Skip to main content

Topic: Koje pusher propove, na HK loš izbor (Read 4022 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koje pusher propove, na HK loš izbor

koje pusher propove i otkuda uzeti, dimenzija od 6x4 do 7x6 ?


na HK jedino što vidim da je pusher je master air screw 7x4

Odg: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #1
Graupner?

Odg: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #2
Graupner mama
MAK Zapad

Odg: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #3
ne treba ti pusher prop (ako gledas za Bixlera 2 i Zagija), samo kupi normalni i stavi ga tako da slova gledaju prema njušci aviona

Re: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #4
Sa pusher-om su manje vibracije jer bolje sjeda na prop adapter, prsten reduktor bolje radi svoj posao




Odg: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #5
ako sam dobro shvatio, to ti treba za bixlera?

uzmi obični prop i ne opterećuj se time

Odg: Re: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #6
Sa pusher-om su manje vibracije jer bolje sjeda na prop adapter, prsten reduktor bolje radi svoj posao

vibracije ti imaju veze s tim da li je prop balansiran
onda da li je motor balansiran (pogledaj pod multije, tamo je bitno ovima koji snimaju)
prsten reduktor je prsten reduktor koliko se meni čini nema on tu kaj bolje ili lošije raditi, ili paše kako treba  ili ima lufta

na bixleru, easystaru i sl probaj na podu dati pola gasa i trese ti se već cijeli model, tu ti razlika u "nazivu" propa koji kupiš neće puno značiti

Re: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #7
Bixler i Zagi. Imam jedan pusher i više non pushera. Potonji bolje sjedaju i manje vibriraju. Želim ih još.




Re: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #8
Uzalud balansiranje ako prop nije na sredini...  Imam i jedne i druge i razlika je u tome što pusher bude bolje centriran prilikom montaže na osovinu.



Re: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #10
Da, vidio sam ih al je poštarina dosta. Ovaj što sam dobio sa Bixler-om je apc. Ok dakle to ili graupner.


Odg: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #11
Prsten reduktor bi bio onaj adapter jel? Najbolje stavit 2 termo bužira (ili više ako je potrebno) na osovinu - staviš jedan - zagriješ, staviš drugi - zagriješ. Radi savršeno (ja sam tako imao na multiju i propovi sjedaju savršeno)
Za Bixlera ti ne treba nikakav pusher, staviš običan prop "naopačke", napraviš si adapter s termo bužirima i to je to. Po potrebi izbalansiraj prop
MAK Zapad

Re: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #12
Probati ću sa termo bužirom. Al poanta je:  Pusher bolje sjedaju na osovinu jer im je reduktor prsten sa prednje strane. Zato i postoje. Da, raditi će i non pusher, ali sa većim vibracijama.


Odg: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #13
OK, kak hoćeš, ja ti govorim najjeftiniju soluciju. Nikakav reduktor prsten i bakrači, napraviš si sam s termobužirima i dobro izbalansiraš jeftilen prop
MAK Zapad

Odg: Koje pusher propove, na HK loš izbor

Reply #14
izbalansiraj ga gore kad je vec slozen i bok, tako sam ja radio.

imas za Iphone aplikaciju "iSeismometer" koja se inace koristi olfo za jacinu potresa. zvežeš to za Bixlera, opičiš lagan gas, recimo 1/4 i vidiš koliko vibrira. Tako sam balansirao motor, pa onda prop solo (bez programa na balanseru), pa onda sve skupa prišarafljeno.

Ispravio sam vibracije sa komadićima izolirke na motoru i/ili propu.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.