Skip to main content

Topic: Zamjene za presvlacenje krila? (Read 3016 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zamjene za presvlacenje krila?

Bacio sam se u izradu glidera s motorom (2 metra),pa me zanima jel ima nekakva zamjena za aero foliju,neznam da li je netko probao s samoljepljivom folijom (Mactac ili 3m,itd).Jest da je teza i vise se razvlaci?  :-\

Odg: Zamjene za presvlacenje krila?

Reply #1
Samoljepive tapete su privlačno rješenje, ali za svaku vrstu treba odrediti temperaturu lijepljenja, odnosno zatezanja, pa je eksperimentiranje neizbježno. Neke se jednostavno rastapaju bez učinka zatezanja.

Druge mogućnosti su ti ona recimo crvena folija kojom zamataju cvijeće u cjećarnama ili medicinski mylar koji imaš u kutiji prve pomoći u autu (kao folija protiv smrzavanja - glupost) . Kod ove dvije moraš sam nanositi ljepilo na konstrukciju, a to je razrjeđeno neoprensko ljepilo (neostik npr), problem je što moraš imati poseban razrjeđivač (CR-1 ) jer svi drugi naprave nekakvu zelenu šmrklju od neostika). Mylar (srebrni, zlatni) je posebno atraktivan, ali je njegovo nanošnje i zatezanje peglom jedan od meni najtežih zahvata na modelima..

Damir

Odg: Zamjene za presvlacenje krila?

Reply #2
problem kod "običnih" samoljepljivih tapeta/folija je taj da recimo ako presvlačiš konstrukcijsko krilo nesmiješ stisnuti recimo između 2 rebra da se gornja i donja folija dotaknu jer će se zalijepiti jedna za drugu (recimo kod izlazne su dosta blizu jedna drugoj pa se zna dogoditi)

Odg: Zamjene za presvlacenje krila?

Reply #3
a i masa ti nije puno na strani ovih zamjenskih folija, uglavnom su preteške, a i lakše se buše
Karlo. 098-711-540, Sisak

Zamjene za presvlacenje krila?

Reply #4
Ja sam probao sa Mactacom i nije dobra, teska i lako puca. Preporučam polistersku foliju ako vec trazis zamjensku, samo ju je teže nabaviti...

Odg: Zamjene za presvlacenje krila?

Reply #5
Naime citao sam da su zamjene folije za zatamljivanje stakala koje tek puste ljepilo nakon zagrijavanja!Ali opet cijena te folije je ista kao i prava stvar!Takoder sam vidio i "celofan" za pakiranje poklona onaj vecinom prozirni,uglavnom se nasprica 3M77 ljepilo u spreju i postavi na konstrukciju!


Hvala decki na odg.! ;D

Odg: Zamjene za presvlacenje krila?

Reply #6
Pogledaj ovo, kada budem našao vremena moram to probati, ako radi više ne ne bacaju folije za zamatanje od Božićnih poklona :)


Poor Man's Rc Covering Film
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

 

Odg: Zamjene za presvlacenje krila?

Reply #7
Da to sam vidio i mislio,jedino ljepilo najjeftinije je oko 80-ak kuna 50ml u bauhausu.Ali opet 500,l je i previse  ;D

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.