Skip to main content

Topic: Ultron depron 3D nacrt (Read 18231 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ultron depron 3D nacrt

http://www.youtube.com/watch?v=R01lss780IA#http://www.youtube.com/watch?v=wu-347Qs50g#

Evo htio bi podijeliti jedan nacrt modela iz deprona kojeg sam i sam napravio.Model je 3D i ima fantastične sposobnosti letenja, vrlo je atraktivan i vodljiv.Ima i profilirano krilo tako da je letenje s njim jos veči užitak.
Nacrt je autorski zato nije za prodaju.
Ogromno takvih modela po tom nacrtu je napravljenih po cijelom svijetu jer se pokazao odličnim.Nacrt je izradio autor Mitja Seršen Erman jedan najboljih Slovenskih modelara.
Nacrt je u A1 formatu znaci kopirate tako kako jeste zljepite i izrežete djelove.(za rezanje download: ULTRON 3D PLANS fajl)Dopunjavat ču post još sa setupom i takvim stvarima ako ga netko bude pravio.
Postupak gradnje i setup su u fajlu "postopek".
Postupak gradnje je na Slovenskom jeziku i ako nečete razumjeti nesto pitajte me!

Pazite kod deprona kad ga rolate za krilo jer nije svejedno kako okrenete jedna strana puca jer nema zastitnog sloja a druga ne to znači da treba za profilirano krilo uvijek rolati sa folijom okrenutom prema gore
U mislima mi je pravi depron ne clon jer sam uvjek radio samo sa pravim za druge materiale neznam.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #1
Lijep avion, koliko vidim netreba ni veliku livadu, sluša fino a nije ni težak za napraviti. Za otići na livadicu i zabavit se, vježbat 3D letenje, super a nije puno novaca za materijal ako (i kad) ga razbiješ.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #2
http://www.youtube.com/watch?v=4vFshueXNTU

Da bas tako treba ti jedna ploca deprona malo ljepila setup i to je to.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #3
Postupak u slikama!
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #4
Još...
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #5
Jednostavno, lijepo...
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #6
Zanimljivo,a koliko vidim nebi trebao biti kompliciran za izradit 8)

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #7
Bas je jednostavno stvarno, u jednom danu ako ljepilo dobro suši gotov je.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #8
Evo i ja sam počeo raditi ultrona, ovo su slike za sada.


[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6]


Trenutno sam na krilima, jedno sam zalijepio al uopće nisam zadovoljan sa profilom, morati ću ponovno...
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #9
Bravo odlično je. Krilo rolaj polako na necem sto je okruglo recimo metla ili neki profil cjevi ide super sa malo strpljenja ali prije rolanja stavi foliju preko ako nemas pravog deprona. Dobar spoj trupa i repa bas tako treba da bude... tu rade ljudi najvise greske jer neznaju pravilno spojiti a tvoj je u nulu,.. Bravo
Dobro pazi razpored komponenta, baterija, regler zbog COG -a..pusti maneverskog mesta da mozes pomicati bateriju napred nazad da nađeš optimalan COG.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #10
vidio sam ja već Mitjin depronac...to je zaista vrhunski depronac ... ali imam samo 6mm depron, a ovaj zeleni mi je ružan za popizdit...poklonio sam čitavu kutiju... ako u Brežicama uspijem nabaviti Depron od 3mm i karbon,  ovo će biti projektić br 1. za odradit..

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #11
Evo upravo sam izrezao nova krila i one sitne dijelove iznutra pa idem ponovno :) Pazim na detalje, zato mi i treba toliko vremena :) ali moram priznat da uživam.


@šišmiš: ja sam htio naručiti depron iz slo, čak sam dobio i predračun, čovjek bi ga poslao poštom, al jednostavno mi je bilo preskupo, pogotovo uzimati sam :/ 25€ je dostava samo. Ako slučajno nađeš, računaj na mene, i ja bih malo :) Isto tako sam za neku grupnu narudžbu ako je tko za. Ova zelena je stvarno grozna, al neka, ovo će biti reggae verzija :D
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #12
Ako ti treba pravi depron sredičemo pošalju ti ga u Hrvatsku. Da problem je postarina jer je skupo... Ja sam od granice 20 km pa bi mogao naruciti do mene a anda neko dođe po njega ili se ja spustim do Sv.Martina na Muri i posaljem ga.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #13
Odlučio sam krila skroz polijepit s vanjske strane, da mi bude lakše, da izgledaju bolje i da budu čvršća, pogotovo što su iz 2 dijela svako krilo (ove ploče su jako uske).


Zarolao i spreman za dalje:
[attach=1]


Kako te "uvuče", sad bi radio cijelu noć :) al nemam baš vremena više danas :(
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Ultron depron 3D nacrt

Reply #14
iMan, možda je tebi poznato:
Trgovina "Modelar" - Stjepan Kolić, s.p.Tovarniška cesta 10 8250 Brežice, Slovenija+386 41 945 531

Brežice su nama iz ZG blizu - kao do Samobora pa još malo... ne znam da li Kolić još uvijek drži trgovinu ? probat ću ga kontaktirati i pitati,
pa možemo složit neku skupnu narudžbu.. George je isto zainteresiran - javio mi je na p.m.