Skip to main content

Topic: Prednosti i/ili nedostaci V-taila? (Read 5852 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prednosti i/ili nedostaci V-taila?

Reply #15
Horizontalac je površinom premalen za izradu odgovarajućeg V repa. Odreži to sve skupa i napravi novi V rep od lagane balze. Neka kut među repnim površinama bude 110 stupnjeva, raspon površina u vodoravnom položaju 30% veći od raspona horizontalca, a dubina profila takva da ukupna površina repa bude približna površini prijašnje konstrukcije. Dobit ćeš solidan i lagan rep, otporan na grublja slijetanja i aerodinamički povoljan jer je većim dijelom izvan struje elise.

Hvala, odlične informacije!

Što bi se konkretno desilo da je rep premalen?

Odg: Prednosti i/ili nedostaci V-taila?

Reply #16
Zbog premale površine repa imao bi lošu ili nikakvu kontrolu leta modela pri manjim brzinama. Važno je da i kontrolne površine (zakrilca) ne budu male, napravi ih od lista balze dubine 3 cm u korijenu i 2,5 cm u vrhu uške. Zakrilca zatim poveži sa statičnim dijelom repa folijom u koju ćeš oblačiti cijeli rep. Na poluge stavi kuglične spone. Ako te zanima kako sve to izgleda u praksi, javi i dogovorit ćemo neko druženje.

Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Prednosti i/ili nedostaci V-taila?

Reply #17
Zbog premale površine repa imao bi lošu ili nikakvu kontrolu leta modela pri manjim brzinama. Važno je da i kontrolne površine (zakrilca) ne budu male, napravi ih od lista balze dubine 3 cm u korijenu i 2,5 cm u vrhu uške. Zakrilca zatim poveži sa statičnim dijelom repa folijom u koju ćeš oblačiti cijeli rep. Na poluge stavi kuglične spone. Ako te zanima kako sve to izgleda u praksi, javi i dogovorit ćemo neko druženje.

Sad sam zaintrigiran do te mjere da možda i probam. Htio sam samo presložiti to nabrzinu za probu, da mogu što prije natrag u zrak bez kupovine balze, folije, i ostalog...
Uglavnom, hvala puno i uskoro nadam se drugi remaiden :D

EDIT: treći! :)

 

Odg: Prednosti i/ili nedostaci V-taila?

Reply #18
Zbog premale površine repa imao bi lošu ili nikakvu kontrolu leta modela pri manjim brzinama. Važno je da i kontrolne površine (zakrilca) ne budu male, napravi ih od lista balze dubine 3 cm u korijenu i 2,5 cm u vrhu uške. Zakrilca zatim poveži sa statičnim dijelom repa folijom u koju ćeš oblačiti cijeli rep. Na poluge stavi kuglične spone. Ako te zanima kako sve to izgleda u praksi, javi i dogovorit ćemo neko druženje.

Sad sam zaintrigiran do te mjere da možda i probam. Htio sam samo presložiti to nabrzinu za probu, da mogu što prije natrag u zrak bez kupovine balze, folije, i ostalog...
Uglavnom, hvala puno i uskoro nadam se drugi remaiden :D

EDIT: treći! :)

zed,
najbolje sto se moze uraditi u modelarstvu je okusati na vlastitoj Kozi,
inace,ne samo u modelarstvu,
moje iskustvo sa V Repom,
za lagane modele preporucam a kako sam rekao sama cinjenica da se rijetko srecu ti je dovoljan pokazatelj,
ako uradis iznesi utiske ovdje,vjerujem da nisam jedini koji ce te zeliti cuti.

napomena, ovo je moje osobno razmisljanje,imao sam samo jedan Model i nemam interesa za ponoviti.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.