujete; tokom leta počinje sve više i više visit u neku stanu


da nevalja pločica več bi se zbrejkao il sam okrenuo ili slično




KK pločica ne leti sama, moraš uvijek malo kompezirati, mnogi letači koji voze naze i slično to nemogu voziti

Odg: Problemi sa KK

Reply #29
ja mislim da nisu svi motori potpuno jednaki i kako pada voltaža tako jedan motor slabije vrti.


ja sam imao mikrokvad koji je otpol baterije padao nazad desno,  promjenio sam escove i opet isto, onda sam stavio taj motor lijevo i padao je ulijevo, onda sam ga vratio nazad jer sam već otprije navikao da pada udesno, slično kako vi opisujete; tokom leta počinje sve više i više visit u neku stanu


da nevalja pločica več bi se zbrejkao il sam okrenuo ili slično




KK pločica ne leti sama, moraš uvijek malo kompezirati, mnogi letači koji voze naze i slično to nemogu voziti

Ali što ne bi ona trebala onda malo dodat gas na taj motor da održi quad vodoravan? Jer ne rade sva 4 motora na istom gasu. Ako staviš palicu na 50% jedan radi na 48%, drugi na 51% itd..