Skip to main content

Topic: 200mW 5,8GHz - 5km kristalno čista slika (Read 3040 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 200mW 5,8GHz - 5km kristalno čista slika

Reply #1
stavi regler i motor da se vrte na isti power source pa usporedi domet, iskreno me zanima jel bu isti.

pošto sam imao neke jeftine linkove koji su radili strava na zemlji/ruci/stupu,
ali kada ga staviš na model banana. znam da je ova firma ok i nije jeftina, ali bolje neki realan test  :)

Odg: 200mW 5,8GHz - 5km kristalno čista slika

Reply #2
Kako bude kada je gore na multiu? Ja sa 600mW i istim antenama na multiu do nekih 2km, neznam kako tako malo, sve sam već probao, možda imam defektan VTX od samog starta  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: 200mW 5,8GHz - 5km kristalno čista slika

Reply #3
ja letim quadom sa tim setupom 1200m i onda mi pukne Jeti r/c, video predajnik je montiran ispod reglera a na suprotnoj strani kamerica, hrpa žica okolo i nema problema

Odg: 200mW 5,8GHz - 5km kristalno čista slika

Reply #4
@Dr.Tom
Rijetko kad koristim isto napajanje za video i model, samo tamo gdje neide drugacije ili je napeto sa mjestom. U tom slucaju ide SBEC gore ili neki step-up/down regulator i nema problema, radi savrseno

Odg: 200mW 5,8GHz - 5km kristalno čista slika

Reply #5
Hm, Futaba se nebuni koliko god da sam daleko otišao, ali kad sam jednom bio stavio SMA koljeno 90 stupnjeva između VTX-a i antene zbog predobre kineske kvalitete SMA koljena je VTX prošpricao i RC veza je pukla na 700m, nakon skidanja koljena opet sve ok. Zaključak bolje savit kabl nego stavit koljeno   8)
Netreba posebna baterija za VTX samo na feritni prsten staviti 20ak navoja + i - zajedno i onda iza 2200uF low ESR pa s toga na VTX, nakon toga paziti da masa od kamere ili osd-a ponovno ne završi negdje na masi bateriji (masa prije feritne zavojnice) i sve mora bit ok.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: 200mW 5,8GHz - 5km kristalno čista slika

Reply #6
pa kako ti zbog SMA koljena spricalo na rc majke ti? jos na 5,8GHz?


Odg: 200mW 5,8GHz - 5km kristalno čista slika

Reply #7
Evo nebi čovijek vjerovao dok se ne uvjeri  :)
Nakon što sam stavio to koljeno, poletio i krenuo na jednu stranu kad ono nakon cca 700m  hop nema više komandi, ništa, naza zakrenila i leti kući, probao na drugu stranu i opet isto na cca 700m. Sjetim se da zadnje što sam radio je bilo to koljeno i ništa maknem ga, uzletim i odem preko kilometra, sve u redu s komandama. A čuj ta koljena sam kupio preko ebay-a i ko zna kakve su kvalitete, izgleda da je gadno remetilo SWR antene te je pojačalo na izlazu iz ImmersionRC 600mW prošpricalo na nižim harmonicima, mislim to su moja nagađanja (nemam mjernu opremu za te frekvencije).

Uglavnom to je bilo prvi i drugi puta da sam ostao bez RC i onak čisto zanimljivo gledat kroz naočale dok naza vozi kući, a sa head trackerom zjakaš uokolo.   :) 8)


pa kako ti zbog SMA koljena spricalo na rc majke ti? jos na 5,8GHz?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: 200mW 5,8GHz - 5km kristalno čista slika

Reply #8
katastrofa, ocito je puko vrući kraj u pregibu pa pošto nema kamo isijavati snagu šprica po čemu stigne ali je apsurd da 5,8GHz toliko smeta Futabi, nema smisla