Skip to main content

Topic: Dodatna "stanica" za kombinaciju trener-učenik ? (Read 4898 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Dodatna "stanica" za kombinaciju trener-učenik ?

Reply #15
@boha - postao si u međuvremenu.

SMART SX - je kao samostalna stanica obična bezvezarija. Loš koncept, loša izvedba, cjenovno preskupa (to govorim s nivoa Multiplex stanica, u odnosu na kineske bazne modele je TopGun).
Kao učenička stanica je apsolutno savršena - učenik nema kaj razmišljati ni smrdati - 4 osnovna kanala i vozi.

Već si kupiio model itd - pa sad ja bez veze pametujem - ali - kad bi išao recimo svom klincu kupovati prvi model kupio bi mu EasyStar RTF - cijeli gotovi komplet - model,motor,servi,prijemnik,Smart - gotovo složeno. Cjenovno to uopće nije toliko različito od 9X,bixler, oprema itd.

S tim ga mogu naučiti letiti i bez učiteljske stanice (naročito uz malu pomoć simulatora). Nakon što skrši Easya da se više ne može krpati (a može se krpati do besvjesti) kupim mu novog praznog Easya za male pare (sve ostalo se prebaci iz prvog) i sve ispočetka. Nakon toga više ga sigurno neće zanimati niti Easy niti blesava stanica ni ništa slično. Znaći tek onda idem u potragu za novim modelom stanicom itd. - ali sad već klinac suvereno leti pa mu mogu uvaljati moju staru stanicu - i tako sve u krug.

Spajanje Smart i 9X - je gotovo nemoguće. Smart nema žićani izlaz, moraš na 9X koristiti 2,4 prijemnik za vezu. Mlink je u OpenSource i dalo bi se isprogramirati neku konverziju mlink <-> 9X ali to je vjerojatno toliko posla da ako uračunaš radne sate možeš kupiti Jeti i ostane ti par k€.




if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Dodatna "stanica" za kombinaciju trener-učenik ?

Reply #16
Ako vec imas 9XR za mastera, jos jedna prazna 9XR ne moze skoditi,
poznajes ju, moze ucenik poslije letjeti na masteru bez privikavanja,
mozes samo prebaciti modul,
osobno mislim da je 9XR prilicno mocna stanica, pogotov s obzirom na cijenu.

Mozda nije bas begginer friendly ali moze pratiti zahtjeve modelara, a to sto je modularna je veliki plus za kasnije.

Odg: Dodatna "stanica" za kombinaciju trener-učenik ?

Reply #17
@faldomak

SMART SX mi se sviđao zbog dimenzija i toga da djete stvarno lako može sa njim upravljati. Jest da je skuplji od 9XR sa frsky /TX/RX/ telemetry modulom...

Sada kada sam uzeo Bixlera 2 i opremu sigurno nebi uzimao možda čak ni ponovno u startu EasyStar RTF, to sam sve ionako kupovao zbog sebe, igranja, spajnja, programiranja, mogućih nadogradnji.

Klinac se zainteresirao vidio si i na meetingu u Prelogu, pa si mislim kako bih mu htio pružiti zabavu uz tatu.

Vjerojatno ću ići na neku stanicu preko kabla a za sada sam najbliže za drugi 9XR bez modula, ali možda još pronađem i neko zanimljivo riješenje.


9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: Dodatna "stanica" za kombinaciju trener-učenik ?

Reply #18
hmm da, provjerio na djelu, jos jednom, da bude sve pod vaservagu
master tgy 9x sa 6ch hk risiverom
slave futaba 40mhz, sa corona synt risiverom
4kanalni buddybox iz hobbykinga
vrijeme prenosenja komande sa jednog na drugi sistem je oko 1 sekunde.
http://www.youtube.com/watch?v=4UNRdIYY11c
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.