Skip to main content

Topic: preporuka za 250 fpv quad setup (Read 2974 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

preporuka za 250 fpv quad setup


Odg: preporuka za 250 fpv quad setup

Reply #1
Pa evo ovako.
Afro esc su sjajni.
sunnsky motore zaobići u širokom luku jer imaju jako loše rešenje veze osovine propelera sa obodom koji nosi magnete, hoću da kažem da su jako tanke veze, apošto su od aluminijuma krive se pri svakom ozbiljnijem udaru. Ja bih ti preporučio TG babay beast V2 ili te DYI ja lično imamo ove prve i prezadovoljan sam. jedino što zbog nešto anjeg KV broja poželjno je da propeleri budu makar 5x4
Što se tiče frejma ZMR250 carbon je sasvim ok i jako izdržljiv. NJegova jedina mana jesu aluminijumski spojevi ploča koji se krive pri udarima i uništavaju unutršnje navoje takoda se moraš obezbediti sa nekim plastičnim rešenjima u startu jer će ti trebati. Takođe loša strana mu je i mali otvori na donjoj ploči koji su paralelni sa vijcima ili ti šarafima koji drže te aluminijumske odbojnike (to su oni crveni na slici) pa svaki put kada ti se desi da se izvali navoj moraš skidati i rastavljati ceo quad....Za njega može da se nađe PDB koji se naručuje i koji ima na sebi buzzer i 5V bec ako zatreba a koristi se umesto srednje ploče. Ja sam naručio i čekam dok stigne. evo i linka http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2349727. Ploćom se rešavaš plastičnih odstojnika koji slabe quad između donje dve ploče kao i gomile žica i kablova. Jeste da je slabija od karbonske ali ja planiram da kada stigne stavim karbonsku ploču prvo, neki izolator pa onda nju i sve lepo zategnem kako valja. Ostali frejmovi su ti plastični što bi trebao da izbegavaš a jedan od njih nema ni mesta za FPV opremu...
Kontroler preporučuje nazu32 onu najobičniju ili flip 32 običan ili + verziju ako ti je barometar bitan, koji je verodostojan klon naze ali za manje novca, naza i flip imaju podršku za 5V buzzer koji se nalazi na ploči a imaju i battery monitor i low voltage alarm tako da smanjuje broj komponenata koji su ti dodatno potrebni.


Odg: preporuka za 250 fpv quad setup

Reply #3
Hvala na savjetima..
@igorpl  - vidjet ću za ZMR250 frame i onu power ploču što si stavio link..
@wirevt - gledao sam već neke oglase al ipak bi radje sam složio..kao što kažeš ima čari sam nešto složit i usput naučit nešto više,recimo o naze32 mogućnostima, bit će korisno za buduće


Još nešto za preporuku? Možda Jazz FPV frame? Neki drugi motorići ili props?

Odg: preporuka za 250 fpv quad setup

Reply #4
Pozz evo ovak moj setup je jazz fpv mini quad frejm
Dys be 1806 2300 kv motori, hobbyking blue 12 A regleri i fešani na simonk, 5x3 gemfan propovi, naze 32 kontoler baterija 2200 3s 20c turnigy,
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: preporuka za 250 fpv quad setup

Reply #5
Zaboravih nešto.
Ako si početnik nikako nemoj leteti u acro modu nego nekom level, horizon....
Takođe ti savetujem ako si početnik da ne bi posle bolela glava a i novčanik da uzmeš prvo neku kućnu varijantu mikro quada na primer hubson ili još bolje blade nano qx koji ja imam i neuništiv je. Voziš jedno mesec dana svaki dan i onda si skoro potpuo spreman da pređeš na ozbiljniji quad.
Ovo ti savetujem skroz dobronamerno jer polupati spravu u koju si utukao novce nije baš sretna situacija. Ja u životu nisam leteo multirotore samo avione. Počeo sam prvo sa simulatorom ali nije to to, za razliku od aviona za koji je simulator strašna stvar pre poletanja. Nakon toga uzmem posle dugo čitanja i kojekakvih saveta blade nano qx  koji jeste skuplji od konkurenata tj ekvivalenata ali za sve novce vredi, a i odgovarao mi je BNF verzija jer imam DX8 spektrum. Na njemu sam vežbao jedno mesec dana i uopšte mi nije bio problem posle da letim mini quad koji sada imam. Dok prvi susret sa njim čak i u horizon modu mi je bio takav da sam ga olupao o zemlju. Nakon toga sam ga ostavio na policu i vežbao sa blade-om. Ovo je savet svima koji počinju jer će jeftinija investicija biti u neki prvi microquad koji uzgred svaki dan vozim i po kući jer je dobro zezanje pa tek onda da pređu na ozbiljnije stvari. Taj ZMR frejm je jako izdržljiv i one mane koje sam naveo nisu baš tako velike jer mogu da se isprave.
I još nešto nemojte se zaletati da odmah uzimate veće propelere sa velikim hodovima i slično. Ja ti savetujem za početak kreni sa 5x3 pa postepeno pređeš na 5x4 pa tek onda na 6 inča ako može da stane.... Takođe propeler sa 3 kraka neće uvek dati bolje rezultate od iste veličine sa 2 kraka a o tome ima dosta testova na netu. Po meni ti sa 3 kraka su bezveze ali dobro svako ima svoj ukus.

Odg: preporuka za 250 fpv quad setup

Reply #6
@igorpl - u pravu si u novi quad će se uložit dosta vremena i novaca da bi ga se odmah slupalo,zato se zadnja dva mjeseca igram sa hubsanom X4 a07L...fora mali quad
Može preporuka za simulator sa turnigy 9x?
@šinko  - jel imaš negdje video ili slično da vidim kako izgleda

Odg: preporuka za 250 fpv quad setup

Reply #7
Još samo nešto da dodam. Naze32 najobičnija ili full koja se razlikuje samo po tome što ima barometar i magnetometar koji ti služe za održavanje visine što ja smatram potpuno nepotrebno za FPV jurnjavu eventualno za neko slikanje i snimanje, se lako konfigurišu iz google chrome aplikacije koja se zove cleanflight. imaš gomilu tutorijala na netu o tome a najbolji i najopširniji po menije onaj koji su uradili momci sa flitetest.com na jednoj od skorijih emisija.
Imam i nazu i cc3d ali mije naza draža nekako jer ima bolji program za podešavanje ako ništa drugo. Da se razumemo i cc3d i naze32 i flip (koji ima potpuno isti hardware-e kao naze samo se ne zove tako) svi oni su jako jako slični ako ne i isti za FPV jurnjavu ja lično neku bitniju razliku nisam primetio. kk2 nisam probao ni ostale ali mislim da ova 3 ulaze u najuži izbor bar što se mene tiče.
Ono što bih ti savetovao e da ne štediš na motorima jer su oni ti koji treba da traju što duže i da trpe kojekakve udarce i padove. Frejm kao frejm možeš i okrpiti, kupiti nov po dosta povoljim cenama danas ali motori su ti jedna od najskupljih varijanti na quad-u. Takođe što se tiče nekog FPV setup-a sem ako nije fetshark sistem ja lično gledajući po netu nisam naišao na bitnije razlike između onih rx-tx koji su goli pa moraš sam da ih sastavljaš i onih recimo boscam 305 ili kako već. Koliko vidim hardware je potpuno isti samo je ovde sve lepo spakovano u kutije... Antene vrlo lako možeš sam da praviš i za to ne treba neka nauka jer rade posao sem baš ako ti ne trebaju antene za letenje na dalekim razdaljinama i po nekoj gustoj šumi....
Eto koliko sam ja upućen nadam se da ti je abr nešto pomoglo. Naka drugi daju njihove sugestije i predloge.

 

Odg: preporuka za 250 fpv quad setup

Reply #8
Nazalost letim bez kamere za sada
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: preporuka za 250 fpv quad setup

Reply #9
@šinko: kaj si se ponovio sa Nazom, kolko znam letiš na CC3D.

Odg: preporuka za 250 fpv quad setup

Reply #10

Može preporuka za simulator sa turnigy 9x?



Ja koristim ovaj sa 9X i radi super, podržava više simulatora ali ja uglavnom koristim phoenix.
Dobra stvar je da dobiješ sve u kutiji, dongle sa svim živim kablovima i simulatorima na cd-u.
"Loša" stvar je da je software piratski pa ako imaš ikakvih moralnih dvojbi baci cd u smeće  ;D

http://www.aliexpress.com/item/22-in-1-RC-USB-Flight-Simulator-Cable-for-Realflight-G7-G6-G5-5-G5-Phoenix/2035364807.html
 

Odg: preporuka za 250 fpv quad setup

Reply #11
@wirevt  - hvala na savjetu,evo naručeno sa banggoda za 9 zelenih moralnih dvojbi  :) 


Novost je da sam naručio većinu dijelova za quad - sa banggood i hobbyking eu skladišta..
-flip32+, regleri Afro esc 20A, motorići crni DYS 1806 2300KV ,gemfan 5030 props, turnigy nanotech 1300 3S lipo i još nešto sitnica...
Još nisam al vjerojatno ide ZMR250 carbon frame i PDB od overcrafta kad bude dostupna

Odg: preporuka za 250 fpv quad setup

Reply #12
update...
stigli su svi djelovi,quad je složen.Dakle Dys 1806 2300kv motori,afro 20A esc,zmr250 carbon frame,flight32+,5030 props,mavlink osd, FPv rx+tx+mini kamerica+mobius sve složeno,par nanotech 1300mAh 3S 45-90,frsky DJT modul i D4R II receiver,turnigy 9xr pro stanica jer mi se nije dalo čekat više od mjesec za običnu 9x.Na flight32+ je stavljen cleanflight,sve kalibrirano,svavljeno u CPPM mode,tx i rx bindani...i još dosta toga.Jedini problem mi je da sa stanicom neće pokrenut motore.Motori inače rade ok softverski preko slidera u cleanflightu.Pretpostavljam da je problem u ARM ili slično ili jer softwerski sa stanicom se miču throtlle i ostali slideru u receiver tabu cleanflightu.Može savjet što da probam,možda je problem u setupu stanice sa frsky rx i tx,zahvaljujem