Skip to main content

Topic: Punjenje PB akumulatora? (Read 4593 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Punjenje PB akumulatora?

Reply #15
Nebu išlo tako:
-treba ti rele sa kontaktima za barem 30A i remoote controlled (RC) switch koji će prebaciti rele u "ON" položaj, tj. osposobiti bateriju za pokretanje igračke.

U slućaju da klinac dođe u neku opasnost, prebaciš na stanici i rele odspoji bateriju - autić usporava-stane.
Poželjno je da prijemnik ima svoju bateriju a može se naopajati i sa glavne za pokretanje (spojiti prije relea da prijemnik ima napajanje kada rele odspoji - inaće rele može zatitrati).
Failsafe se namjesti tako da rele odspaja i ne dovodi u opasnost.
Rele poželjno na 9V, sam otpusti ako je napon baterije premalen.
Preko primarnog namota releja spojiti kontra-diodu da u momentu otpuštanje ne skuri rc switch.
U "mirnom stanju" rele je otpušten, to podrazumijeva da baterija ne napaja pogonski motor.

Ako nisam jasan, mogu i skicirati.
Damir




Ak sam dobro skužio taj princip onda nebi postojao throtle na autiču nego direkno voltaža aku bi išla na motorič kada bi se uključio rele. Ili sam nekaj pobrkao [img alt=:-[]http://www.flyfreak.net/Smileys/LightB/embarrassed.gif
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

 

Odg: Punjenje PB akumulatora?

Reply #16
Ok, da pojasnim: rele samo omogućuje spajanje baterije- regulacije--, gas kaj-ja-znam sve ostaje klincu da se vozi kao i inače.

No da li će rele spojiti bateriju ili ne je na Grofu, tj. na njegovom daljinskom. To je kao anđeo-čuvar  ;)
Damir