Skip to main content

Topic: Još jedan RC HR shop manje (Read 10167 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Još jedan RC HR shop manje

Ne znam dal je netko kupovao nešto tamo ali čisto za info.
 
  Dobrodošli u RC MODEL SHOP   Poštovani
Trgovina RC-Model Shop u Prečkom  ,Slavenskog 1  01.09.2011. prestaje sa radom.
Proizvode će biti  moguće naručiti nakon inventure  samo putem online trgovine od 05.09.2011.
Hvala na razumijevanju
                            Pozdrav 
http://shop.rc-model.net/index.php?route=common/home

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #1
Naravno da sam kupovao, ne puno, ali jesam. Kad mi treba nešto sitno i nabrzaka, tamo sam rješavao problem...
Imali su  vrlo laganu balzu...
Žao mi je što se zatvara :(
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #2
šteta da se zatvara, ali mislim da je vlasnik pomalo i sam kriv.... nebrojeno sam puta bio tamo i poljubio vrata u radno vrijeme, nikoga na vidiku... A i ponuda mislim da nije baš pratila potražnju...npr. EasyStar-va i pripadnih setupa vjerujem da je mogao prodati na desetke komada, samo ja sam tražio svojevremeno 4 komada, no iz nekog ih razloga nije htio naručiti. Ali zato ima par aviomčića po paprenoj cijeni koji vise na stropu od samog početka i nitko ih ne kupuje...baterije je počeo prodavati tek nedavno itd. itd. Sve što sam tražio bilo je "za 3 tjedna"... razumijem naravno da ne može imati sve, ali neke potrošne stvari bih uvijek kupio - propelere, baterije (baš hoćeš letjeti, a tvoja krepala, 3 tjedna treba čekati UH...), ljepilo, balzu (dobro, to je bilo, ali ne uvijek), karbonske cijevi itd.....

No, i online shop nije loša ideja, troškovi su mu puno manji... Nadam se da će vlasnik i ovo pročitati, pa će malo razmisliti o asortimanu...

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #3
Da prati forum znao bi što se traži  8)

Pravi biznis se zasniva na osluškivanju tržišta pa ako mu je to bila primarna djelatnost znamo ( a vjerojatno i on ) gdje je zeznuo.
Držati na stalaži ono što je imao i u zagrebačkoj se ne isplati ( čudi me da to nije skontao ).
U prodaji ARF modela je mogao napraviti dobar posao ( jedrilice, afijončeki, krila itd...) a da ne spominjem setupove sa RCTimera ili HXT900 servaće i sl. O baterijama neću ni govoriti jer ako se meni javlja proizvođač radi plasmana na naše tržište onda se pitam gdje je on.
Online trgovina je OK, to svi znamo i maximalno koristimo ( pa ovdije na forumu se zvrti više posla nego u tom dučanu, mislim na nove proizvode ).

Valjda bu sa prelaskom iz galerije u internet trgovinu poradio malo na kvalitetnijoj i jeftinijoj ponudi.



Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #4
svi ce ducani prec na online only samo je pitanje vremena

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #5
Neki dan sam kupio zadnji spinner ( 57 mm ) za 16 kuna u tom dučanu i čovjek mi je rekao da prelaze na online trgovinu.  Minimalna narudžba 100 kuna, poštarina za Zagreb 30 kuna.

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #6
Da prati forum znao bi što se traži  8)

Pravi biznis se zasniva na osluškivanju tržišta pa ako mu je to bila primarna djelatnost znamo ( a vjerojatno i on ) gdje je zeznuo.
Držati na stalaži ono što je imao i u zagrebačkoj se ne isplati ( čudi me da to nije skontao ).
U prodaji ARF modela je mogao napraviti dobar posao ( jedrilice, afijončeki, krila itd...) a da ne spominjem setupove sa RCTimera ili HXT900 servaće i sl. O baterijama neću ni govoriti jer ako se meni javlja proizvođač radi plasmana na naše tržište onda se pitam gdje je on.
Online trgovina je OK, to svi znamo i maximalno koristimo ( pa ovdije na forumu se zvrti više posla nego u tom dučanu, mislim na nove proizvode ).

Valjda bu sa prelaskom iz galerije u internet trgovinu poradio malo na kvalitetnijoj i jeftinijoj ponudi.




Totalno se slažem da je bar malo na forumu pogledao što ljudima treba znao bi što se isplati.

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #7
Koliko oglasa ima da netko kupuje nešto, sigurno je bio na forumu, kaj nebi bio.
Modelarski dućan nema šanse da preživi a ni sa igračkama, nema tu kruha.
Nema trenutno posla u trgovini koji može pojedinac pokrenuti, pregazili nas trenutačno europski lanci trgovina.
A s cijenom nemože konkurirati i zaraditi, nema šanse.

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #8
Koliko oglasa ima da netko kupuje nešto, sigurno je bio na forumu, kaj nebi bio.

Ja znam ko ga je shebao sam ne želim reči ( pa ovdje na forumu se zvrti više posla nego u tom dučanu, mislim na nove proizvode )

Šalu na stranu ali u ponudi nisam vidio nikaj normalnoga za "naše" pojmove kupovnih mogučnosti

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #9
Ma mislim da niti nije toliko problem u kupovnoj moći, već je problem u prodaji bofl robe po nenormalnim cijenama

Ili imaš dobru robu po isto takvim cijenama, ili prodaješ škart, ali jeftino. Nema treće
MAK Zapad

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #10
Kaj se na forumu nekaj novo prodaje?
Pa tu je sve i sva prošlo svima kroz ruke.
Jedino ako je netko na multikopterima nekaj ušićario ili sa cnc-om  :D
znaš i sam da tu nemreš ni za žnirance zaraditi. Ak si nekom napravio nekaj za 100kn na drugu stranu si potrošio 300 ili više.
Kod nas se nema para za zabavu tak da još dugo neće biti modelarskog dućana koji bi preživio i imao ponudu i cijene.
Ni ovo sa web shop-om neće dugo, odgađanje neizbježnog.
Nije da ne želim čovjeku sreću i uspjeh, čak se i poznamo i prema meni je bio uvijek ok, jednostavno je bolje stvari vidjeti kakve jesu nego gubiti novce. Preporodit će se kad se okane ćorava posla, bolje mu je da nađe posel za dobru plaću. Na žalost ali tak je nemre se trenutno pokrenuti vlastiti biznis.
To je tako zadnjih 10g kod nas, možda kad uđemo u EU

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #11
zalosno, ali istinito, slazem se sa Zacom... dosta redovno pratim i slovenski forum, i kad vidim kakvi se (€€€) vijuni tamo vozaju i kupuju/prodaju dodje mi da zaplacem... mi svi jadni krpamo, pretacemo iz supljeg u prazno... kad bude para, bit ce i €€€ vijuna.... samo, kad bih barem znao datum  :D
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #12
pare sigurno nisu problem, odnosno mozda jesu jer odlaze na druge stvari.

ja imam corsu c i gdje god da se parkiram ona je medju najgorim autima, a znam i mnoge ljude koji su frisko kupili novi auto iako su losjeg imovinskog statusa od mene.

ista stvar je sa raznim pretplatama na mobitele, mobitelima, bijesnim laptopima koji na kraju sluze za surfanje, preskupom i ujedno nekvalitetnom odjecom i obucom...

 pa nek netko prica da se nema para. ima se za statusne simbole bez obzira sto se osim za njih nema za posteno jelo i lagodniji zivot skupa sa modelarstvom.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #13
pa nek netko prica da se nema para. ima se za statusne simbole bez obzira sto se osim za njih nema za posteno jelo i lagodniji zivot skupa sa modelarstvom.

Znači za jelo i modelarstvo mora biti a ostalo nije važno :) pravi si modelar nema kaj

eewan nije bed za tebe i večinu sa ovog foruma samo malo je to ljudi da bi opstao dućan.
Osim toga koliko puta si kupio nešto od tog čovjeka a koliko puta si naručio preko interneta.
Ovo nije jeftin hobi i većina ljudi odustane kad zbroji koliko to košta.
A kad netko pita koliko toliko iskusnog modelara "jel ok kupiti neku igračku" kakav odgovor taj dobije? A baš to može modelarski dućan prodati da zaradi neku kunu.
Osim toga za mali biznis nije uopće povoljna klima u HR. Znam jer sam imao dućan (ne modelarski) i samo profućkao jedan novi dobar auto i izgubio živce.
Gospodo kad ako netko zna bolje od tog čovjeka ili Miljca i bilo koga drugog zakaj ne proba sa modelarskim dućanom zaraditi lovu.

Odg: Još jedan RC HR shop manje

Reply #14
Takve male trgovine mogu teško opstati a pogotovo u Hrvatskoj jer vlasnici imaju lošu kvalitetu i paprene cijene, a i sve više viđam gotove kompletne modele u šoping centrima, evo već i Konzum u Oporovečkoj ima brdo helića....npr onaj Lama za 699 kuna pa u Turbolimaču avion metar širok za 1000 kuna itd. Ja sam u modelarstvu nekih mjesec dana jer ima strašnu želju imati doma dobar motorni avion na daljinski i imat ću ga, evo gradim ga sa Kikijem i krpam djelove sa svih strana malo pomalo. Mogao sam ući u dučan i kupiti tamo nešto za 1000 kuna ali me čovjek odgovorio od toga i rekao da za te novce kupim neku ok stanicu i djelove za krila i trup i da neću požaliti. :D :D :D