Skip to main content

Topic: problem sa daljincem (Read 2509 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

problem sa daljincem

pozdrav!
Prvo da se predstavim, zovem se Bojan, iz Karlovca sam, bavim se helikopterićima tek neko kratko vrijeme ali čini mi se da su me 'zeli na dugo vrijeme :) ne znam točno gdje bih stavio temu pa ću ju staviti tu.. ako admini misle da joj tu nije mjesto, neka ju slobodno premjeste tamo gdje misle da jest..

do sad sam vozio samo trokanalne za indoor let ali modificirao ih malo da se mogu nositi sa vanjskim letom, vjetrom itd itd i konačno sam odlučio krenut na četverokanalne za vanjski let jer su mi ovi postali malo spori i dosadnjikavi..

i naručio sam si poznati WL V911 helić 2,4 GHz..
e sad, problem za koji se nadam da će netko od vas moći riješiti ili bar pomoći:

naručio sam ga sa banggooda i stigao mi paket prekjučer.. sve izgledalo super ali helić i daljinac se ne povezuju.. probao sam sve žive metode paljenja i čekanja i paljenja daljinca prvo, i paljenja u isto vrijeme, čitao po netu svašta ali nisam našao soluciju..  ništa ne radi.. jednostavno se neće povezat.. lampica u heliću i dalje samo blica ko da se ništa nije desilo.. pretpostavljam da je greška ili u pločici helića ili daljinca.. na banggoodu su mi rekli da im napravim video i pošaljem, što sam i napravio, ali od tada ni trc od njih.. tako da mislim da ništa od povrata novca ili slanja novog helića...

kontaktirao sam ekipu iz zaprešića pa mi kažu da mi neće popravljat jer nije kupljeno kod njih.. pitao sam ih onda da li mi netko od njih u privatno može pomoć ali ništa ni od toga... našao sam i u areni centru neki RC štand ali ni od njih pomoći.. samo mi je čovjek rekao za ovaj forum.. i evo me tu sa istim pitanjem za vas..
jel ima netko na forumu ko bi mi mogao dati neki novi savjet ili ikako pomoći? molim vas, šteta mi je bacat 40$ u smeće, a stvarno jako želim letit s tim helićem... rađe bi ga popravio nego tražio povrat novca ili čekao novi, pa možda opet neispravni helić.. ako se išta da napravit, molio bih vas za pomoć :)

voljan sam naravno i platiti za rad/popravak/dijelove ili šta god..
hvala u naprijed..

Odg: problem sa daljincem

Reply #1
Probaj upalit daljinski pa trim gasa od ljeve palice smanji pa zagasi daljinski i ponovi opet jos jednom
Jer ako je gas dodan i preko dugmica za trim nece da binda , kod mene je upalilo..sretno

Odg: problem sa daljincem

Reply #2
Pozdrav i tebi i dobrodošao na forum... Nisam iz svjeta Helikoptera al iz priloženog modela kojeg si napisao, vidio sam da se radi o Plug n play inačici, koja nije osmišljena za modifikaciju, popravke, nadogradnju i sl.
Model ti se neće da binda sa stanicom i nemaš opcija koje bi to bindanje omogućilo jer je tvornički unaprjed osmišljen samo da funkcjonira onako kako su ga u tvornici sastavili i programirali.
Ako se sa foruma netko ne javi iz svjeta Helića, ja ti jedino mogu dati savjet da si nabaviš pravu stanicu za upravljanje i helić koji si dozvoljava modifikacije i rješavanje problema..

evo ti par linkova za primjera šta bi bilo dobro za uzesti, experti ce možda znati bolje...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__34238__Walkera_NEW_V120D02S_3D_Mini_Helicopter_w_DEVO_7E_Transmitter_RTF_Mode_2_.html

Odg: problem sa daljincem

Reply #3
Pokušaj prvo upaliti heli,a zatim stanicu s tim da je palica gasa na nuli,barem je kod mene tako....

Odg: problem sa daljincem

Reply #4
pozdrav..

Probao sam sve metode, throttle je naravno na nuli, trim throttlea isto, sve po uputama.. ali ne radi..  postoji li netko u zagrebu ili okolici tko bi mi možda znao riješiti problem? ili ako je netko tko ima četverokanalni daljinac koji se može povezati sa V911 voljan pomoći utoliko da dođem do njega sa helićem pa da bar utvrdim je li problem u mom daljincu ili u heliću.. ?
vidio sam da ekipa po netu ima tih 'pro' daljinaca koji se mogu povezivati sa većinom takvih sličnih helića kao što je V911.. ?

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.