Skip to main content

Topic: veca krila za wingdragona (Read 12025 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #15
a gle, neki regleri od 200a su laksi nego neki od 60a!

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #16
a gle, neki regleri od 200a su laksi nego neki od 60a!

dobro je aj necemo sad covjeka tu prcat po temi hahaha :D

njegov regler koji je prije imao unutra je lakši i nije mu se rušio avion. više nego dovoljni razlozi da ga proba opet!

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #17
Ma ja tu i tamo odlutam! Jebiga!


Odg: veca krila za wingdragona

Reply #19
Dok cekam turingy i frsky (nisam uspio nista popraviti oko tog radija), krenuo sam napraviti novi rep za wingdragona pa sam za pocetak skoknuo do peveca po balzu. Rep ce biti 50x10cm +3.5cm zakrilce. Buduci da se prvi put susrecem s tim mekanim materijalom, htio bih ga malo dodatno ojacati da se ne raspadne kod sljetanja i sl. Nisam siguran da li bi bilo bolje dodati par poprecnih rebarca ili da sve namazem s epoxijem i stavim rowinga ili mat tkanine.  ::) Prijedlozi?

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #20
Izbjegavaj epoxsi, bit ce pretezak na repu,a onda nikako neces dobiti CG bez utega u nosu!

Bit ce najcvrsci, ako nista ne ojacavas!

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #21
Treba ti 4 ili 5 mm balza, ako imaš to netrebaš ojačavat.
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: veca krila za wingdragona

Reply #23
Evo, malo se proizvodilo. Zadovoljan sam kak mi je ispalo s obzirom da je to prvi rep koji sam napravio od balze  :o
Napravio sam male utore u donjem krilu tako da se kormilo steka u njega i onda jos spoj ojacao s staklenom mrezicom koja se koristi inace kod obrade knauf spojeva  8)



Sad se susi do sutra. Namazao sam s lakom za camce. Drugo nis boljeg nemam doma niti mi se isplati kupovat za tak malo...

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #24
eto vak... prvi rep koji sam napravio je za drek.  :'(

pa sam napravio malo vece lopate :D

Evo par slika. Vidi se novi nosac motora radi stavljanja veceg propa, nos starog trupa nakeljen na novi nos s time da je izmedju stiropor ... to je da kad rokne u zemlju da ostane rupa a da avionu nebu nis  :D

Ono krilo koje sam napravio od 150cm je isto za drek. Avion mi se samo vrti u krug s njime iako je u centru. Mozda je trup prelaga za takvo krilo odnosno mozda krilo mora biti adekvatno optereceno inace ide kako puse vjetar.

Nova krila od stirodura napravljena su jucer. Za izradu krila, stirodur je mnogo bolji od stiropora!









Sto da radim s propelerom? Novi propeleri mi na velikom gasu vibriraju. Jel to normalno? Motor je isto novi.

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #25
izbalansiraj elise kineske ne dođu izbalansirane
strong, light and cheap - choose two

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #26
Elisa izbalansirana i sad radi ko zmaj. Hvala Gregore!

Krenuo sam radit ailerone. Krilo je 120cm, a svaki aileron je 40x5 cm i sad opet trebam vas savjet. Da li da idem sa 2 serva ili da sve spojim na jedan?





Odg: veca krila za wingdragona

Reply #27
sa 2 serva i vrijeme je da nabavis depron jer kako vidim spreman si za pravo modelarstvo!  ;D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #28
Pa ovo zadnje krilo koje vidis je od stirodura. Zar to nije isto slicno ko i depron? Ovo mi je vec veliki plus u odnosu na zrnati i raspadljivi stiropor :D.
Jel moze kakav prijedlog za mehaniku. Imam onih 9g HXT servoa, al nemam one pushrodove i koliko sam vidio na njihove krajeve se nesto moze postavit a da izgleda ko neki vijak sto stegne oko sipke. Tu su jos hornovi, clevisi i stojaznam... nisam jos imao prilike to setupirati.

Odg: veca krila za wingdragona

Reply #29
ak imas kartice plasticne bilo sto napravi horn od toga probusi rupu i zalimepi u ailerin uzmi celicnu sipkicu i na svaki kraj napravi slovo L oblik pomocu klijesta i samo proturi krajeve kroz horn i ruku serva ak nije jasno posaljem sliku
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.