Skip to main content

Topic: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let (Read 8026 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #15
Ako si sa livade skupio sve dijelove, salji :)


Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #17
odlican model..a nakon tuninga s livadom izgledat ce otprilike ovako  :D

[attach=1]
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #18
btw, neznam od kud ti info, kazes iz iskustva, no visoko krilac da je izdrzljiviji od easystar/bixler/hawksky/ko zna kako se jos zove je cista nebuloza...cessna kad je pogledala samo malo krivo zemlju iz zraka otpao joj je neki dio a kamoli kad je poljubila majcicu nam zemljicu..

tak da spale, iako je piper trenazni modelcic, ipak je bixler puno bolja varijanta za pocetnika. a k tome je netocno da je vece krilo zbunjujuce. upravo suprotno jer je lakse upravljat vecim krilom..ako nista drugo barem ga vjetar toliko ne bacaka koliko model manji od metra. to definitivno nije za pocetnika bez imalo prakse.

a i sam oblik bixlera je napravljen da moze letit i padat..dok piper sa svojim kotacima bas i nije sretna varijanta za livadu i pocetnika.

ugl, easystar/bixler/hawksky/itd itd verzija istog  ti je pravo rjesenje za pocetak..cak je i zagi nekako pretezak za apsolutnog pocetnika pa bi ti savjetovao da s njime ne gubis vrijeme jer ce te razocarati to kaj ces ga razbijati.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #19
Ja sam naucio na zagiju letit, ali bixler je najaci za pocetnika!

Bixlera sam zaljepio u pod u maksimalnoj brzini i tako rec nije mu nis bilo! Na njemu je bio motor 4400kv i 870wata

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #20
i ja tesao zagija, no to zapravo i nije avion pa je van kategorije..za mene cisti fun..pogotovo kad sam na mitingu isprobao ga sa dimnim stapinom..ma cista zabavica kad se hoces izdivljat.ali ucit letit s njim..hmm, to je mixano krilo i tesko je nauciti ono kaj ti treba za pravi model..

no da, nekako se svi slazemo, easystar bilo koja verzija proizvodaca je pravi pocetnicki izbor. haug  8)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #21
Ja sam naucio na zagiju letit, ali bixler je najaci za pocetnika!

Bixlera sam zaljepio u pod u maksimalnoj brzini i tako rec nije mu nis bilo! Na njemu je bio motor 4400kv i 870wata

osim kaj još danas bacaju šljunak u rupe na kanalu koje si napravio :) :)
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #22
btw, neznam od kud ti info, kazes iz iskustva, no visoko krilac da je izdrzljiviji od easystar/bixler/hawksky/ko zna kako se jos zove je cista nebuloza...cessna kad je pogledala samo malo krivo zemlju iz zraka otpao joj je neki dio a kamoli kad je poljubila majcicu nam zemljicu..

tak da spale, iako je piper trenazni modelcic, ipak je bixler puno bolja varijanta za pocetnika. a k tome je netocno da je vece krilo zbunjujuce. upravo suprotno jer je lakse upravljat vecim krilom..ako nista drugo barem ga vjetar toliko ne bacaka koliko model manji od metra. to definitivno nije za pocetnika bez imalo prakse.

a i sam oblik bixlera je napravljen da moze letit i padat..dok piper sa svojim kotacima bas i nije sretna varijanta za livadu i pocetnika.

ugl, easystar/bixler/hawksky/itd itd verzija istog  ti je pravo rjesenje za pocetak..cak je i zagi nekako pretezak za apsolutnog pocetnika pa bi ti savjetovao da s njime ne gubis vrijeme jer ce te razocarati to kaj ces ga razbijati.

Gledaj ja sam iznio svoje mišljenje kao početnik šta je MENI bolje leglo istina je da su mišljena kao i šupci svako ima svog. ja sam mu prenio iskustva iz svoje perspektive. I onako iz prvog odlomka ne kuzim terminologiju 8)
Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #23
btw, neznam od kud ti info, kazes iz iskustva, no visoko krilac da je izdrzljiviji od easystar/bixler/hawksky/ko zna kako se jos zove je cista nebuloza...cessna kad je pogledala samo malo krivo zemlju iz zraka otpao joj je neki dio a kamoli kad je poljubila majcicu nam zemljicu..

tak da spale, iako je piper trenazni modelcic, ipak je bixler puno bolja varijanta za pocetnika. a k tome je netocno da je vece krilo zbunjujuce. upravo suprotno jer je lakse upravljat vecim krilom..ako nista drugo barem ga vjetar toliko ne bacaka koliko model manji od metra. to definitivno nije za pocetnika bez imalo prakse.

a i sam oblik bixlera je napravljen da moze letit i padat..dok piper sa svojim kotacima bas i nije sretna varijanta za livadu i pocetnika.

ugl, easystar/bixler/hawksky/itd itd verzija istog  ti je pravo rjesenje za pocetak..cak je i zagi nekako pretezak za apsolutnog pocetnika pa bi ti savjetovao da s njime ne gubis vrijeme jer ce te razocarati to kaj ces ga razbijati.

ovisi kakav visokokrilac ja imam taxi to je model kojeg se vec trebas potrudit da ga skrsis normalno ne govorimo o tomu da ga pod 90 stupnjeva dolje zapicis ali male padove bez problema izdrzi vjeruj mi znam iz izkustva
strong, light and cheap - choose two

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #24
Misljenja su misljenja, a cinjenice su cinjenice.
Bixler i klonovi su izdrzljiviji od gotovo bilo cega i to je cinjenica :)

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #25
Dakle, user koji nije user jer nije registriran postavi pitanje... to je dakle 1 post ! I na to dobije 23+1 odgovora, ma svaka čast, kao da vam Seve nudi djaba snimanje nastavka 2, znate već čega... ! E sada moram i ja dati odgovor:

'Neznanče, ako si mlad - kloni se modelarstva, ta zaraza neće te pustiti desetljećima !  Ako si već 'u godinama' ne brini, djećje bolesti kod odraslih su kratke, vrlo opasne ali - prođu ipak brzo !
 :D :D
Damir

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #26
Pa kaj nije nastavak 2 već odavno snimljen?????

Opet su me lagali?  :-[ :'(
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #27
napravi si ovo http://www.parkjets.com/nac-f-16-falcon/ a evo ti i build theard http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=964249,na njemu sam ja naucio letit i jos uvijek sam na njemu jer je jednostavno extremno stabilan model a i oprasta dosta gresaka u gradnji (naravno kasnije ih nema) . Set up isti ko za zagi takav set up te izađe 400kn,punjac jos 100kn i stanica 200kn,za pocetak ti nista vise ne treba!!!!! lp
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #28
Evo ga nakon sto mu je trup puko jedno 30 puta na pola i jedno 10 puta krila!

Odg: pomoc neznam kaj da kupi za prvi let

Reply #29
damir, a kaj nije zanimljivo,nemreš reć...doći ćemo do toga da je dupli edf najbolji za početnika a polaris najlakši za izgraditi  :D :D

kaj se tiče navoda, i ja sam dao svoj početnički iz prakse koji sam naučio na vlastitoj koži  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.