Skip to main content

Topic: mount za kontra motor (Read 4080 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mount za kontra motor

Pozdrav. Slagat cu nekakvog depronca sa punim trupom od stirodura, pa me zanima kako montirati motor na nos.
Radi se o doticnom motoru:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8502__Turnigy_2632_Brushless_Motor_1000kv.html
Znaci on je "kontra" postavljen tj mount dolazi sa strane osovine.
ima na hk  nosača raznih poput dva "križa" sa četri sipke međusobno i tak, al me zanima jel ima kakva domaca varijanta koja se može napravit bez toga.......
Unaprijed hvala.


Odg: mount za kontra motor

Reply #2
Eto ja nešto danas smišljao i napravio. m3 navojna šipka, pločice matice....
dva šarafa su duža i ulaze u trup u vruče ljepilo.
nosač 22g pa da vidim šta ce popustitii  :-\

raspon 89cm
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8502__Turnigy_2632_Brushless_Motor_1000kv.html
servo jedan pvc jedan fe
bez rudera (to mu ne treba  :P )
zippy 2200 3s
458g + esc i prijemnik. (oko 50g)

To radim iz glave, bez nacrta u nadi da cu naučiti ponešto o težinama vagama i inim sitnicama...
Živi bili pa vidjeli  :D

 

Odg: mount za kontra motor

Reply #3
Mislio sam premjestiti osovinu al je ovak bar malo zaštičen od udaraca.. a i novi je pa da vidimo prvo kako radi tvornički, pa lako na idućem modelu to okrenut na drugu stranu...

Odg: mount za kontra motor

Reply #4
Tzv. roll-bar style motor mount :)

Mislm da će to biti ok, uostalom, vidjet ćeš kad ga upališ da li je ok

Odg: mount za kontra motor

Reply #5
To je "radni" model na kojem učim kako šta zašarafit zaljepit probušit i tak . pomalo....
Ima u planu radit edgea po nacrtima ali prvo nekaj na brzinu. da vidim koliko je  motorić sposoban nosit...

Odg: mount za kontra motor

Reply #6
Bok!

dok sam radio depronce ja sam to znao izvesti ovako (vidi sliku). Crveno je šper, plavo je depron/stirodur, a zeleno je motor.

[attachimg=1]
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: mount za kontra motor

Reply #7
Razmisljao sam o toj varijanti jedino kaj me muci tu je hladjenje motora. puse u tu "komoru" a nema kam van. Jedino da se napravi neki kanal iza motora da topli zrak ide van...

Odg: mount za kontra motor

Reply #8
pa nemoj napraviti komoru vec cijeli trup izrezi
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: mount za kontra motor

Reply #9
Vis toga se nisam sjetio :) Budemo probali sve nosace, ipak se ucim pa ce bit prilike da primjenim sve vrste :)

Odg: mount za kontra motor

Reply #10
mislim da bi ti ipak bilo jednostavnije samo premjestit osovinu i montirat ovako

Odg: mount za kontra motor

Reply #11
Šta se tiče premještanja osovine. Šta nije onda sila na ležaje drugačija tj da je prop dalje od lagera nego u originalu?? Da nebi to pucalo ili se vijalo lakse sobzirom da je 3mm osovina...?

Odg: mount za kontra motor

Reply #12
ma nemas nikakve brige ja sve motore stavljam na taj nacin i nikad nikakvih problema ,uglavnom da to ne valja ne bi ljudi to koristili

Odg: mount za kontra motor

Reply #13
To radim iz glave pa se još ne zna da li će to biti avion ili cigla :)
Sutra cu ga vjerojatno dovršit pa se bude znalo jel valja ili ne.
Ako bude letio i bio upravljiv poslikat cu sve bitne detalje, to je najmanji problem...

Odg: mount za kontra motor

Reply #14
Eto sastavio ja njega i poletio. Uz standardna trimanja imam jos nekih sitnica ta rijesit.
Konstrukcijski je odličan. 520g rtf sa 3s 2200. Imam problem sa kutom krila koji moram malo spustit i kotačima moram dodat cijevčicu u sredinu kao piksu. A sta se estetike tice tu ima mjesta za poradit ali ču to na drugom. Ovaj je kao što sam rekao radni model za rezuckanja i trimanja...
Kad ga usavršim onda cu postaviti slike trupa i ostalog...

I naravno da sam prilikom zadnjeg sljetanja pikirao na nos i pukla je osovina. Ali imam ih  nekoliko komada tak da to nije problem :)



 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.