Skip to main content

Topic: daljina 2-3-4 km (Read 6374 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: daljina 2-3-4 km

Reply #15
svi ste se čvrsto uhvatili gigaherca
pa onda smetnje, preklapanja, zamračenja.....
razmislite malo o starim dobrim negahercima
http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/super-range-test-7-5-km/

a Diogen je na forum stavio još toga samo treba potražiti

ali da nebude samo po megahercima evo i ovo
btw, Damire hvala na entuzijazmu
http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/5-9-km-na-2-4-ghz/msg15401/#msg15401
Karlo. 098-711-540, Sisak


Odg: daljina 2-3-4 km

Reply #17
zna li itko mozda kolika je izlazna snaga i teoretski domet Aurori 9,to ne mogu nigdi nac???
mos mislit

Odg: daljina 2-3-4 km

Reply #18
100mW, domet ovisi o terenu gdje letis, zagusenosti banda itd... uglavnom na cistini ide 3km+

Odg: daljina 2-3-4 km

Reply #19
kazes 100 mW, to sam i mislio, dobro to ste tice dometa se podrazumijeva
ajde hvala
mos mislit

Odg: daljina 2-3-4 km

Reply #20
hvala svima na odgovorima.! :) :) ja sam za internet imao wifi karticu od deklariranih 2000mw pa i nije bas veliki domet bio jedno vrijeme sam se i bavio s time.  P.S. ako uspijem nabaviti nesto novca kupiti cu si nesto za letjeti a ovo sto pise letac to je od postova ..a sad se samo raspitujem



Odg: daljina 2-3-4 km

Reply #23
s time da ovisi sve o cipu rtl8187b je malo zastario i onj e malo lose primao jer je ipak raden za n standard vise nego za ko kod nas g ,,onda su frknuli novi rtl8187l koji ima oko 30 post o bolji signal. a ima ralinkov 3070 koji nisam imao prilike isprobati a kasens od alfe je navodno medu najboljima ali puno je kopija pa se za njega nisam odlucio uopce.kroz ruku samo u moju upotrebu je proslo oko vise komada

Odg: daljina 2-3-4 km

Reply #24
mozemo se okladiti pa donesem pa vidite i ispitate sa 2-3 softwera ..ima po 1200 1800 2000   3600 i 5000mw evo
5000 mW i još nude antenu 10 dbi, to je sve skupa skoro 47 dbm-a  .. vjeruj Davizg, ne treba ti grijač za akvarij u blizini te kartice.. :D
Preporučam ti da se ne igraš sa time, ISM band dozvoljava kod nas nekih 20 dbm-a, to je oko 100 mW, ako želiš uz iste uvjete dvostuko veći fizički domet treba ti onda oko 26 dbm-a, tj oko 400 mW, u uvjetima kućnog wlan-a to je besmisleno, jer bandwith nije posljedica samo snage nego i tehnologije prenosa informacije, To znači, kada u kućnim uvjetima pređeš neku snagu, nema koristi a riskiraš zdravlje.
Damir

Odg: daljina 2-3-4 km

Reply #25
hvala na savjetima =)

Odg: daljina 2-3-4 km

Reply #26
2 david, nisi još ništa letio a već razmišljaš o long range FPV-u?

ako si u okolici nekog od forumaša, najbolje da dođeš na livadu pa vidiš malo kako izgleda stanica, prijemnik, kako to radi u normalnom rc modelu,
pa probaš malo letjeti nešto na visini, i onda kada to savladaš super sa svojim modelom, i doma kreneš dolaziti s čitavim modelom,
kreneš lagano u FPV vode.
inače ti može biti vrlo frustrirajuće...

model se može letjeti i skoro do 2km u vis na oči bez dalekozora, ali tu nema neke zabave,
fora je kada ga letiš na fpv i kada si relativno blizu podlozi, pa ima promjene u kadru.
s velike visine je sve prilično statično. imaš nešto snimki letova, popisa setupa na forumu pa si malo potraži.

Odg: daljina 2-3-4 km

Reply #27
letio nisam, ali znam kako stanice i prijemnici izgledaju ,a za sve to treba novca ali snalazim se pomalo . kada smognem nesto novca ili s nekom kombinacijom nesto dobijem onda ce to biti to ,zasada se prvo informiram o svemu

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.