Skip to main content

Topic: Moji modeli: R.I.P. Scorpion .90, a sada polako izgradnja Mystica (Read 12674 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moji modeli: R.I.P. Scorpion .90, a sada polako izgradnja Mystica

Reply #30
Ovo si super osmislio i lijepo dizajnirao

Svaka čast

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Moji modeli: R.I.P. Scorpion .90, a sada polako izgradnja Mystica

Reply #31
 ;D Hvala
 :)
orebrenje modela na slici je 800g
sto je smjesno, camac na kraju slobodno moze imat 6kg za 6hp motorek. (scorpion je bio 5kg s punim tankom)
dodajem sad polako nosace i zatvaram dosta rebra, nije mi jasno zasto je tolko otvoren bas oko motora gde treba biti najjaci  ::) 
slike prepravljenog uskoro prilozene.

motor i spuh ce ovako otp biti u odnosu na model (zadnja rebra moram modificirat kako bi se reza spustila u iste) motor ce viti potpuno horizontalan u odnosu na vodnu liniju u glisiranju,  debele crvene su obrisi model (pontoni i vezni trup) plava boja je flexshaft




Odg: Moji modeli: R.I.P. Scorpion .90, a sada polako izgradnja Mystica

Reply #32
samo pazi da nabaviš kvalitetnu osovinu



Odg: Moji modeli: R.I.P. Scorpion .90, a sada polako izgradnja Mystica

Reply #35
zanima me da li itko ima ideju kako izvest startanje motora, do sad je bilo preko remena al mi se to jako ne svidja iz dva razloga:
-   potrebna je velika sila kako bi se kais zategnuo da se postigne dovoljno trenje (probao i silikonske i gumene itd, naravno cve ojacane kevlarom ili nekim drugim vlaknima)
-   kais se ne moze ukloniti nego se samo ugura tako da ne smeta vrtnji osovine i rucici gasa, znaci od treskanja na vodi lako moze da se oslobodi i zakaci rucicu gasa ili nesto slicno.

zanima me misljenje vase o pokretanju preko propelera, razmisljam o izradi nastavka koji bi se naslanjao na elise propelera, te pri startanju motora isti bi se sam odvojio. kako ide preko "drive dog-a" elisa se ne moze otpustiti istim, jedino se na vratilu motora moze desiti. da se on otpusti jer je na njega konusni steznik "flex shaft-a" pricvrscen M8 maticom al bez mogucnosti kontra matice. sem tooga i eventualnog ostecenja ne vidim moguce probleme, al ako neko vidi mogucnost istog molim da istakne. Hvala

Odg: Moji modeli: R.I.P. Scorpion .90, a sada polako izgradnja Mystica

Reply #36
Let the pics speak:






dodati nosaci motora ojacana krma di ce se montirati "strut" rebra preradjena itd. sada model tezi 0,8kg
ovako mi se cini da ce model tezit 3kg skupa s motorom praznog tanka.

ps, ima neko misljenje o prethodnom pitanju ??


Odg: Moji modeli: R.I.P. Scorpion .90, a sada polako izgradnja Mystica

Reply #37
Nemam o prethodnom :)

Ali ovo 3d crtanje ti ide za 10!

Re: Moji modeli: R.I.P. Scorpion .90, a sada polako izgradnja Mystica

Reply #38
Bilo bi sramota da mi ne ide :D od toga zivim takorec. I FEM proracunanima etc...
Inace ima preko 20h prepravljanja nacrta da sve pase kad se izreze. Jos samo trebam nosace serva dodat i to je to

Milos @ Galaxy S3

Odg: Moji modeli: R.I.P. Scorpion .90, a sada polako izgradnja Mystica

Reply #39
Majstore svaka čast za crtanje,izgleda odlično :)

 

Odg: Moji modeli: R.I.P. Scorpion .90, a sada polako izgradnja Mystica

Reply #40
Tak dobro izledaju crteži da bi njih vozil po Jarunu  :) :) :)

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C