Skip to main content

Topic: Koji je smisao ovog ogranicenja? (Read 3501 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koji je smisao ovog ogranicenja?

Upozorenje na Hobby Kingu kaze:
Shipping Li-Poly batteries by Air Parcel
Due to international air safety regulations, parcels with a total battery capacity of more than 3200mAh cannot be sent via standard 'Air Parcel'.
Please select Air Mail, EMS Express, UPS, DPD, SingPost Air Parcel or DHL where available.

Odg: Koji je smisao ovog ogranicenja?

Reply #1
Pa naruči Air Mailom.

Parcel post accepts larger boxes/packages, while priority mail does not. Parcel post is a different service from bulk mailing, which is used by businesses who mail out large amounts of mail at regular intervals.

Odg: Koji je smisao ovog ogranicenja?

Reply #2
http://www.flyfreak.net/Smileys/LightB/sad.gif
Pa naruči Air Mailom.

Parcel post accepts larger boxes/packages, while priority mail does not. Parcel post is a different service from bulk mailing, which is used by businesses who mail out large amounts of mail at regular intervals.

Imao sam neke XL komade, pa mi Air Mail nije ni bio ponudjen.
Znaci, veliki kapacitet baterija i komade velikih dimenzija ne narucivati u istoj posiljci.

Hvala na savjetu, sigurno cu ga iskorisititi, ali i dalje mi nisu jasni s tim ogranicavanjem broja mAh u jednom paketu.

Odg: Koji je smisao ovog ogranicenja?

Reply #3
To je valjda posledica one euforije u poštanskom sistemu oko potencijalnog zapaljenja Lipo baterija, što, priznaćeš, nije ni malo bezazlena stvar. Zamisli da plane jedna Lipo u poštanskom skladištu u HK ili ne daj Bože u avionu..... Drama i užas.
Razdvoji pakete ako možeš, meni dolaze preko CH Airmail-om ako sadrže Lipo.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Koji je smisao ovog ogranicenja?

Reply #4
To je valjda posledica one euforije u poštanskom sistemu oko potencijalnog zapaljenja Lipo baterija, što, priznaćeš, nije ni malo bezazlena stvar. Zamisli da plane jedna Lipo u poštanskom skladištu u HK ili ne daj Bože u avionu..... Drama i užas.
Razdvoji pakete ako možeš, meni dolaze preko CH Airmail-om ako sadrže Lipo.

Da, moguce.

Jeftini prijevoznici - drndavi avioni - veca mogucnost samozapaljenja  :-\
 :)